Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha odafigyelek, hogy mit...

Ha odafigyelek, hogy mit eszek es futok, lassan leadhatom a zsirt?

Figyelt kérdés

Marcius kozepe ota futok(ujra, 1 ev szinte nem futas utan), fokent fogyni akartam, s mert szeretek futni.

Direkt fogyokuraval es futassal mar leadtam 10 kilot par honappal ez elottig, de itt megrekedtem.

Azt masok mondjak, mintha fogytam volna azota is, valoszinu for almodik a tesztem, fejlodik az izomzatom a labamon. Azt mar en is eszrevettem a vadlimon eloszor, de most mar a combomon is, hogy joval kemenyebb, izmosabb.

Meg 10kgot szeretnek fogyni, vagy ugy kinezni, mintha annyival kevesebb lennek. Most mar joforman csak felulrol kene fogynom. Meg mindig vastagnak Latom a combom a tukorben, de azert mar sokkal jobban nez ki.

Fel maratonra felkeszito programot csinalok most, heti 4 futas, oktoberben lesz 1 verseny, azon szeretnek indulni. 2018ban mar sikerult lefutnom 2ora 21 perc alatt, most 2 ora 14 percet tuztem ki celul.

Eszrevettem, hogy azert a hasambol is ment le, de Meg nagyon sok van ott. Sajnos azzal mindig is bajom volt, akkor is, mikor majdnemhogy anorexiasnak is el mehettem volna. 14 evesen 38kg voltam, kb ugyanezzel a magassaggal (158cm) es akkor is volt hasam. Es nem mellesleg futottam gyerekkoromban. Szoval azt hiszem genetika sajnos.

Azert remenykedem, hogy van ra esely, hogy csak le megy Meg belole.

Van ra esely, hogy ha tulnyomo reszben megprobalom visszafogni/odafigyelni az etkezesre - nem tobbet enni, azert mert futok -, akkor lassan, honapok teltevel megszabaduljak a hasam Nagy reszetol? Gondolok itt kb fel evre.

Es Meg egy kerdes, teljes en mas: mennyi ido elteltevel alakul ki egy stabil sports szervezet? Ugy ertem, jelenleg, nem hagyhatok ki par napnal tobbet, mar megerzem, ha kihagyok 5-7 napot, hogy joval nehezebb futni.


2021. aug. 12. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Én mindig azt szoktam javasolni, hogy mindenki gondolja át mennyire ismeri a testét, szedje össze az emlékeit, az ideális súlyait, agyaljon rajta mikor hogy bírta az edzéseket, mozgást, hogyan építette az erőnlétét, stb..


Ha megvan az ideális súlyod, akkor tudod hogy az a pocak mikor fog csökkenni, lemenni. A te esetedben viszont különösen óvatosnak kell lenni, hisz erős problémákkal járt tiniként a testeddel való kapcsolatod, valószínűleg a biztonság kedvéért jó lenne szakemberhez menned, hogy mentálisan is rendben legyél. Jelen esetben is a 10 kilós becsléssel például lehet nagyon mellé lősz, látatlanban nem lehet tudni.


Ha az étrendedben vagy mozgásformákban kell segítség, nyugodtan fordulhatsz közösségekhez vagy személyi edzőkhöz tanácsokért.


Röviden: ha figyelsz hogy jól étkezz és megfelelően mozogsz mellé, elviekben fogyni fogsz.


"Ugy ertem, jelenleg, nem hagyhatok ki par napnal tobbet, mar megerzem, ha kihagyok 5-7 napot, hogy joval nehezebb futni."


Ez normális, plusz szintén számít a genetika. Például a legtöbb profi, magas szinten játszó focistának általában van pár hét pihenője egy évben, ami után elég sokak formája visszaesik. Kell nekik 3-4 hét, egyeseknek akár 2-3 hónap mire visszajönnek.

2021. aug. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Andizsuzsi ***** válasza:

"mar megerzem, ha kihagyok 5-7 napot"


Azt a sportos szervezet is megérzi. De miért hagysz ki egy hetet a mozgásban? amúgy a fogyás elsősorban az étkezésen múlik, a sport "csak" rásegít.

2021. aug. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Sokat dolgozom ezért nem jut időm sportra, csak hétvégén.

Viszont változtattam az étrendemen és sikerült fogynom így is.

167cm/81kg-ról lefogytam 70 kg-re 4 hónap alatt. Most én is megrekedtem, de mondjuk pasi vagyok tehát szerintem nem is menne sokkal lejjebb.

2021. aug. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Munka es gyerek mellett tenyleg nehez idot forditani a mozgasra. Sajnos a 24 ora nem eleg ebben a rohano vilagban azoknak akik teljes Munka idoben dolgoznak es Meg csaladjuk is van.

En is ugy gondolom, hogy vissza kell gondolni, mikor erezte magat az ember jol, es kb ahhoz igazitani a celkituzeseket. Olyan 52-55kilosan ereztem magam jol. Nem voltam palcika ember, de nem is kover. A ferjem egyszer emlitette, hogy kicsit kover voltam, es orul, h lefogytam, de akkor tenyleg brutal sok voltam. 2 szules, elso utan 30kilo plusz. Akkor sikerult 58ra lemennem, de sajnos nem mozgassal, igy annyira nem ereztem magam fizikalisan fittebbnek magam. Aztan 2 eve is sikerult eleg jol lefogynom, es en magam jol ereztem magam, de mikor tukorbe neztem, annyira nem tetszett. Akkor 60 voltam.

Ezert gondolom, hogy 55 lenne a Jo cel nekem, illetve hogy kivulrol ugy tunjon, mintha kb annyi lennek. Nem a kilok a lenyeg, ha nem inkabb az alak, Meg az, hogy ha megmarkolom a labam, karom, ne a puha hajam fogjam, ha nem kicsit izmot.

Rengeteg olyan embert latni strandon, akik elso ranezesre nem kuszkodnek a kilokkal, de jobban megnezve latszik, hogy-bocsanat- tottyedtek. Ez persze o dolguk es nem szolok Meg senkit, de en nem akarok olyan lenni.

Koszi az eddigi valaszokat.

2021. aug. 12. 18:14
 5/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Ha nem akarsz löttyedt lenni, akkor meg kell találni az időt a mozgásra. Ha futóversenyre akarsz menni, akkor szintén. Edzés nélkül nincs izom, izom nélkül nincs tónusos test. Ez van, a többi a te döntésed. Kérd hozzá a férjed segítségét is, hogy heti pár napban legyen magadra legalább fél órád. Rengeteg otthon végezhető saját testsúlyos edzés elérhető már online is, ahhoz még csak el sem kell otthonról menni. Ne érts félre, nem cseszegetni akarlak. De ha akarod, amiket leírtál, akkor tenned kell érte. Az ember, amire akarja, megtalálja az időt és a helyet. Másként nem megy.
2021. aug. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Felreertetted, jelenleg 1 orat edzek 4 nap egy heten a futassal. Azt, hogy nehez talalni idot a masik valaszolonak irtam ugymond. Annak, aki irta, h nincs ideje mozgasra, ezert csak fogyozik.

Jelenleg min 6.5km-t futok heti 4x. (Mint ma tertem, de holnap kozel 21 km, szoval van, hogy 2 orat is oda vagyok.) A maradek 3 napban is siman menne az 1 ora, ahhoz mar csak ra kene vegyem magam, h masfajta mozgast vegezzek azokon a napokon.

Azert koszi neked is.

2021. aug. 13. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!