Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ártalmas-e a séta az én...

Ártalmas-e a séta az én súlyommal?

Figyelt kérdés
23/F vagyok 150 kg fölötti súllyal, az utóbbi időben sétával próbálok tenni az egészségemért, azonban félek hogy szétcseszem a térdeim vagy más ízületeim, szerintetek ez jogos félelem? Függ attól, hogy milyen tempóban vagy terepen sétálok? Milyen sportot végezzek inkább (akár edzőteremben) ami kíméletesebb a súlyommal?

2021. aug. 4. 09:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

ajánlanám a bicajozást, de sajnos nem tudok olyan masszív bringát, ami a testsúlyodhoz alkalmas lenne. :(


Szerintem amúgy a normál séta tuti, hogy nem ártalmas. Mindenesetre a folyamatos ülés-fekvés sokkal ártalmasabb... ha nem is a térdedre, de az általános egészségi állapotodra.

2021. aug. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! A végével mindenképp egyetértek, magam is jobban érzem magam minden tekintetben amióta csinálom.
2021. aug. 4. 10:09
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A lassú sétával nincs baj, a futást és a kocogást nem ajánlom
2021. aug. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem hiszem hogy a séta az lenne, de nem vagy egyszerű helyzetben. Egy jó étrend kellene elsősorban és azt tartani, egy -20-30 kiló is simán meglenne vele idővel.
2021. aug. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a lassú sétával nincs baj. Szóval tényleg, lassan, amennyit bírsz, szerintem ilyen súllyal még nem kell annyira megerőltetned magad. Szerintem leginkább az étrendedre helyezd a hangsúlyt, és ha már leadtál valamennyi súlyt, akkor lehet esetleg többet mozogni, de szerintem most elég ha étrenddel ledobsz egy 30 kilót.
2021. aug. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, elsősorban azért koncentráltam a séta/mozgás témára és nem az étrendre mert alapvetően rajöttem hogy nagyon élvezem a mozgást és érzem a jótékony hatásait, de aggaszt hogy esetleg árthatok vele magamnak.


Szóval ha mondjuk 3-5 kilométert megyek egy alkalommal az nem gond? És mennyire problémás ha sok emelkedőn, lejtőn kell mennem?

2021. aug. 4. 11:21
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

(1-es vagyok)

Még eszembe jutott, hogy vegyél magadnak nordic walking botot!

Nem bonyolult megtanulni a használatát - és sokkal intenzívebben tudsz vele mozogni séta közben (mozog a felsőtested is) - plusz tehermentesíti a derekadat, térdedet.


Mi kb. 20-25 éve használjuk - akkoriban kb. körberöhögtek az utcán, hogy "hol hagytátok a sílécet???" :-DDD - de mostanság nagyon sokakat látok ezzel, és nem csak erdőben, hanem a normál városi környezetben is.

2021. aug. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

lemaradt egy link:

[link]

2021. aug. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
úszás és a lassú séta, megfelelő cipővel lehetőleg ne kemény felszínen.
2021. aug. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%

Bicajozás.

A Mol Bubi simán elfogja bírni a súlyodat.

2021. aug. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!