Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy kezdjek el mozogni?

Hogy kezdjek el mozogni?

Figyelt kérdés

Nem sportolok semmit és ez látszik is rajtam... szeretnék elkezdeni mozogni, de fogalmam sincs, hogy hogyan kezdjek bele.

Írnátok mozgásformákat, amik itthon a négy fal között, (ahol senki nem látja a bénázásomat) el lehet végezni nem kell hozzá vennem semmit és hasznos is?



2020. szept. 18. 10:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Első lépésként próbáld meg a sportgyaloglást. Tempósan, akár nordic walking bottal támogatva.

Ebben nincs semmi bénázás, kimehetsz a közeli parkba, vagy csak simán az utcán..

2020. szept. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kiegészíteném az első válaszolót. Cardio gyakorlatokkal az egész tested megmozgatod, gyakorlatilag mindenhonnan megy le a zsír (úszás, mondjuk az nemtudom mennyire számít cardionak, futás, bicklizés) aztán vannak testsúlyos gyakorlatok(guggolás, fekvő, felülés) amik egy bizonyos izomcsoportot mozgatnak meg, az interneten vannak ilyen "edzéstervek" amik segíthetnek. Ha ezek után is bizonytalan vagy, keress fel egy személyi edzőt és ő megmutat mindent, még táplálkozási tanácsokat is ad. Remélem tudtam segíteni, kitartást kívánok!
2020. szept. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Egy másik hasonló kérdés alatt ajánlották ezeket a basic home work out for beginners videókat, ezeknek van értelmük?

2020. szept. 18. 11:26
 4/10 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Egy idő után biztos segít, intenzivitástól függ, de ezeket pl karanténban volt értelme csinálni, mert nem mehettél ki az utcára... Én kezdetben a biciklizést javaslom, próbálj meg azzal közlekedni ahol tudsz meg szabadidődben minimum egy fél órára menj el, táplálkozásra is figyelj! Remélem tudtam segíteni!
2020. szept. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
Szintén második... Ha barátokkal, ismerősökkel vágsz bele egy ilyenbe, tapasztalaból mondom nagyobb motivációt adott, sokkal jobb volt a barátaimmal látni, hogyan erősödünk hétről hétre :)
2020. szept. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Persze, mindenféleképpen köszönöm a segítséged!

A helyzet az, hogy a közelben lévő barátaim sokkal jobb kondícióban vannak, így pl. ha elmennék egy edzőterembe, elég szarul érezném magam mellettük. Ezért gondoltam arra, hogy egy kicsit felturbóznám magam itthon, majd amikor már jobban megy, akkor meglátogatni az edzőtermet. Csak nem tudom, hogy ezeknek az ugribugriknak mennyi értelme van. Az biztos, hogy leizzadtam tőle, meg a combomon és a fenekemen érzem, hogy csináltam valamit, mert több, mint a semmi, de fogyni lehet ezektől vagy erősödni? Régebben amikor jártam edzésekre, azok mindig kín szenvedések voltak és nagyon nehezen teljesítettem őket, talán ezért is hagytam abba a próbálkozást anno, de azoktól akkor erősödtem

2020. szept. 18. 12:05
 7/10 A kérdező kommentje:
Szóval azt akarom kérdezni végülis, hogy csak akkor használ, ha szenvedek, vagy ez is elég?😅
2020. szept. 18. 12:06
 8/10 anonim ***** válasza:

+1 a biciklizésre, nagyon sokat lehet vele fogyni. Nekem csak augusztusban hét kilót sikerült, hosszú, félnapos, egynapos biciklitúrákkal, 60-80-100 km-en.

Kezdetben akkor is hasznos, ha nem szenvedsz, hanem kényelmesen tekersz, de azt megállás nélkül, legalább egy órán keresztül. Később mehetsz dombra, hegyre, na az pusztítja a kilókat.

Szerintem amíg lehet, legyél kint a szabadban, elég akkor edzőterembe járni amikor már harapós hideg van. A levegő jót tesz az immunrendszernek, és ezekben a covidos időkben biztonságosabb is odakint.

2020. szept. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Igazabol mindegy hogy mit csinalsz, mert a semmihez kepest bamilyen fajta, barmilyen keves mozgas is oriasi elorrelepes. Sima egyszeru gimnasztikai gyakorlatokkal kezdjel, esetleg par szaz meter futassal. Es nem kell tulzasba esni, nem kell szenvedni, mert annak az lesz az eredmenye, hogy hamar feladod. Kenyelmes nem tul faraszto, mozgassal alakitsal ki egy napi, ketnapi rutint. Amit nehany honap megszokas utan mar szinte kenyszeresen kovetsz, es rosszul erzed magad ha kihagyod. Kezdetben eleg nap 10 perc altalanos torna, vagy 500 meter futas. Es amikor mar kialakul a megszokas es nem erzed kenyelmetlennek, torturanak, akkor erdemes csak novelni a mennyiseget vagy az intenzitast.
2020. szept. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor marad ez az ugri-bugri a nappaliban, aztán majd később jöhet a többi😅
2020. szept. 18. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!