Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyivel esztek többet edzés...

Mennyivel esztek többet edzés napokon, mint általában? Mennyit esztek amikor nem edzetek aznap? Mennyit esztek amikor edzetek aznap?

Figyelt kérdés

Általában edzés előtt, vagy után esztek többet?

A nap melyik szakaszában edzetek?

Egy nap egyszerre edzetek sokat (mondjuk egyszerre 60percet), vagy többször kevesebbet (mondjuk 3x20percet)?


És ha szoktatok inni fehérjeport (ugye az van ráírva hogy edzés napokon 2x kell fogyasztani egy nap), akkor edzés előtt egyet, és edzés előtt után egyet? Ha előtte, akkor mennyi idővel előtte? (azt tudom hogy edzés után 45 perccel kell inni). És amelyik nap nem edzetek, akkor is isztok? (az van a fehérjeporon hogy amikor nincs edzésnap akkor napi 1et kell inni)


Bocsánat a sok kérdésért, csak szeretnék már komolyabban belevágni az edzésbe, csak egy kicsit tanácstalan vagyok:(



2021. febr. 10. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:

1. Minden nap ugyanannyit eszem. Amikor nem erősítek, gyalogolok, ami nagyjából ugyanannyi kalória.

2. A napi étkezéseim nagyjából azonos mennyiségű kalóriát tartalmaznak.

3. Változó, melyik napszakban edzek, általában délután vagy este.

4. Jellemzően egy menetben edzek egy nap. Ha úgy jön ki a napi elfoglaltságom, megesik, hogy kettébontom.

5. Nem fogyasztok fehérjeport, be tudom vinni így is a szükséges mennyiségű fehérjét.

+1 Ha komolyan érdekel az edzés, legalább az alapokat sajátítsd el, különben kétséges lesz az eredmény.

2021. febr. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bár kalóriát nem számolok, de kb ugyanannyit eszek minden nap. Edzés előtti adag kicsivel nagyobb. Este edzek munka után, kb másfél órát.

Ahogy az első írja, nézz utána az alapoknak, mert érződik, hogy nem sokat tudsz (nem sértés, mindenki így kezdi) és ezt 1-1 kérdéssel nem igazán lehet behozni.

Fehérjepor: Felejtsd el az ilyeneket, hogy "az van ráírva, hogy egyet kell inni". A fehérjepor egy könnyen bevihető fehérjeforrás, semmi más. Megfelelő mennyiségű fehérje kell a szervezetednek adott sportokhoz, ha szilárd táplálékból nem tudod vagy nem akarod bevinni, akkor jó kiegészítő a fehérjepor, de nincs semmi varázs hatása. Edzés előtt jobb a szilárd tápanyag. Az ilyen "45 perccel edzés után kell meginni" dolgokat szintén elfelejteném, bár én is szoktam edzés után inni, de szimplán azért mert fáradtan ez egy egyszerű és gyors kaja egy kis szőlőcukorral, nem azért mert "bezár az anabolikus kapu 1 órán belül" meg ilyen baromságok amiket a tápkieg cégek felfújnak.

2021. febr. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
En reggel edzek melo elott 1.5 orat. Elotte nem is eszek. Utana viszont sokat. Edzesen 600kcalt elegetek kb de majdnem minden nap edzek meg fizikai munkazok, nehezen hizok szoval pihi nap is annyit eszek. Feherjet en eszem nem iszom. Zabkasaba rakom banannal meg mogyorovajjal. Napi 1x edzes utan. Akkor kell csak feherje por ha a etkezeseiddel nem viszel be eleget. Vagy kenyelmi szempontbol.
2021. febr. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3-mas: igen, tudom, és én is zabkásába szoktam tenni, napi 1szer😊

Te hogyan teszed bele? Össze rázod először a vízzel és utána teszed bele, vagy csak simán beleteszed a port a kész zabkasaba?:)

2021. febr. 10. 21:46
 5/8 anonim ***** válasza:
En a kesz zabkasaba keverem bele a feherjeport meg a mogyorovajat aztan belevagok egy banant ha nincs dieta.
2021. febr. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Úgy nem lesz nagyon sűrű?
2021. febr. 10. 22:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolag is tudod higitani vizzel ha kicsit suru.
2021. febr. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kajad edzésed pihenesed legyen rendbe.

Minden nap ugyanannyit eszek. Fehérjét nem innak edzés előtt csak után, edzés előtt inkabb valami szenhidratot ennék fehérjével, magaba fehérjét felesleges szerintem.

Egy nap egyszer edzek sokat, szét lehet osztani, de nem biztos, hogy lesz kedved azon a napon nekiallni befejezni az edzést. Plusz nekem nincs kedvem annyit bemelegiteni, sok ido megy el vele.

2021. febr. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!