Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek el otthon jógázni?

Hogyan kezdjek el otthon jógázni?

Figyelt kérdés
El szeretnék kezdeni itthon jógázni, viszont nem vagyok hajlékony és fogalmam sincs hogy hogyan kezdjek neki. Mit tanácsolnátok?

2021. ápr. 14. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A jógához nincs szükséged semmi extra felszereléshez, csak egy jóga matracra. A lényeg, hogy minden nyújtást óvatosan csinálj, ne rugózz, csak vidd el addig a mozgást, amíg érzed, hogy elkezdett feszülni az izom. Maradj abban a pozícióban és ha érzed, hogy lazul, akkor kicsit nyújtózz még rá. Lényeg, hogy hallgass a testedre és figyeld a jelzéseit. Ne stresszeljen vagy törjön le, ha nem tudod ugyanazt a nyújtást kivitelezni, hanem lehet minden pozíción módosítani, párnával alátámasztani a helyzetet és idővel jobban fog menni. Fontos még, hogy a derekadat óvd és figyelj a helyes kivitelezésre, mert csak akkor fogod tudni az izmot teljes hosszában lenyújtani.

Amennyiben a flexibilitást akarod növelni, úgy ajánlom neked a yin yoga formát, ahol a légzés és a nyújtás a hangsúlyos, így tudsz magadra figyelni és elsajátítani egyes jóga helyzeteket. Nagyon ajánlom figyelmedbe a Boho Beautiful Yoga csatornát, ahol találsz ilyen videókat és a lány nagyon profi, kedves és nem jóga közben magyaráz, hanem alámondással, így a hang mindig tiszta és látod, hogy jóga közben ő is magára figyel. Mindig szép helyszíneken készít felvétel és rengeteg videója van. Nekem ő a kedvencem, mindig az ő jóga videóit csinálom.

Itt lesz a link a csatornához: https://www.youtube.com/user/cexercize

2021. ápr. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a nirvana jógát szoktam csinálni, bár lehet, hogy az neked az elrjén még nehéz lesz, de később kipróbálhatod :)
2021. ápr. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Itt vannak a linkek:

[link]

[link]

2021. ápr. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2021. ápr. 15. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!