Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Állóképességi sportolók! 3-as...

Állóképességi sportolók! 3-as pulzuszónában való edzés valóban haszontalan?

Figyelt kérdés

Sokak szerint könnyűnek nem elég könnyű ezért nem adja azokat az előnyöket amiket ad pl egy könnyű z2 futás.

Keménynek meg nem elég kemény, ezért nincs olyan eredménye mint amit egy z4 es tempo vagy intervall ad.


Ti mit gondoltok erről?



2021. ápr. 1. 07:18
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Valóban
2021. ápr. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bővebben?
2021. ápr. 1. 08:38
 3/6 anonim ***** válasza:
A sweet spot-nak az előnye, hogy relatíve könnyű regenerálódni, ezért gyakran meg tudod ismételni. Ez viszont inkább csak kezdőként fenntartható, haladóként jobb a polarizált edzés, én mondjuk nem edzésterv szerint edzek, inkább ösztönösen, de azért vannak objektív paraméterek, a zónákat követem és szisztéma is van, ami azt fedi, hogy az idő nagy részében z1-2-ben tekerek és heti egy intervallt csinálok z4-ben. Persze ez nem azt jelenti, hogy ez így vegytisztán valósul meg és sosem csúszok át más zónába, de erre törekszem. Ez persze attól is függ, hogy amúgy mennyi időt tudsz eltölteni a bringán, ha pl azzal közlekedsz, akkor nem nehéz felhalmozni sok időt z1-ben. Ha kevesebbet edzel, akkor kicsit szabadabban el tudod tolni az intenzitás felé a potmétert.
2021. ápr. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Eltérő módszertanok vannak, hogyan határozzuk meg a zónákat, de általanossagban nem tartom haszontalannak a z3 edzéseket. A maraton versenytempóm nekem kb. z4 alján van, a félmaraton a tetején, ennek megfelelően maratonra készülve minden héten beletettem egy z3 közepe-teteje folymatos tempójú futást, ami már tempó futás jellegű, a végefelé egy 30 km-es is, és sokat segített a módszer. Ugynanez félmaratonra készüvle z3 teteje, z4 alja. Ettől még a legtöbb futásom z2 az intervalok többsége pedig z2 és z4-z5 váltogatása.


Bringázni is szoktam néha folyamatos z3-ban, ott annyi a különbség, hogy mivel futó vagyok, amúgy sem tudom tartósan z4-ben pörgetni.

2021. ápr. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%
Nekem a Z2 az túl lassú lenne, elunnám magam, ezért inkább Z3-ban (zöld zóna) csinálom a hosszabb futásokat is, a tempófutásokat 4-es zónában, a résztávokat 4-5-ben. Nagyon ritkán futok 2-es zónában, max átmozgatókat vagy regenerálókat verseny előtt/után, mégis sokat gyorsultam az utóbbi években.
2021. ápr. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Krisz85 ***** válasza:

Ez kerékpárban is így van. Viszont a z3 vagy ga2 sajnos mást fejleszt. Sokan szeretik mert sportos még jó kemény még birhato aztán kiderül H minden lesz tőle csak minőségi állóképesség nem. Kell csinálni része a felkészülésnek a megfelelő mennyiségben és időszakban kötelező alapozás után hangsúlyos. De a lassabb zsiranyagcsere edzést nem lehet megkerülni. Egyébként meg ha valaki edzett akkor nekia z2 vagy ga1 tartománya olyan széles és annak tetején olyan teljesítményt ad le mint edzetlenebb társaik Z4 Ben... Még lehet nézni stravan egy két prof zóna disztribuciojat. Csak H biconal maradjak ga1 teteje 290 - 380 watt és társaik....

Futásban 14- 18 km/h nél van egy komolyan fejlett futó z2 tartománya csak szólok.....

2021. ápr. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!