Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen sportórát használsz?...

Milyen sportórát használsz? Mit sportolsz?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy sportórát, kerékpározáshoz és kocogáshoz, és előtte tájékozódnék ki mit használ, mihez és miért. :) Köszönöm.

2020. nov. 20. 14:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Polar M430-at. Elsősorban futáshoz használom, de kerékpározáshoz és túrázáshoz is. Pontos, megbízható, rengeteg futáshoz hasznos funkcióval, a sportprofilok jól konfigurálhatóak. A csuklós pulzusmérője se mondható rossznak, bár én nemrég váltottam külső pulzusmérőre, ami pontosabb. További előny, hogy elég jó a hozzá tartozó szoftver és szolgáltatás, a Polar Flow rendszer elég sokmindent tud, valamint jópár más platformra (pl. Strava, Runalyze, Training Peaks) szinkronizálhatóak az edzések.


Hátránya, hogy túrázáshoz túl rövid az aksi üzemideje, illetve uszodai úszáshoz nincs az idő és pulzusmérésen kívül semmi más funkció, pl. fordulás alapján távolságmérés (drágább órák ilyet is tudnak).

2020. nov. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én horgászok és G-Shock Frogmaneket használok.
2020. nov. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A futáshoz sima karórát használok (retró Casio F-91-W-1YEF). Csak az érdekel, hogy a szokásos távomon lássam, mennyit változnak a részidőim.
2020. nov. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

[link]

Ha ez is számít. Olcsó és igazából tudja, amit tudnia kell.

2020. nov. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%

4:

Ipari hulladék, akkor már inkább egy egyszerű karóra.

2020. nov. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

1-esnek: Lehet, hogy hülye kérdés, de a Polar powerbankról nem tölthető? Mert túrázni is szoktam, főleg mostanában hogy lefagyok a bicikliről. :D Mondjuk nem túl életszerű az órádra csatolt powerbank...

2020. nov. 20. 16:54
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

6:

Tölthető power bankről, de macerás lenne. Belül van a csatlakozó, tehát a töltés ideje alatt le kell venni, és ha nem külső pulzusmérőt használsz, akkor azon idő alatt nem tudsz pulzust mérni. Én mondjuk viszek magammal pulzusmérő pántot hosszabb túrákra, mert amúgy azzal eleve kevesebbet fogyaszt, mint a csuklós méréssel. Egyébként 8 óra a gyári üzemideje, de már újonnan sem mindig hozza ezt, nagy pontosságú üzemmód mellett 7 óra reális. A power saving mód meg kb. 1.5-2 óra alatt tereptől függően végleg elveszíti a jelet, igazából csak akkor célszerű bekapcsolni, ha kiírja, hogy már csak egy óra van. Ezzel a leghosszabb túra, amit végig tudtam rögzíteni, 8.5 óra 41 km volt, Téli Mátra teljesítménytúra.


Volt olyan, amikor lemerülés után Polar Beat appra váltottam telefonnal, ami ugyanabba a Polar Flow profilba ment, de akkor az már külön track lett, így lett egy 25 km-es és egy 2 km-es trackem nyáron a Tátrában. Viszont most rendeltem új telefont, úgyhogy azt fogom csinálni, hogy ha tudom, hogy 7+ óra lesz a túra, akkor eleve azzal trackelek, nem az órával.


Amúgy Polar Vantage M-nek jóval hosszabb az üzemideje, de annak meg állítólag pontatlanabb a GPS-e.

2020. nov. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk a 8 óra teljesen jó üzemidő, én annál hosszabbat nem nagyon szoktam túrázni, maximum nyáron. :)
2020. nov. 21. 17:01
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
Télen én sem igazán, de hidegben sosincs meg a 8 óra nagy pontosságú módban. Most kb. 1 éves, ma voltunk a Mátraban a túra felén fagypont alatt, már 5 óra 45 perckor jelzett, hogy még 1 órát bír, de csak 6 órat mentünk, ezért nem volt gond.
2020. nov. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A tomtom runner 3 régóta megvan, de a polarokkal jobban meg voltam elégedve, csak azok lerobbantak garancia időben. A polar Flow-ot hasznosabbnak találtam
2020. nov. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!