Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Harcművészetek előnyei?

Harcművészetek előnyei?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Aikidó esetleg karate edzésnek hosszú vagy rövid távon milyen pozitív hatása van?



2021. aug. 1. 15:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
32%

Aikidonak abszolút semmi.


Karate jó edzés esetén jó kondit, erőnlétet adhat.

2021. aug. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
22%
Ha jó az edző akkor az aikido átmozgatja a teljes testet, de én nem nevezném harcművészetnek.
2021. aug. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
95%
Fejlesztheti idővel a koncetráló képességet, valamint a reflexeket, illetve átmozgat. Hosszú távon gyakorolova pedig adhat egyfajta általános biztonságérzetet. Ha érdekel, akkor próbáld ki és ha úgy adódik, hogy el tudsz benne merülni, passzol hozzád, akkor szimplán csak élvezd az edzést! ;)
2021. aug. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
31%

a bunyó nélküli edzéseken sok a csaj.

vagyis edzés után lehet sétálgatni vele, meghívni 1 fagyira majd tudod

más előnye szerintem nincsen.

időpocsékolás.

2021. aug. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
22%
Attol fugg mi a celod. Aikidonak inkabb mentalis ertekei vannak, ha neked az a celod hogy fizikalisan eros legyel es esetleg ha belekerulsz valami verekedesbe es meg tudd vedeni magad akkor keruld el. Arra nem jo! A karate mar egy fokkal azert jobb, mondjuk a kyokushinnal azert ha kemenyen foglalkozol par evet, ott mar nagy valoszinuseggel lecsapsz egy atlag embert ha ez a celod. De ha viszont tenyleg kemeny akarsz lenni es ez a celod hogy megnyerj egy osszezorrenest, akkor a birko, judo, bjj, thai box, box. Ezek viszik a primet. Sok sikert
2021. aug. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
10%

Aikido. Persze évek kellenek mire eléred azt a szintet, hogy meg tudd magad védeni. Mentálisan is pozitív hatásai vannak.


Menj el próba edzésre, nézd meg, hogy melyik sport tetszik jobban.

2021. aug. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
41%
Aikidoval évmilliók után se tudnád megvédeni magad az utcai szituációk 99%-ában. Időpazarlás. Tényleg semmi előnye nincs.
2021. aug. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
92%
Most azokat kérdezem, akik mondják, hogy milyen sz.r az aikido. Valaha csináltátok? És mennyi ideig?
2021. aug. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
21%

Aikidoztam 3 évig mert szerettem gurigázni. Egy nagy bohóckodás a tatamin. Semmi harcértéke sincs, de a jót tett a gerincemnek és az izületeimnek az egész napos irodai ücsörgés után. Tudom ilyen alapon járhattam volna jogázni is de azt unalmasnak tartottam.

Na de lássuk miért használhatatlan mint önvédelem.

Nincs olyan verekedés ahol nem csúszik be néhány pofon. Ha nincs full kontakt kűzdelem az edzéseken akkor nem fogod megszokni a fájdalmat és leblokkolsz az első pofon után. Hát az edző azt nem mondta hogy megütnek és az fájni is fog.

Aztán ostobaságokat tanítanak. Sosem fogod kivenni a kést a cigány kezéből, Felszeletel mint a vöröshagymát. Nem egy szúrás jön mint az edzésen ahol aztán megvárja az uke hogy fogást találj a csuklóján. Az élet nem Segal film. A cigány legalább huszat szúr 10 másodperc alatt.

2021. aug. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 stellaz ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek az előttem szólókkal. Én 3 évig aikidoztam, inkább mozgás kultúra, mint harcművészet. Nincsen full contact sparring, ahol a gyakorlatban is megtanulhatnád a küzdelmet. A technikák jórészt használhatatlanok, támadó technika meg nincs is. Tán még jobban meg is vernek, ha aikidozni kezdesz éles helyzetben.

Előnye, hogy alig van sérülés veszély, így idősek is csinálhatják, meg tanulsz esni és gurulni.

Judo, birkó, bjj vagy box, ha valóban küzdeni akarsz és bírod a keményebb edzéseket, meg a kisebb nagyobb sérüléseket, ha felnőttként kezded.

2021. aug. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!