Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Munka mellett ti hogyan...

Munka mellett ti hogyan oldjátok meg a sportot?

Figyelt kérdés
Irodai munkát végzek,napi 9 órát kell benn lennem. Plusz utána este kell valami egészséges kaját főzni, másnapra készíteni ennivalót,esetleg vásárolni.Betegség miatt csak házi kosztot ehetek. Az a baj,hogy mire ezekkel végzek,teljesen elfáradok, semmi erőm nincs otthon edzeni, heti 2-3 szor max,inkább hétvégén tudok, de az sem megfelelő intenzitású. Sokszor nagy a stressz is az irodában,teljesen lefáradok miatta. Szeretnék sportosabb testet,de úgy érzem ördögi körbe kerültem, mennek el a napok, és sose jut erőm rá,nem fejlődök. Ti hogy jutottak túl hasonló helyzeten?
2020. okt. 16. 09:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%
Nalam minel stresszesebb a nap, annal jobban varom. Van h pihenonap is lemegyek, ha annxira kemeny volt a nap. A stresszre nem kifogas, hanem megoldas az edzes. En is dolgozom, mire hazaerek, kajalok, csinalok ezt az mar 7 ora, de 8 ra megyek heti3 3x 10 ig edzek, eszem, alszom. Persze en is faradt vagyok.mar estere, de tudom, hogy lemegyek, ott megjon a kedv, meg az energia (neha a legfaradtabb napomon megy a legjobban) aztan letolom, es alszok egy jot.
2020. okt. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
81%

munkám=sport :)

irodai munka alatt én is eltespedtem. aztán elkezdtem fizikai munkát végezni és le is ment rólam 10 kg.

Max probalj meg hetvegen edzeni ha hetkozbe nem megy.

2020. okt. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
51%

Kifogás.

Főzz előre 2-3-4 napra, fagyaszd le a nagy adag kaját stb. Máris megvagy kajával 1 hétre. Szivesen 🤓

2020. okt. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

6-ig dolgozom. Utána egyből megyek edzeni minden hétköznap. Vágyom is rá, mivel irodai munkát végzek, tehát nem okoz nehézséget, hogy rávegyem magam. 8-ra hazaérek, vacsizom, majd 11-ig még van időm másra is. Kicsit sietős néha az edzés, és nem olyan intenzitású mint amikor több időm volt rá, de hát ez van, jobb mint a semmi :)


f24

2020. okt. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
76%

Most nincs extra energiád estére, mert nem sportolsz, de ha elkezded, akkor formába jösz, és lesz.

Az elején tényleg nehéz elkezdeni, amíg nincs annyi erőnléted, de hamar eljutsz arra a szintre, hogy sokkal jobban bírod a napi munkádat és utána még simán elmész edzeni is.

A mindennapi főzés és bevásárlás viszont elég sok, ha meg tudnád oldani kétnaponta (annyit simán kibír bármilyen kaja hűtőben is), akkor még könnyebb dolgod van.

2020. okt. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%

Nem főzök minden nap, mert amit főzök, abból lesz 2-3 napra. Nem kell mindig valami komolyat főzni. Pl. szeretem a salátákat, és azt kb. 10 perc összedobni. De tésztaételekből is van gyors, könnyű. Vagy egy natúr husi.

Hétvégén megyek edzeni 1-1,5 órát. Hét közben pedig 2x fél órát. Szerintem fél óra belefér hétköznap is, a munka és az egyéb teendők mellett is, ha tényleg akarja az ember.

2020. okt. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%
A konditermek többsége este is nyitva vannak. Főzz előre, a kaják pár napot elállnak a hűtőben.
2020. okt. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%
Kivancsi lennek, h aki lepontozta a valaszokat, miben latja mashogy.
2020. okt. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
73%
Szia, reggel mikor mész? Mert munka előtt is lehetne beiktatni valamit, tudom rosszul hangzik de nem olyan rossz. Én pl reggel sokkal könnyebben nekiindulok. Majd tavasztól őszig meg lehet bringázni/sétálni/futni munkába és haza pl. Bringán rétegesen öltözködve simán megoldható, hogy ne is izzadj ki és mégis mozgás.
2020. okt. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hát a legnagyobb probléma nálam az evés,mivel speckó étrenden vagyok,nem tudok könnyen venni kaját napközben,így sokszor keveset eszem,és nagyon fáradt leszek nap végére. megpróbálok előre főzni a hétre, csak sajna jobban szeretem a friss dolgokat,de hátha rá tudok szokni.


9kor kezdem a munkát, de így is mindig kések,mert nem tudok aludni sokszor esténként. Reggelente úgy érzem semmi erőm nincs,alíg tudok bejönni a munkahelyemre.

2020. okt. 16. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!