Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lenne értelme elkezdenem boxolni?

Lenne értelme elkezdenem boxolni?

Figyelt kérdés

170cm vagyok és nagyon vékony és gyenge, de szeretnék elkezdeni boxolni szerintetek? Vékonyságom és gyengeségben ellenére elkezdhetem, nem lesz ez nagy hátrány? Fejleszti a kondícióm? Használ utcai harc közben ha megtámadnak?

Minden választ megköszönök, rengeteget segítene!



2021. febr. 8. 14:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne agyalj rajta sokat, rosszabb nem leszel tőle, szerintem mindenképp fejleszteni fog ;).
2021. febr. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Persze, hajrá, nyomjad!
2021. febr. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az "utcai harc" részét engedd el, Chuck Norris! A kérdés többi részére a válaszom az, hogy KEZDJ EL BOKSZOLNI! Nincsenek filmes, koreográfiába illő utcai harcok a valóságban (pláne nem Magyarországon), úgyhogy én is azt tudom mondani, mint az első hozzászóló: ne agyalj rajta sokat, hanem kezdd el!

Az egyik spanom anno 22 évesen kezdte el, nulla küzdősport múlttal. Nem magasabb 175 cm-nél, és nem volt nehezebb 60 kg-nál, szóval kifejezetten egy "kicsi" srácról beszélünk. Most 29 éves, és hála a rendszeres edzésnek, és a kemény erősítésnek (na meg a helyes táplálkozásnak) ma már közelebb van a 70 kg-hoz, mint a 60-hoz. A csávó kondíciója olyan szinten fejlett, hogy amikor hetente egyszer együtt elmegyünk futni (1 óra), akkor gyakorlatilag nem érem utol, pedig az én kocogási tempóm sem nyugdíjas. Az izomzatát tekintve persze továbbra sem egy Ronnie Coleman, de szép, száraz, alacsony testzsírszázalékú, szálkás testalkata képződött a hét év alatt.

Küzdősportolni nagyon jó dolog, ha találsz egy színvonalas egyesületet. Szorítsd háttérbe a fizikumod és az erőd miatti szorongásodat, és vágj bele az edzésbe. Hamar érezni fogod a változást, és már nem leszel ennyire önbizalomhiányos!

2021. febr. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3. Srácnak

Köszi szépen, nagyrészt azért szeretném elkezdeni hogy valamennyire megtudjam magam védeni, mivel itt Szegeden szokás hogy a nem épp kedves c típusú állampolgárok belekötnek mindenkibe, illetőleg régóta érdekel. Csomószor el akartam kezdeni csak visszataszított az önbizalomhiányosságom a testalkatommal kapcsolatosan, kaptam csomó bántást miatta.

2021. febr. 8. 19:11
 5/10 anonim ***** válasza:
59%

Meg akarod magad védeni azon a csúnya, gonosz utcán? Ha a rémisztő c típusú állampolgárok belédkötnek, akkor le akarod őket verni? Ha csoportosan rádmennek pillangókéssel, hogy ellopják a telefonod és a tárcád, akkor pusztakézel, egy balegyenes-jobbhorog kombinációval ki akarod őket fektetni? Ebben az esetben ne kezdj el bokszolni, nem neked való!


Visszataszít az önbizalomhiányod? Zavar a testalkatod? Gyengének érzed magad? Szeretnél fejlődni mind izomzatban, mind állóképességben? Szeretnéd levezetni a stresszt? Szeretnél jó közösségbe tartozni? Ebben az esetben kezdj el bokszolni, pontosan neked való! A boksz (és igazából akármelyik minőségi küzdősport) pontosan arra való, hogy fejlődj, változz pozitív irányba, és tanulj!

2021. febr. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

már megint ez :ddddddd


te melyik részén laksz szegednek kérdező? ha nem a börtönben akkor nem tudom melyik részén kóricálsz egész nap, hogy ilyen rendszeresen szaladsz bele romák kötözködéseibe.

én több mint 25 éve lakom szegeden. utoljára 12 éves koromban jöttek oda hozzám romák direktbe, és akkor is csak azért hogy tarháljanak. megmondtam nekik hogy nincs nálam pénz és szó nélkül mentek is tovább. az utcán ezek számítanak gyakoribb szituációnak nem az erőszakos konfliktusok. nem a sorozatokból, meg az nyuggereknek szóló rtl híradóból kell tájékozódni a valósággal kapcsolatban. érdekes hogy én hosszú évek óta tudok úgy sétálgatni, közlekedni szegeden hogy nem talál be egy támadó sem, pedig én is egy viszonylag alacsony és vékony fiú vagyok. nem annyira értem ezt az önvédelmi túllihegést.


azt viszont értem hogy egy vézna giliszta vagy. akkor változtass rajta. válaszd a boxot jó döntés lesz. remélem találsz olyan klubot ahol most koronavírus idején is tartanak edzést. ha nem akkor pedig a járvány után kezdj bele. változtass az életmódodon és akkor változni fog a tested és a mentalitásod is.

2021. febr. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem értem miért hiszik egyesek, hogy a box csak önmagában elég utcára. Persze elég lehet, de ahhoz full profi szinten meg kell tanulni ütni ami sok sok év sparring, de utcán az ökölvívásnak közel sem olyan a harci értéke mint ringben. A box egyedül csak az ütés vedesere készít fel, és csak az ütés kivitelezésére. Ringben a két boxolo nyilván bekorlatozott szabalyrendszer szerint küzdenek egy 12 uncias kesztyűvel és tudják jól hogy csak az ütés kivédésére és ütés kivitelezésére kell készülniük. Utcán a birkózásnak, foldharcnak is ugyanakkora jelentősége van, sőt még talán nagyobb is. Dobasok folytasok lökés lefogas feszitesek, és ezernyi szitu.. Persze a box egy jó sport és kezd is el enis azt mondom , de ha kimondottan önvédelem a célod akkor csapass mellé valami mást is. Pl judo birkózás.
2021. febr. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

Jaj ne, el ne kezdjük már megint ezt a "mi a tuti önvédelemre" típusú bullshitet. Az ilyen kérdéseknek pont az a célja, hogy ebből vérremenő viták keletkezzenek, amin aztán az élettelen felhasználók jót tudnak mozizni.

Az önvédelmet akkor kell ennyire túlgondolni, ha kidobó vagy, biztonsági őr vagy, testőr vagy, rendőr vagy, börtönőr vagy. Ha nem vagy egyik sem, és nem laksz Algériában, akkor nyugodj meg, járjál nyitott szemmel az utcán, ne mobilozz, vedd ki a fülhallgatót, húzd ki magad, tűnj mogorvának, tegyél zsebre egy gázsprayt, és ennyi. Önvédelemre Magyarországon dióhéjjban ennyi elég is. Aki ennél többet gondol, az keressen fel a paranoid gondolkodása miatt egy pszichológust, és hagyja abba az akciófilmek nézését.

A küzdőSPORT egyetlen és egyben legfontosabb értéke a SPORT. Ne keverjük már ide a fikciós önvédelmi maszlagot. Akinek fontos a sportérték, a fejlődés, az egészség, az menjen bokszolni, birkózni, judózni. Akinek ez másodrangú, az menjen YouTube-ra self defense videókat bámulni.

2021. febr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8- As mondjuk abban igazat adok neked, én a saját példámbol indulok ki, mert én kidobo munkákat vállaltam meg vírus előtt. De a kérdező arra is kíváncsi mennyi az önvédelmi erteke
2021. febr. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, tudom, hogy te kidobó voltál. Emlékszem a felhasználónevedre, láttalak már más kérdés alatt.


A kérdező már kapott választ, és még többet kaphat, ha visszaolvas az oldalon. A boksz önvédelmi értéke 0 és 100 százalék között mozog. Ha beszól neked egy alig mozgó, lecsúszott alkoholista a kocsmában, és te a jogi következményeit vállalva egy jobb felütéssel kifekteted, akkor bejött a boksz (100%). Ha az utcán sétálva hátulról eléd ugrik három agresszív, bicskás suttyó, és szúrás ellenében elkérik tőled a tárcád, akkor nem jött be a boksz (0%). A legvalószínűbb forgatókönyv persze az, hogy könnyedén leéled az átlag 70 évedet a Földön úgy, hogy az életben nem történik meg veled egyik említett szituáció sem.

2021. febr. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!