Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Félek enni, titkon még mindig...

Félek enni, titkon még mindig a kalóriákat számolgatom. Kaphatnék tanácsot?

Figyelt kérdés

Három éve anorexiás vagyok, egy évig rendben ment minden, de mostanában újra előtört a bűntudat.


Nem akarom a kalóriákat számolgatni, de hízni sem akarok. És nem tudom, hogy hogyan motiváljam magam, hogy ne féljek.


Próbálom felfogni, hogy azért, mert rendesen eszek, megeszek normálisan mindenből egy adagot, nem fogok hízni. De ha elkezdem számolgatni, hogy körülbelül mennyit ettem így, akkor mindig elkezdek félni.



2021. júl. 16. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Pszichológushoz nem akarsz menni...??? Lehet, nem ártana legalább egy konzultáció...
2021. júl. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jártam. De ahogy bejött a vírus, nem tudtam menni.
2021. júl. 16. 16:44
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neked kell fejben eldöntened hogy nem akarsz kcal-t számolni ès megeröltetni magad bármennyire is nehèz ès nem számolni, csak èlvezni az ètelt amit eszel, emiatt nem kell büntudatodnak lenni hiszen ezzel semmi bünt nem követsz el hanem az èletben maradásèrt teszel hogy táplálod a tested, annyit egyèl amig jól nem laksz/amennyi jol esik ès minden rendben lesz!

De ha szabad kèrdezni most hány kcal-t viszel be?

2021. júl. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Amíg anorexiás voltál (vagy még mindig az vagy), mennyi kalóriát vittél be? Egyébként, nem kell, hogy rögtön mindenből normálisan egyél. Mi van akkor, ha az eddig fogyasztott kcal mértékét kéthetente emeled százzal? Úgy tudod figyelni, a tested hogyan reagál, és a lelkiismereted is nagyjából rendben lehet a tudattal, hogy kicsi lépésekben haladsz előre. Egyébként akarnod kell, hogy ne hízz el, hogy egészséges legyél, hogy ne akard számolgatni a kalóriákat, és megtörténik. Ezt azért mondom, mert én is rögeszmésen számolom őket, de nekem muszáj volt emelnem a kcal szintet, mert egészségügyi bakik léptek fel. Ha sokáig folytattam volna, fenn állt az esélye, hogy később nem lehet majd gyerekem. Szóval... Sikerülni fog, ha szeretnéd. Bármi sikerül, ha szeretnéd.
2021. júl. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy mennyit viszek be, próbálok szamolgatas nélkül enni, csak nagyon bűntudatom van.


Sajnos nekem is voltak/vannak problémáim. Évekig nem volt menstruációm, kb fél éve már van, de az utóbbi időben nagyon furcsán viselkedik, mert megint fogytam.


Anyának felhoztam, hogy kéne most újra a kezelés, egy szakember többet tud segíteni. Anno nekem nagyon sokat segített. De ő nem akarja. Azt mondja, hogy életképtelen vagyok, magamon múlik, hogy normális leszek vagy sem. Igaza van, de egyedül nagyon nehéz. Nincs senki, akivel erről úgy tudnék beszélni, hogy nem ítél el.

2021. júl. 21. 12:29
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia kedves kérdező nagyon vigyázz magadra és próbálj segítséget kérni.Ebből a szakadékból egyedül képtelenség kimászni.Ha más megoldás nincs és Anyukád ennyire nem partner benne keress rá önsegítő csoportokra akik tudják hogy merre tudsz lépni ki tud segítséget adni.Szerintem ha a házi vagy gyermekorvosod tud a betegségedről akkor ha felkeresed őket nagy valószínűséggel ők azonnal továbbítanak szakemberhez amit már Anyukád sem hessegethet el.
2021. júl. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Súlyosabb a helyzet. Próbálok enni, de továbbra is fogytam. Tudom, hogy muszáj enni, de nagyon nehéz. Segítség nélkül nem tudom, hogy meddig tudom így húzni. Arra a döntésre jutottam, hogy valószínű, hogy befekszek a kórházba. Anno sokáig voltam bent,de rengeteget is segített.
2021. júl. 27. 17:43
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2021. júl. 27. 17:43
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon bátor vagy hogy meghoztad ezt a döntést.Kitartás!A lelki problémákra keress egy megbízható pszichológust hogy segítsen kigubancolni ami lelkileg összekuszálódik benned.Szorítok hogy hamarosan írj hogy rendbejött az életed ❤️
2021. júl. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!