Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ártalmas-e a séta az én...

Ártalmas-e a séta az én súlyommal?

Figyelt kérdés
23/F vagyok 150 kg fölötti súllyal, az utóbbi időben sétával próbálok tenni az egészségemért, azonban félek hogy szétcseszem a térdeim vagy más ízületeim, szerintetek ez jogos félelem? Függ attól, hogy milyen tempóban vagy terepen sétálok? Milyen sportot végezzek inkább (akár edzőteremben) ami kíméletesebb a súlyommal?

2021. aug. 4. 09:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ha a száguldozó, szlalomozó, vaduló, járdaszegélyeknek rendre nekiugró, rendszeresen kerékpározó 80-90 kilós átlagembereket évtizedekig elbírja a biciklije gond nélkül, akkor egy jóval nyugodalmasabb használat mellett te se kapsz váztörést jövő kedden, legfeljebb neked nem húsz év múlva jönnek majd ki a problémák, hanem kettő. Igen, kiderül majd, mi a gyenge pontja a biciklidnek, de azon kb. mindent lehet cserélni jobbra. És bizony sokan fel szoktak még pakolni 30 kiló csomagot a hátsó kerékre. De azt mondom, még mindig jobb befektetés egy-két biciklivel többet szétnyírni életed során, mint megmaradni ilyen egészségi állapotban.


Gyalogoljál, csak ne vidd hirtelen felindulásból túlzásba. Lényeg, hogy legyen fokozatosság. Van hogy az ember akkor nem érzi, csak másnap, hogy nem kellett volna annyira túlterhelnie magát. Ezért kell észnél lenni. Ha tudod magadról, hogy 2 km soha semmi gondot nem okozott, akkor lehet menni 2,5-re, de ne mindgyárt 10-et.

2021. aug. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. 3-5 kilométert szoktam menni, eddig nem volt vele semmi gond.
2021. aug. 11. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!