Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az nem irónikus ahogy a...

Az nem irónikus ahogy a Hamilton drukkerek azzal jönnek, hogy az FIA elcsalta Maxnak a VB címet?

Figyelt kérdés

Evek óta mindig vagy enyhébb ítéletekkel, vagy büntetlenül megúszott mindent Hamilton és a Merci, olyanokat, amikért másokat komolyan büntettek. Csak néhány példa, mert a Hamikton drukkerek nem ismerik be úgyse, mert ilyenkor érdekes mód homokba dugják a fejüket:


-Tavaly ausztriai futam: kiüti Albont, aki kipörög a kavicságyban, kap egy nevetséges 5 másodpercet.


-Vettel kanadai győzelmét elveszik, merthogy leszoritotta Hamiltont, miközben ugyanolyan íven ment Hamilton, mint amikor nem volt előtte közvetlen Vettel, ráadásul Vettelé volt a pozíció.


-Bahreinben 28 pályaszélesítéssel semmi baj nem volt, de Verstappen egyből visszaadta a pozíciót. Oké, legyünk korrektek, vegyük úgy, hogy előzésnél nem fért bele csak. Viszont a kövdtkező futamon Tsunoda vagy 2x szélesített pályát a középmezőnyben haladva, repült is az 5 másodperc büntetés.


-Abu Dzabi, a rajt után Verstappen szabályosan visszaelőz az egyenes végén, a kanyar csúcspont az övé volt, Hamiltonnak a külső íven engednie kellett volna, mert feladja a pozíciót a külső íven haladó ilyen esetekben, ezt még a brit kommentátorok is mondták, hogy vissza kell engedni, erre nemhogy nem engedte el, olyan szinten vágta át a kanyart, hogy több, mint egy másodperccel ment vissza Verstappen elé. Bezzeg multkor ugyanezért Verstappenek repült az 5 mp.


Ez csak pár eset, többet nincs is kedvem írni, mert a fanoknak 50 ilyen eset se igaz...


Szóval nem irónikus, hogy most jönnek ezzel a dumával, hogy az FIA ellenük volt? Eddig évek óta totál alkalmatlan módon össze vissza büntettek, semmi következetesség nem volt, erre csak most baj mindenkinek.


Meg azt mondják ajándék vb cím. Idén Verstappen nyerte a legtöbb futamot, ő volt a legtöbbször poleban, ő tette meg a legtöbb kört az élen. Rekordot döntött a dobogók számában, 18x senki nem állt egy szezonban dobogón még eddig. Mi kell még a Hamilton fanoknak, hogy tudomásul vegyék a tényeket?


Verstappen már rég vb lett volna, önhibáján kívül esett ki az élről Bakuban, 3 körrel a vége előtt, Hamilton csak 3. lett volna, 10 pont+ Verstappennek. Kiütötték Silverstoneban, vegyük úgy, hogy csak második lett volna, 18 pont + Verstappennek. Hungaroringen is minimum második, legrosszabb esetben 3. helyet hozott volna simán, de ugye amikor nem esett ki és nem nyert, akkor másosik volt mindig, kivéve ezt a 9. helyet, szóval itt is meg lett volna a második hely, +18 pont. Már Szaúd-Arábiába világbajnokként érkezett volna, miközben Hamilton rengeteget hibázott egész évben. Monacoi bohóckodás, bakui ajándék első hely eldobása, Ausztiában 4. helyes röhej, ráadásul egyszer majdnem el is dobta az autót, Silverstone Verstappen kilökése, Amerikába nem bírta jobb helyzetben megelőzni Verstappent. Verstappen csak az olasz futamon hibázott, az tényleg taktikai volt, ezen kívül a szaudi idömérő végén. Kb. ennyi. Akkor milyen ajándék címről beszélnek? A szezon nem az utolsó 4 futamból áll, azért mert érdekes módon valamit összehozott addigra a Merci, csak ki tudja honnan.



2021. dec. 16. 16:41
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
63%
Az igencsak sportszakmai indok, hogy egy verseny, pláne egy világbajnokság versenyzéssel érjen véget. Szóval ez a szalmaszál is elszakadt.
2021. dec. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
55%

Nincs így, mivel a sportszabályzat szerint teljesen mindegy mikor van az SC fázis. Meg kéne tanulni mi a kereskedelmi indok és a sportszakmai indok. Az, hogy izgalmas legyen a show, jól nézzen ki a TV-ben, VERSENYZÉS legyen akármilyen kontextusban (tehát szándékosan SC-t behívni, hogy összerázza a mezőnyt, szándékosan behívni, hogy versenyzés legyen, olyan döntést hozni év közben, ami izgalmasabbá teszi a szezont valaki ellen vagy javára...)


Amikor az FIA felülírja a szabályokat, sportszakmai indokkal, azt senki sem kérdőjelezi meg soha, mert egyértelmű. Pl Mexikó és Brazília között 1 hét volt, és Mexikóban a futam után vihar volt. Emiatt a szállítmányok nagy késéssel érkeztek meg csak Interlagosba. Itt az FIA ugyan ezzel az indokkal, tehát ugyan azt a szabályt felhasználva saját hatáskörben felülírta azokat a szabályokat, amik a szerelési időre vonatkoznak, nappal és éjjel, és a gépátvételre vonatkozó előírásokat is megváltoztatták, mivel sokaknak autója sem volt vagy szerszáma. Szóval itt a sport érdeke diktálta a szabály felülírását, hiszen másképp nem lehetett volna megtartani az eseményt. EZ a sportszakmai indok, az nem, hogy csak mert az utolsó futam, érjen szépen véget zöld zászlóval.

2021. dec. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
63%
Miért is nem az? Csak mert neked nem tetszett az eredmény?
2021. dec. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
27%

Csak 23x lett leírva. A sportszabályzatot, amit az FIA tartat be, csak sportszakmai indokkal lehet felülírni. Írtam példát is. Brazliába nem érkeztek meg az autók időben, ezért kellett az FIA-nak felülírni a szabályokat. Most viszont semmi sem indokolta, hogy a sportszabályzatnak ne tegyenek eleget, mint Brazliában. Tehát kell legyen valami történés, valami speciális nem várt esemény. Ilyen a Brazil eset, vagy amikor valamilyen eseményt csúsztatni kell, vagy elhalasztani, vagy ilyen eset, amikor Jeddáhban az F2-es autók a pályán visszafelé mentek körbe, és úgy mentek be a boxba, mert a kijáraton baleset történt, és el lett torlaszolva.


A bíróságon Masinak első kérdés lett volna, miért nem alkalmazta az érvényben lévő szabályokat, mi akadályozta ebben. Erre pedig a válasz, hogy semmi sem akadályozta a szabályok normális alkalmazását.

2021. dec. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
63%
Tehát simán letagadod hogy lehetőséget biztosítani egy autóverseny világbajnoki címét versenyzéssel eldönteni sportszakmai indok, mert ha elismernéd, akkor bukna is a teljes érvrendszered. Hát, nem is tudom mi mást vártam tőled...
2021. dec. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
27%
Nem fogod fel, ugye? A Bíróság első kérdése az lenne, MIÉRT nem volt alkalmazható a sportszabályzat betartása? Erre te azt válaszolod, mert versenyt akartál látni a végén? A sportszabályzat felülírásához valami olyan esemény kell, AMI MIATT AZ NEM ALKALMAZHATÓ. Pl nincs autó, mert nem érkezik meg. Akkor muszáj felülírni. Vagy fizikai akadály van a pályán, ami eltorlaszolja, akkor MUSZÁJ felülírni megint a szabályt. Érted? Az INDOK kell, ami miatt nem volt alkalmazható a szabály. MI lehetetlenítette el a szabály betartását? Erre nincs válasz, amire Masi nem válaszolt.
2021. dec. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
44%

" A sportszabályzat felülírásához valami olyan esemény kell, AMI MIATT AZ NEM ALKALMAZHATÓ"

Miért kéne hozzá olyan esemény? Nem csak az alkalmazás lehetetlensége lehet indok, mint arra rámutattam.

De ha eddig nem voltál képes felfogni, kár is beléd minden további szó.

2021. dec. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
36%

Nem tudsz olvasni, vagy aranyhal szintű a memóriád? Olvasd vissza a beszélgetést, leírtam. Leírtam, hogy melyik EU-s törvény lépne életbe, ott a sportszabályzat, sportkódex megsértése... Masinak valóban joga van, hogy azonnal felülírjon szabályokat, de ő nem Kim Jong Un, nem tehet meg bármit, pont az ilyen esetek elkerülése miatt. Az pedig az első kérdés lenne, hogy miért nem tudta alkalmazni a sportszabályzatot, ami miatt felül írta azokat egymás után.

Az F1 egy nagyon összetett jogi gépezet is, minden csapatnak külön ügyvéd brigádja van ott, főleg a nagyoknak, nem véletlenül, és mint látod, nem csak a sportszabályzatnak kell megfelelni, hanem sokkal több paragrafusnak, amikről még nem is haottál eddig.

2021. dec. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 A kérdező kommentje:

"Miért nem fejeződhetett be úgy, ha a szabályok azt diktálták?"


Bakker, szabályok szerint fejeződött be. Benne van ez a lehetőség pont az ilyen esetekre, hogy dönthessen saját jogkörben, mivel lehetetlen minden létező lehetséges forgatókönyvet szabályozni előre, mert szerintem ezt ember nem gondolta volna, hogy előállhat ilyen helyzet.


"A Bíróság első kérdése az lenne, MIÉRT nem volt alkalmazható a sportszabályzat betartása? Erre te azt válaszolod, mert versenyt akartál látni a végén?"


Nem nekem írtad, de egyébként igen, ez épp elég indok. Már ne haragudj, de az igen is sportszakmai indok, hogy egy olyan futamot, ami vb döntő és 0 pont különbség van a két pilóta közt, ami úgy 50 évente egyszer forsul elő, nem csúfolsz meg azzal, hogy az esélyt se adod meg rá, hogy befussanak versenykörülmények között. Az meg, hogy csak s HMilton és Verstappen közti sutókat engedték el, szintén megmagyarázható saját hatáskörben. Tudom, neked ez nem válasz, de Sainznak esélye nem lett volna támadni, hiába jönnek azzal, hogy neki miért nem adták meg a lehetőséget versenyzésre. Itt az első két helyezett volt a hangsúlyos, a két vb éllovas, ezt be kell látni, és egy szubjektív gondolat a végére részemről: azért is jó volt ez a döntés, meet aki 8. vb címet akar, az igen is küzdjön meg érte akár kopott gumikon is, ne csak úgy nyerje, hogy a szezon felét átaludta, a második felében meg kiüti a riválisát, meg a csapat alátett valahogy megint egy űrautót a végére. Ez nem jött most össze neki.

2021. dec. 18. 20:55
 40/44 A kérdező kommentje:

Amúgy te totál tévedésben vagy ezzel a bírósági érveddel. Te azt hiszed, hogy a bíróságok csak szín tisztán a leírtak szerint döntenek (amik egyébként is nyitva hagyjàk direkt a jogot arra, hogy eltérően lehessen alkalmazni ezt vagy azt). Ez nem így működik, kitörölheted az EU-s törvényeddel, amit nem tudom honnan szedsz és hol állná meg a helyét. Én jogot tanulok egyébként, és a bírói döntéseket befolyásoló tényezőkkel is tisztában vagyok.


Szerinted mi lenne egy bíróságon? Elvennék Maxtól azt a vb címet, amit nem az ő döntése miatt szerzett meg, ő csak élt azzal a lehetőséggel, ami adódott Masi döntése után?


Tudod a bíró a szabályokon túl a körülményeket is vizsgálja, meg az emberi tényezőt és minden egyebet figyelembe véve alkot egy ítéletet.


Ami miatt döntően szinte semmiképp nem venné el egyetlen bíróság sem Maxtól a címet, az az a katarzis, és mámor érzés, amit emberek milliói átéltek abban a pillanatban, amikor elsőként áthaladt a célon. Egyszerűen amikor megélsz a sportban egy ilyen esetet, hogy valaki világbajnok lesz, ott beíródik a neve a sporttörténelembe abban a pillanatban, onnantól utólag már erkölcsileg nem veheted vissza tőle a címet. Ennyi erővel régen lesgólok miatt utólag BL győzelmeket lehetett volna visszavonni, de ami megtörtént a sportban, azon nem változtathatsz utólag zöld aaztalnál. Az a sportba vetett hitet tenné tönkre, és emiatt nem lenne az a bíróság, aki azt mondaná, hogy oké, Hamilton a bajnok, mert akkor felmerül a kérdés, hogy mi értelme meccselni, miért állunk fel a rajtrácsra, mi értelme így befutni? Még egy esetleges hibás döntés miatti győzelem is mindig kevésbé rossz, mint utólag az emiatti döntés miatt elvenni azt a győzelmet, mellesleg itt csak egyesek értelmezése szerint hibás a döntés, ez a helyzet egyértelműen nincs szabályozva, hiába erőlködsz.

2021. dec. 18. 21:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!