Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van esélyem felvételt nyerni...

Van esélyem felvételt nyerni a Táncművészeti Egyetemre vagy már elkéstem?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, tizedikes. 2 év múlva érettségizek. Balett és modern tánc érdekel főleg. Régen táncoltam mindkettőt 2 és fél évig. Ha elmennék egy tanctanarhoz aki felkészít a 2 év alatt, lenne esélyem,vagy már nem elég ennyi ido? Illetve még az érdekelne,mi a követelmény testalkatra.

2021. febr. 3. 14:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
A balettosok 5 évesen kezdik...
2021. febr. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos 5 évesen még nem sikerült kitalálni mi akarok lenni. Neked ebbe van tapasztalatod? Mert akkor írhatsz több infót is. Azt elfelejtettem kiírni, hogy annak a válaszára vagyok kíváncsi akinek van tapasztalata is van ebben
2021. febr. 3. 14:58
 3/13 Metionin ***** válasza:
100%
Kb. 10 évvel késtél el. 7-9 éves korodban kellett volna balettintézetbe felvételizned és onnan a táncművészetire. 2 és fél év valamikori tánc ehhez nem elég, a baletthoz főleg. Speciális ízületeknek és izmoknak kell hozzá kialakulnia, ami a te kordbeli növendékeknek már rég megvan, nem beszélve a technikai tudásról amit az intézetben szednek fel. És még így is elég egy icipici testi eltérés, pl. a kelleténél szélesebb csípő és szórják is ki. Neked ennyi idősen a hobbi felnőtt balett marad, amire viszont sok lehetőség van és lehet azt is nagyon szépen csinálni. Sőt, ha szereted, ki ne hagyd mert nagyon sokat fejleszt az ember testén. A továbbtanuláshoz pedig válassz valami olyat ami érdekel és a követelményeket is teljesíteni tudod.
2021. febr. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

Nem te kérdeztél már korábban is erről?


csatlakozom az előttem szólókhoz, 10 év késésben vagy!


A magad örömére elkezdhetsz balettozni kféle tánciskolákban - de profi táncosságról már lecsúsztál.

2021. febr. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2021. febr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

igen szerintem is ő az... meg volt már valami totál homály kérdéssor is táncművészetiről, meg new york city balettről, hogy azok milyenek, meg a kedvencem, a "mit fejlődjek még a felvételire" kérdés volt... ezt látatlanban egy valódi balerinának se lehetne megválaszolni.

amúgy ja, két év óvodában nem mérvadó, mondjuk moderntáncból elég kitartóan szerintem fejlődhetsz annyit két év alatt, hogy egy kisebb iskolába felvesznek... nagyon jó képzések vannak okj-ban is (vagy mi az istennek hívják újabban).

2021. febr. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat. Viszont ez minden szakra vonatkozik vagy csak a balettra?

Egyébként,én még nem tettem fel kérdést ebben a témában.

2021. febr. 3. 17:37
 8/13 Metionin ***** válasza:
100%

A balett az, ami a legnagyobb fizikai kívánalmakat támasztja a táncok közül, ezért van ekkora szelekció már kis korban. Egyéb táncoknál nincs ekkora követelmény de egy táncművészetis felvételiig mire eljut valaki, néptánccal vagy modern tánccal is több éves múltjának kell lennie ami nem csak annyi hogy járt valahova, hanem versenyek stb.


Ha nem a tied a kérdés, akkor érdemes ott is elolvasni a válaszokat, hasonló korú a lány aki kiírta és ő is 16 évesen akart hirtelen balerina lenni.

2021. febr. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha esetleg alkatilag jó lennél is brutál kemény munka lenne. Tàncművészetire csak úgy lenne esélyed bekerülni, hogy táncos és próbavezetőre mész el, de balett mesterem is azt mondta, hogy oda mindent is kell tudni és sokan állnak sorba a kevés helyre (erről a táncos jövőről többször beszélgettem vele kíváncsiságból és nem túl sok jót tudott mondani...). Van Bécs mellett egy iskola, oda a későn elkezdőket veszik fel kimondottan. Erről az egész táncos leszek jövőről már egy másik lànynak többször kifejtettem a véleményem. Ha nem vagy őstehetség és alaktilag nagyon hajlékony (laza izületek, szalagok...) és mellé nincs rendes izomzatod (de azok úgysem ideálisak most a baletthoz, ahogy csinálod akkor alakul csak ki) akkor felejtős szerintem. Sokkal többet kellene testileg, anyagilag, szellemileg beleraknod. Nem lehetetlen, de én azt vallom, hogy nem fiatal a test, ki lehet belőle erőszakolni, de sosem lesz olyan, mint egy intézetisé. Őket egész kicsi koruktól kezdve erre készítik fel. Ha esetleg a bécsi iskola össze is jönne, nem azt a képzést kapnád, mint egy intézetis, neked sokkal kevesebb időd van megtanulni a rudat, közepet, spiccet, repertoárt... Én azt mondom, hogy hobbi szinten kezd el, de ne álmodj táncos karrierről, mert arról már lecsúsztál. Én is későn kezdtem, ilyen törekvésem nem volt, de nekem se lett volna esélyem, mert a balett szakra nincs nagy bejárás, ha nem intézetis voltál. A modern az egy könnyebb dolognak néz ki, de szerintem az sem sokkal egyszerűbb, mert ott meg sok stílus van amiket szintén mind tudni kell... Inkább ha annyira szeretnéd és van érzéked hozzá, akkor most középiskolában válts és menj át egy olyan helyre, ahol táncot tanítanak. Pesten sok ilyen suli van, pl. Nemes Nagy Ágnes...

Sok sikert kívánok, de ne fűzz hozzá nagy reményeket. Ha van kérdésed írj és megpróbálom megválaszolni. És lehet kicsit összecsapott, de siettem

2021. febr. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 hosszúhajú ***** válasza:
anyu ott dolgozott, mint zongorakísérő. 10 éves korban van felvételi, 9 év a művészképző, 18-19 évesen végeznek. utána van tanári szak - aki akar - ide már kívülről is lehet jelentkezni. ez a két és fél év+2 nem hangzik túl soknak, de keress a jutyubon egy képesítő vizsgás videót, hogy lásd, milyen szinten állnak ők.
2021. júl. 1. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!