Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék javítani a...

Hogyan tudnék javítani a futás eredményemen, hogyan bírnám jobban?

Figyelt kérdés

Az iskolaban is kaptunk egy új tesi tanárt akinek nagyon mások az elvárásai mint az elozonek.

Nagyon sokat kéna futni, most hogy itthon vagyunk így is.

Én kiskorom óta nem bírom a futást. Vagyis olyan 3-4.es korom óta amire emlékszem, hogy utáltam és nem is voltam jó benne.Egyszerűen hamar elfáradok, és valahogy nem is tudok egyenletes tempót tartani.

Bármi más szívesen megcsinálok edzésnek, akar tesi órán is csak ne futás. A kedves netfit felméréshez is kell, minden értékem szuper lenne ott is, átlag felett a legtöbb de a futásból épphogy meg tudom csinálni a minimumot.

Hogy javíthatnék ezen?

Minden ötletet, tanácsot szívesen fogadok, előre is köszönöm :)



2021. jan. 7. 21:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Fuss tobbet. Eroltesd es egyre jobb lesz
2021. jan. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam, hogy amíg nem tudtam 30 percet egyben lefutni, addig nem törődtem a sebességgel. Amikor már tudtam fél órát folyamatosan futni, akkor elkezdtem futni azon a tempón, amin mindig is szoktam, és beiktattam sprinteket. Tehát futottam az első 500 métert a szokott tempómban (ami akkor az elég szerény 8 km/óra volt), és utána 100 métert megnyomtam, teljes erőbedobással. Aztán megint 500 lassan, és így tovább.

Aztán már egyre többet tudtam gyorsabban futni, és most 10 km-t lefutok egy óra alatt, most a 12-re hajtok, de én 50 körüli nő vagyok, te fiatal vagy, jobban, gyorsabban fog menni.

2021. jan. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!