Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tejben elkevert fehérjepor...

Tejben elkevert fehérjepor mellé jó ötlet a kávé?

Figyelt kérdés

A koffeines fehérjepor nem igazán jött be, ezért gondoltam, hogy öntenék hozzá kávét. Kérdés, hogy szabad-e, és ha igen, mennyire lesz tőle jobb/rosszabb íze?

Sorry, kezdő vagyok😅



2021. márc. 5. 00:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
Miért nem iszod meg simán vízzel a fehérjeport? Miért kell beleb@szni minden szart?
2021. márc. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%
Tejjel a fehérje köbö 30%-a odaveszik. Te pénzed, de szerintem ahhoz túl drágák, hogy 30%-a a kukában landoljon, semmibe vesszen. Úgyhogy simán vízzel idd és várj a kávéval fél órát, órát.
2021. márc. 5. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Miért veszne oda a 30%-a ? Csupán lassabban szívódik fel, meg annyi hogy plussz kalóriát meg tápanyagokat viszel be a tejjel és aki mondjuk szálkásít annak lehet hogy nem jó. Semmi más baj nincs.
2021. márc. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%

Én inkább a kávét szidom.. soha nem kavézok..

De nyilvan lehet inni utana miert ne lehetne..


Tesó! Tudod te hogy miert nem tejben isszuk? Lassabb felszivodasu ugy.. miert? Mert a tejben van savó ami leszabályozza a felszivodast..


Tejben 3 ora alatt szivodik fel, vízben max 1 ora.


Szálkásitas alatt vizzel, tomegeles alatt tejjel idd.

2021. márc. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

Jajj megint ez a 30% odaveszik dolog, mutass már erről valami tudományos cikket ami alátámasztja vagy legalább saját szavakkal magyarázd el miért veszne oda. Persze úgyse fogsz, mert múltkor se mondtál rá semmit.

Bele lehet dobni egy kávét szerintem, csak minek. Nem jobb külön meginni egy finom forró kávét? Ha az éppen lefőtt tűzforró kávét ráöntöd az mondjuk lehet nem tesz jót.

2021. márc. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem vagyok testépítő, nem is konditermi edzést nyomok. Hetente egyszer van egy olyan nap, mikor két edzésem van egymás után, közöttük nincs időm enni. A fehérje kellőképpen eltelít, ad energiát is, a kávé csak egy plusz lenne a koffein miatt (megdobja amúgy a teljesítményt is).

Szóval ez a tömegelés/szálkásítás rész nekem annyira nem fontos, a tej mindenképp marad (akár elvész a 30%, akár nem), mert vízzel borzalmas (igen, tudom, finnyás vagyok), meg ugye a szénhidrát ad energiát is ebből. És inkább ezt innám, mint a cukrozott sz*rokat, amiket nem is szeretek, nem is telít el, és egészségtelen.

Na és itt jönne képbe, hogy azért valljuk be, mennyivel egyszerűbb a kávét a fehérjébe rakni, mint külön, pláne a 2liter víz és edzőcucc mellé :D Ezért kérdeztem, hogy szabad-e.


Köszi a válaszokat!

2021. márc. 5. 09:57
 7/14 anonim ***** válasza:
5%
Tejjel? 😂 ne b.ziskodjatok mar. Sokkal lasabban szivodik fel, csomo + zsir meg tejcukor. Emesztest is lassitja. Kb elveszti az ertelmet..
2021. márc. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Jó, akkor te igyad vízzel :)

Nem ez volt a kérdés.

B*zi meg nem lehetek, sajnálom :)

2021. márc. 5. 17:28
 9/14 anonim ***** válasza:
77%
És mi van ha lassan szívódik fel ? A napi bevitel számít. Amúgy meg tömegeléskor jó is a plussz kcal
2021. márc. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%

"Kérdés, hogy szabad-e?"

Persze, miért ne..


"mennyire lesz tőle jobb/rosszabb íze?"

Nyilván más lesz. Kávésabb. Ha szereted, hajrá, ha nem, de - az általad fentebb említett okokból kifolyólag - mégis így akarod "szervírozni", akkor, gondolom, majd eldöntöd, így is jó-e neked vagy sem.


Egyébként nálam például előfordul, hogy amikor épp lenne időm enni, akkor nem vagyok éhes és tudom, hogy amikor majd várhatóan éhes leszek, akkor meg nem lesz alkalmam normálisan nekiülni egy étkezésnek. Ilyenkor előre összedobok egy tejsavó fehérje turmixot tejjel, teszek bele zabpehelyből is annyit, amennyiről tudom, hogy elég lesz, plusz megy bele egy kávé is, mert előre tudom, hogy kávézni sem lesz alkalmam. Én kifejezetten kedvelem az így kikevert ízt.


Ha te is, akkor miért ne fogyaszthatnád / fogyasztanád?

2021. márc. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!