Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A judo (cselgáncs) technikái...

A judo (cselgáncs) technikái alkalmasak utcán önvédelemre?

Figyelt kérdés

Itt a videó és jön a kérdés utána


https://www.youtube.com/watch?v=cCYHEtf2uwo


Ezeket a technikákat tényleg lehet utcán használni? Ezeket a dobásokat?

Ha egy ember rám támadna egy viperával ezek a dobások tényleg beválnak önvédelemre? Pl egy váll vagy csípődobás utcán beválhat ha valaki egy viperával támad mondjuk rám?



2016. ápr. 17. 20:28
 1/10 A kérdező kommentje:

Remélem értettétek a kérdést?

Hogy hosszú évek, évtizedek gyakorlásával ezt meg lehet csinálni?Reális utcai önvédelem viperával szemben egy csípő vagy válldobás például

Vagy ez csak színjátszás?

Ezzel a színjátszással nem szeretnék senkit egy judost sem megsérteni

2016. ápr. 17. 21:06
 2/10 anonim ***** válasza:
17%

Ez csak színjátszás.Az összes ilyen bemutató, mindegy hogy Judo, jitsu vagy kung-fu, csak mutatványozás, éles utcai helyzetben nem fog sikerülni.Mert itt előre tudják hogy fog az illető támadni.Utcán nem tudod, mert mi van ha a térdedre ver rá a viperával?Akkor azt mondod majd neki hogy ne így támadj, mert mást gyakoroltunk az edzésen?

Felejtsd el ezeket.Utcán teljesen más szisztéma szerint megy a bunyó és nem fogod tudni elkapni a kezét, akármennyire próbálkozol is.Ráadásul utcán stresszhelyzet esetén, pulzus megemelkedik, izgulsz mint az állat, remegni kezdesz, félsz, ennek pedig az az eredménye hogy semmire nem emlékszel majd abból amit az edzésen tanultál, hanem kapkodni kezdesz.Csak a sok-sok éve edző emberek tudnak hatásos önvédelmi módszereket végrehajtani egy nem tapasztalt, esetleg félrészeg támadóval szemben.

2016. ápr. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

viperával úgy szokás támadni,hogy egészen a legvégsőkig rejtve marad a comb mögött amíg bedumálod magad ütőtávba,hogy meglepetésként érje azt akit le akarsz verni vele.

nem pedig szemben felállni mint egy balek,lengetve egyértelműen láthatóan.

ezért szerintem ezek a támadások nem voltak életszerűek.

2016. ápr. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. ápr. 18. 06:45
 5/10 anonim ***** válasza:
57%

Minden értelmes judo edző azzal kezdi, hogy elmondja, nem utcai harcot tanít és amint megtudja, hogy utcán használod a tanultakat kivág és nem járhatsz az edzéseire... Persze az indokolt önvédelem más tészta...

A válaszom barnaövesként, hogy igen, alkalmazható, és egy küzdősportokban/ harcművészetekben járatlan embert könnyű szerrel leszerelsz, judosként, de ugyan ez elmondható akármelyik küzdősportról vagy harcművészetről...

Persze az utcai bunyó márcsak azért is kiszámíthatatlan, mert soha nem tudhatod, hogy egy részeg beszívott cigó áll előtted, aki nem futott le 500 métert már 10 éve... Vagy egy heti 3* 10 éve box edzésre járó igazi raj csávó...

+ mire egy harcművédzetet vagy küzdősportot olyan szinten elsajátítadz, hogy azt reflexszerűen használd a megfelelő fogásokkal a megfelelő mozdulatokra reagálva, az minimum 5-10 év rendszeres edzés és tanulás... Attól, hogy eljársz heti 2 edzésre nem fogod magad megtudni védeni utcán... Barna övesként azt tanácsolom, tanulj meg sprintelni és ha gond van fuss el, az a jegjobb védekezés... És vipera kés stb ellen a leghatékonyabb... Mert ha egy amatőr szintű sárga, zöld, kék övvel beállsz nagyképűen egy kés vagy vipera elé, abból esti híradó lesz a végeredmény...

2016. ápr. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

De persze nem állítom, hogy egy piros övest ne tudnának megkéselni..., de azért őt már nehezebb találkoztam olyan vörös övessel, egy bemutatón New York ban, akibe már annyira beivódott, egy sanghai-i utcai verekedés után, hogy utcán is csak úgy tudott menni, behúzott nyak, rogyasztott láb és a lábfelyet pedig csak éppenhogy emelve, hogy bármikor rá lehessen helyezni a testsúlyt...

Egy vézna öreg kis bácsika volt, hát én próbálkoztam, még azt is mondta, hogy ne finomkodjak vele a kora miatt, de kezdő kis szarosnak éreztem magam egyszerűen 1 mozdulat után olyan piti lábsöprésekkel vitt a földre... 13 éve judoztam akkor én úgy szégyelltem magam...

2016. ápr. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%

A futás marha jó dolog, de áruld már el a BARNA öveddel, hogy ha mondjuk a csajával sétálgat az utcán akkor mi lesz ? Versenyt fut a barátnőjével vagy hogy ?

Kérdező! Ha utcai önvédelmet akarsz tanulni akkor a judo az egyik legrosszabb választás. Király bemutató, csak egy átlagos judo edzésen te nem ilyeneket fogsz tanulni, hanem azt amit a versenyzésre alkotott szabályrendszer megenged.

A judo a ju jitsunak a versenyverziója. Azokat a ju jitsu technikákat lajstromolja amiket sérülésmentesen lehet alkalmazni a tatamin.

Ha utcai önvédelem érdekel, akkor krav maga, defendo vagy japán ju jitsu. És mellé ökölvívás. Az ütés minden bunyónak az alapja. Utcára egy direkt önvédelemre létrehozott rendszerrel abszolút alkalmas.

Az utcán nem kell mindig futni, valamikor esélyed sincs elrohanni. Mérlegeleni kell, tudnod kell hogy hány kiló vagy, legyen reális képed a tudásodról és annak illetve a körülmények fejében dönts.

2016. ápr. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Van benne valami, én tudatosan forever alone életmódot követek, szóval az meg se fordul a felyemben ilyen kérdésnél, hogy az ember lehet a barátnőjével is :)
2016. ápr. 19. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi
2016. ápr. 19. 16:59
 10/10 anonim ***** válasza:
Jó hát nem okleveles marokmarcsázóknak íródott a komment. Te fuss haza matyizni!
2022. máj. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!