Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit mondanak pontosan a Wing...

Mit mondanak pontosan a Wing Chun Kung Fu-sok az edzés elején a tiszteletadáskor?

Figyelt kérdés

Légyszíves írjátok le kiejtés szerint is, és a magyar fordítást is.

Köszönöm!



2021. szept. 30. 12:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%

Kiejtés:

"Csing sí ving csún huán tí kámuszán hájjá ici csí!"


Jelentés:

"A wing chun (tsun/tzun) egy kamu szar, mindenki kerülje el! Járjatok igazi küzdősportra, ami igazi értékekkel bír!"

2021. szept. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Fogalmam sincs, de legombolnék egy olyan barackot egy ilyennek edzésen, hogy azt se tudja merre induljon el utána.

Mindig is többre díjaztam az igazi utcai harcot.

Ütöd,rúgod ahol éred, ott kiderül ki a jobb.

Elvileg ezért lenne minden küzdősport, de sok ilyen csak edzésen adja, hogy mekkora, de mikor a kocsmában visszakérdeznek neki, fülét farkát behúzza.

Nem egy ilyet láttam már, volt hogy direkt a húztam az agyát egy ilyen kungfu csávónak, még szólni sem mert.

Ezért megéri ilyen vackokra járni.

2021. szept. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

Abban igaza van az előző hozzászólónak, hogy a kung-fu és az egyéb távol-keleti bullshitek senkinek nem ajánlottak, mert semmilyen valódi értéket nem adnak, semmilyen valódi képességet nem fejlesztenek, csak átvernek a hazug dumáikkal és lehúzzák a pénztárcád. Viszont sok baromságot és suttyóságot is ír az előző, ami mellett nem tudok elmenni.

Egyik küzdősport sem arra való, hogy utcai harcra tanítson. Aki ezt állítja, az kicsit sem érti a küzdősportok lényegét. Az utcai harcok nem létező szituációk. Ha pedig mégis megtörténnek, akkor ott csoportos támadások vannak, késes támadások vannak, hátulról történő támadások vannak, amiket akkor is megszívsz, ha világbajnok bokszoló vagy. Ezekre a szituációkra nem készítenek fel a küzdősportok, mert nem erre valók. A küzdősportok kiváló sportágak, hiszen akkora sportértékkel bírnak, hogy az hihetetlen. Az egész testedet és az egész szellemedet átformálják.

Aki azért jár küzdősportra, hogy random emberekkel tudjon kötözködni a kocsmában, meg hogy fűnek-fának húzza az agyát, hogy aztán ki tudja élni a szánalmas bunyós vágyait, mert látott pár verekedős YouTube videót meg egy-két Jason Statham filmet, az jobban jár, ha nem nevezi magát sportolónak. Az ilyen emberek a Blahán ugató tarhálós romákkal vannak egy szinten.

2021. szept. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Az a baj az összes ilyen ugrabugra küzdősporttal, hogy szószerint semmire nem jó.

Én még nem láttam jól verekedni ilyen embert.Alföldi kisvárosi ember vagyok, sokat szoktunk falusi kocsmákba is járni.Itt aki tud verekedni, az mind a tanyasi erős ember.Láttam ilyet, hogy próbált valaki rúgkapálni, kapott akkor sajtostejfölös lángost, hogy azt se tudta hova nézzen utána.Mondtuk neki fizessen egy kört, azt iszunk az ő egészségére is.

Egy ilyen küzdősport órán nevelkedett emberke, találkozna egy ilyen kocsmai szituval, szerintem max a levegőt csapkodná, de cserébe kapna olyan tanító jellegű pofonokat, hogy öröm nézni néha az ilyet a pultnál.

Még fogadni is szoktunk ki a jobb, de én a sok évem alatt egy oylat se láttam, aki valami karate vagy mitudomén milyen tudást mutatott volna be.

Ellenben olyan volt, hogy aki egész héten a szalmabálákat, meg a cementes zsákot pakolta, levert olyat az audis kigyúrt csávónak, mert ő azt hitte kemény, mert becsukta az audi ajtaját, hogy szószerint összeroskadt, mint a korhadt hajópadló.

2021. szept. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Na erről beszéltem, amit az előző előad. Ez az igazi vidéki prosztó tahó style. Ez semmiben nem különbözik a cigánykultúrától, aminek része az erőszak, a bunyó, a késelés, meg a börtön romantizálása, mert az a menőbb, aki nagyobb állast csattint az audis kigyúrt csávónak. Hányadék. Nem laknék ott, ahol te. Jó kis hely lehet az, ahol a kocsmázás egyet jelent a verekedéssel. Mondjuk szerintem egy kicsit ki is színezed ezeket a sztorikat. Kicsit nehezen hiszem, hogy felétek mindenki ilyen utcai harcos. Bár mondjuk ezen az oldalon tényleg elég sok önjelölt street fighter és "olimpiai birkózó" van jelen.
2021. szept. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Nyírségben lakom,egész megye ilyen.Ha nem figyelsz néha még ukránokba is belebotlasz ilyen kocsmai ismerkedős partiknál.

Azok meg nem csapkodnak, kézzel, hanem baltával, késsel mutatkoznak be.

Na ilyenkor futnak a karatés kommandósok, ki merre lát.

Kisváros, tele faluval a környéken, itt még nincs az a liberalizmus mint pesten, itt esténként ájulásig isznak, a jó munkás emberek, aztán aggya neki, ki mit tud.

2021. szept. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

4-es, engedd már el ezt a témát, abszolút szánalmas a trollkodásod. Itt is nyomod, nemcsak a Testépítés kategóriában??

Nagy sztrítfájtör vagy, a férfias ételeiddel, a napi 2 söröddel, a tömlős sajtoddal mint "energiazselével". Miért nem sportolsz inkább, ahelyett hogy itt trollkodnál?

(Privátot nem szoktam elolvasni, abszolút figyelmen kívül hagyom egy ilyen anonim fórumon a sztrítfájtörös keménykedést, inkább szánakozást kelt ez bennem.)

2021. szept. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megosztottátok a véleményeteket a Wing Chun-ról, ezt nagyra értékelem!

Ugyanakkor a kérdésemre még sajnos nem kaptam választ.

2021. szept. 30. 19:49
 9/13 Thunderfairy ***** válasza:
27%
Pont hogy azt akarja itt mindenki mondani hogy ne járj Wing Chun-ra. Én is jártan 12 évig kyokushin karatéra majd rájöhetem hogy könyvekből és filmekből nagyobb tudást gyüjtőtem mint edzéseken. A karatét lecserélem rajzolásra és sakkozásra. Ezek hatékonyak: Box, kick box, thay box, savate, BBJ, birkozás. De ezek is csak puszta kezes küzdelemnél. Ja és még valami. Amit páran már előttem megemlitettek, ha beijedsz akkor semmi sem lesz elég jó. Ezért kell az általam felsoroltak közül választani egyet hogy ne ijedj meg a pofonoktól.
2021. okt. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
29%
Thunderfairy kegyetlen nyers, de teljesen jól beszél, hallgass rá. Jó edzést! 💪👊
2021. okt. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!