Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kaphatnék némi tanácsot?

Kaphatnék némi tanácsot?

Figyelt kérdés

Tehát arra gondoltam, hogy elkezdek edzeni, hogy formásabb legyek. 67-68kg vagyok és 174cm.

Nem mondanám magamat husisnak, de egyáltalán nincs semmi formám.

Sok helyen azt olvasom, hogy egy ilyen súlyban lévő lány inkább még fogyjon, de van aki az ellenkezőjét mondja.


Illetve mivel tudnám jobban bírni az edzéseket? Nagyon hamar elfáradok, inkább úgy fogalmaznék, hogy megszédülök. De ugyanez van ha felállok vagy ilyesmi. Ha mondjuk fehérjét szednék, attól jobban bírnám az edzést?


17L



2021. aug. 9. 13:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Mi köze a fehérjének az állóképességedhez. Neked semmilyen tápkiegészítőre nincs szükséged. Kezdőknek tilos bármilyen tápkiegészítőt vásárolni, mert csak pénzkidobás. Amíg olyan butaságokat írsz, hogy az valami elképesztő, addig felejtős a tápkiegészítő. Amíg az edzés és a táplálkozás alapvető szabályaival sem vagy tisztában, addig felejtős a tápkiegészítő.

Keress fel egy jó személyi edzőt! Meg fog térülni!


Egyébként meg kezdj el úszni! Az egy izületbarát mozgásforma, ami fejleszti az izomzatodat és az állóképességedet is.

Nem kell mindenkinek otthon súlyzókat rángatni, meg hitvány YouTube vidrókra vonaglani. Sokszor egy magadfajta ezekkel nagyobb kárt okoz önmagának, mint hasznot.

2021. aug. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, de én úgy gondolom, hogy teljesen normálisan tettem fel a kérdést, de igaz ami igaz, nem értek hozzá, ezért is kérdeztem meg.
2021. aug. 10. 12:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem az vagyok, aki elsőként válaszolt, de szerintem azért akadt ki, mert annak ellenére, hogy nem sokat tudsz a témáról egyből táplálékkiegészítőt vennél, hogy az majd biztos segít (ilyen esetben nem segít, sokszor csak ront).

Olvasgass egy kicsit a témában, megbízható forrásokból, vagy keress fel egy személyi edzőt.

Az úszás szerintem is jó ötlet, viszont a kisebb súlyokkal való kézi súlyzózást sem tartom rossz ötletnek (idővel, ahogy erősödsz tudod emelni a súlyt). A lényeg, hogy ne kezd nagyban, törekedj a szabályosságra, pontosságra és lassanként emeld a súlyt.

2021. aug. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!