Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot, harcműves...

Milyen küzdősportot, harcműveszetet ajánlotok egy 16 éves viszonylag vékonyabb 165 cm magas lánynak?

Figyelt kérdés
Mindigis vékonyabb voltam, gyengébb karokkal és lábakkal. A lábam nagyjából izmos hiszen kiskorom ota biciglizek, futok, táncolok,de valahogy mégsincs benne sok erő, és nagyon hajlékony sem vagyok. Gondolom írnom sem kell, hogy igy nyilván a box, a judo és a hasonlók amikhez sok erő kell alapból kivannak zárva. Nézegettem az aikidót, viszont félek az esésektől, mert mint mondtam gyengék a kezeim és a lábaim, es nemtudom mennyire tudnám megtartani magam, meg elég bizonytalan és önbizalomhiányos vagyok, nrhrzen hiszem el, ha valamiben tényleg jó vagyok és jól csinálom. A cél az, hogy a hónapok, évek során erősödjek,esetleg megtudjam védeni magam, legyen egy jó állóképességem, es magabiztosabb, bátrabb szeretnék lenni. A válaszokat előre is köszönöm.

2021. júl. 13. 13:04
1 2
 1/14 anonim válasza:
63%
BiciGlizek? Jézusom.. Egyébként meg mi az hogy a box meg ilyenek ki vannak zárva, mert gyenge vagy? Majd erős leszel! Ilyen hozzáállást..
2021. júl. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok magyar anyanyelvű,4-dikes koromban kezdtem el tanulni a magyart, és sokmimdent elírok még, sajnálom. Ahogy írtam, viszonylag gyengék a kezeim és a lábaim, ezért is félek a boxtol például. Sok ismerősöm jár boxra hasonló testalkattal, és a térdük tönkrement. Dolgozom a hozzáállásomon is még, mert tudom hogy azon van mit. Így remélem érthetőbb.
2021. júl. 13. 14:14
 3/14 anonim ***** válasza:
30%

A magadfajta önbizalomhiányos személyiség soha az életben nem fogja magát küzdősporttal megvédeni, ha Lakatos Armando és a testvérei betalálják a buszmegállóban, úgyhogy ha emiatt az önvédelmi ökörség miatt akarsz elkezdeni egy küzdősportot, akkor felejtsd is el. Ráadásul az önbizalomhiányod mellett még lány is vagy, ami sajnos biológiai-genetikai hátrányt is jelent egy balhéban az agresszív férfi (zömében késes) támadókkal szemben, úgyhogy el se kezdjen senki okoskodni, hogy küzdősporttal milyen frankón meg lehet védeni magad az utcán. Nem, nem lehet, pláne nem ilyen esetekben!

Ha ennyire önbizalomhiányos vagy, hogy még egy egyszerű döntés meghozásától is félsz, akkor minek erőlteted a csoportos sportokat? Miért nem maradsz a futásnál, a biciklizésnél vagy a táncnál? Ezek remek sportágak, ha az ember a szabályokat betartva űzi. Nem mindenkinek kell ám küzdősportra járni. Tudom, hogy ez mostanában divat lett, de nem kell mindenkinek Conor McGregornak lennie.

Ha mégis erőltetni akarod a küzdősportokat, akkor az aikidót és társait el is felejtheted. Az aikido pont nem is küzdősport, hanem egy japán hagyományőrző csoportos foglalkozás, nulla igazi sportértékkel. Ha Magyarországon küzdősportolni szeretnél, relatív jó színvonalon, akkor márpedig boksz az ajánlott. Ha nem a boksz, akkor a birkózás vagy a judo. Magyarországon ezt a hármat oktatják viszonylag jobb minőségben, a többi stílus vagy egy pénzlehúzó szutyok, vagy egy hitványul oktatott vacak.

Én azt javaslom, hogy engedd el a küzdősportot és merülj el mélyebben vagy a futásban, vagy a biciklizésben vagy a táncban. Törekedj arra, hogy minél jobb legyél valamelyikben és ezáltal az is leszel. Ez majd pozitív hatással lesz az önbizalmadra is.

2021. júl. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Romániában élek, de igaz, hogy itt is hasonló a színvonal a küzdősporzok terén is. Kiskorom óta futok, tancolok, versenyeket is nyertem mindkettő sportágban, de mégsem érzem jól magam bennük, már nem szetetném eggyiket sem folytatni, és egy küzdősportra vágyok mindenképp. Tisztába vagyok vele, hogy nem fogom tudni megvédeni magam egy felnőtt férfivel szemben, nem is ez a célom. Csupán a küzdősport ad egy alapot, és egy magabiztosságot. Nem vagyok egy félős személy, csak bizonytalan. Bemernék vállalni egy judot, csak úgy érzem, hogy ahoz gyengr az izomzatom, es nem is lesz olyan erős hogy már nem kezdőként évek múlva is megálljam benne a helyem.De azért köszönöm a válaszod, átgondolom amit írtal.
2021. júl. 13. 19:16
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Butaság, hogy a box, judo ki van zárva azért, mert gyenge vagy. Én thai boxolok, és nálunk is vannak 50kg-mos lányok, fiúk. Edzésen amúgy sem az a lényeg (jobb helyeken), hogy szétverd a másikat.

Az én véleményem szerint a box az egyik legjobb küzdősport. Mellette a muay thait mondanám, de lehet elfogult vagyok, mert én is ezt űzöm. De egyszerűen gyönyörű, változatos, izgalmas, és felettébb veszélyes (meccsen).

Szóval szerintem nyugodtan kezdj el boxolni, ha tetszik. Ha szeretnél meccsezni, ott úgyis veled egy súlyban lévőkkel raknak össze.

2021. júl. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha azért nem mersz bizonyos küzdősportokra járni, mert gyengének tartod magad hozzá (úgy, hogy még ki sem próbáltad), az butaság. A sport azért jó, mert erősít, javítja a koncentráció-készséget, önbizalmat ad... És ezek nem vagy vannak, vagy nincsenek, meg lehet őket szerezni. Munkával, de meglehet. Egy jó esző úgy vezet bele az edzésekbe, hogy nem a sok éve oda járók szintjén kezd el oktatni, hanem fokozatos fejlődésre késztet.

Mindegyik küzdősporthoz kell erő, ezt nem lehet megúszni :).

Sok sikert kívánok :)!

2021. júl. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%
Box, kickbox.
2021. júl. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%
Kick-box, igen.
2021. júl. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Tiszakanyar ***** válasza:
50%
Box.
2021. júl. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Á.Zoli ***** válasza:
Milyen a lelki beállítottságod?
2021. júl. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!