Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért fáradok el ilyen hamar?

Miért fáradok el ilyen hamar?

Figyelt kérdés

Edzés közben nagyon hamar elfáradok, 30 perc után már alig van bennem energia. Nem erő, még edzenék is szívesen, de egyszerűen elfáradok. Gondoltam tartok egy hét szünetet, de hiába, ugyanolyan minden. Eszek rendesen, tömegnövelő étrendem van jelenleg.


8-12-es ismétlésszámban edzem, fekvenyomás, szűk fekvenyomás, evezés, felhúzás, karhajlítás, guggolás stb. Bármilyen izomcsoport(ok)ra is eddzem, mindig elfáradom nagyon hamar. A sorozatok között 3-4 percet pihenek.


Nem mondom, hogy fájnak a gyakorlatok, de olyan, mintha az izmomat nem tudnám megeröltetni eléggé, viszont mégis mintha már 100 ismétlést csináltam volna.


A motivációm is megvan, szeretek edzeni. Amikor elkezdtem (kb 2-3 hónapja) olyankor még nem volt ilyen problémám. Itthon eddzem. Nincs fekvepadom, a fekvenyomást pl. székkel oldom meg stb. Lehet, hogy amikor a súlyt felveszem nagyon sok energiám megy el rá, vagy nagyon megterhelem magam?


Fekvenyomásnál jelenleg 21 kg-al eddzem (Ennél a gyakorlatnál fáradok el a leghamarabb), folyamatosan növelem a súlyokat, de mivel fekvenyomásnál ahhoz, hogy elérjem azt a kiinduló pózt amivel elkezdhetem a gyakorlatot először fel kell emelnem a súlyt, meg kell "billentenem" stb, ezért nem tudok mindig maxon lenni. Felhúzásnál ilyen nincs pl.


~16 éves vagyok, 55 kg, ~172 cm. Nem testépítés a célom, csak izmosabb szeretnék lenni.



2021. máj. 9. 14:35
 1/5 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem leírni:


Egyszerre két-három izomcsoportra eddzem egy nap, pl mell + bicepsz + has vagy láb + has + váll, láb + hát stb.

2021. máj. 9. 14:38
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Nem voltál véletlenül covidos? Mert ilyen lehet a hosszútávú tünetei közt.
2021. máj. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De voltam, viszont az már fél éve volt.
2021. máj. 9. 14:55
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Persze biztos a covid miatt

Jaj már. Ennél egyszerűbb a helyzet, a kérdező gyenge, edzettlen. Ez van. Majd idővel fejlődik.


Nem kéne mindent erre a covid marhaságra fogni...

2021. máj. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%

1. ha izmosodni akarsz az maga a testépítés, az hogy nem versenyszerűen az lényegtelen.

2. csinálj 8 as sorozatokat.

3. ne pihenj 3-4 percet. max 1,5

4. kitartást lesz ez jobb is

2021. máj. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!