Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 2000kcal edzéssel sok egy 16...

Evvc.lkh kérdése:

2000kcal edzéssel sok egy 16 éves lánynak izmosításhoz/súlymegtartáshoz?

Figyelt kérdés

168cm/54kg vagyok.

Most kezdtem 2000kcalt enni/nap, fehérjedús ételeket (40%ch 40%feh 20% zsír arányban) illetve heti 5x1,5órát erősítek, főként fenékre, hasra. Egyébként az online oktatás miatt nem sokat mozgok, néha sétálok. Szerintetek így nem fogok zsírba hízni? Nem sok ez?

Kellene kardióznom? Tapasztalatok?

Előre is köszi. 16/l



2021. márc. 16. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így nehéz megmondani, mert típusfüggő is, illetve hogy milyen intenzív az edésed, mennyire figyelsz oda az étkezésre, csalónap stb.

Kardiózni mindenképpen megéri, az érrendszernek és így a szívnek is jót tesz.

Ez előtt kb mennyi volt a kalória beviteled?

2021. márc. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csalónapozni nem tervezek, ezelőtt kb 1500kcalt ettem plusz minusz 100
2021. márc. 16. 11:22
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

És milyen típus vagy? Ektomorf, tehát vékony alkat és nehezen jönnek a kilók vagy esetleg könnyen hízol?


Így elsőre azt javasolnám, hogy fokozatosan emeld meg a kalória bevitelt, mert elképzelhető, hogy az a +500 hirtelen zsírosodáshoz vezetne. Tehát ha eddig 1500 volt, akkor 1700-1800-ig menj fel és érezni és látni is fogod pár hét után, hogy elég-e, vagy mehetsz még feljebb.

2021. márc. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Alapvetően vékonyabb alkatú vagyok, hízás szempontjából szerintem átlagos. Nem vagyok könnyen hízód, de olyan sem, aki akármennyit ehet nem hízik. Rendben akkor szerintem megpróbálom 1800-al, ha megy, akkor emelem 2000-re.

Köszi mindenkinek, jöhet még

2021. márc. 16. 11:42
 5/5 QvanyadatMDRTR ***** válasza:

Google:

szénhidrát kalkulátor


Thank me later :)

2021. márc. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!