Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka hogy nem megy...

Mi lehet az oka hogy nem megy a fekvőtámasz?(többi lent)

Figyelt kérdés

Tavaly iskolai felmérésen 8 db fekvőt tudtam csinálni azthiszem, utána a tanár kiállított hogy nem szabályos.

Most meg úgy érzem nem megy egy sem egyszerűen nem tudom kitolni.

Lány vagyok és 55kg.

Láttam a többi ilyen kérdésnél leszólták az egyik lányt hogy ez gáz mert még egy edzettlen emberi is le tud nyomni minimum egyet.

Nem ülök egész nap a szobámba, minden nap erősítek otthon, szobabiciklizem vagy kimegyek egy jó nagyot sétálni vagy futni a kutyával. Illetve 6 évig lovagoltam.

Nyáron többet mozgok mert akkor nincs sár és több lehetőség van rá.

Biciklizem, gördeszkázom és úgy általánosságban szeretek sportolni.

Fekvőnél úgy érzem nem bírja a csuklóm, de viszont ha ököllel csinálom akkor megy.

Könnyített fekvőnél is úgy érzem kivan a csuklóm. Nem akarok beeégni ha lesz a felmérés és nem akarom hogy azt higyjék egész nap telefonozok és otthon punnyadok.

Tavaly egy olyan lány myomott le 30 fekvőt aki tényleg egész nap bennt van és kockul! A másik hátrány hogy pici a kézfejem, ez inkább labdajátékoknál de sima fekvőnél talán azért mert kevés a felület amin támaszkodom.

Szóval az lenne a kérdésem hogy reális e hogy a csuklóm nem bírja a terhelést? És lehetséges azt erősíteni?



2022. jan. 8. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
A kérdésedre nem tudom a választ, viszont én sem tudtam soha fekvőtámaszozni. Pedig tesiből mindig 5-ös voltam, gyengének sem gondoltam magam, sok mindent meg tudtam csinálni. A mai napig sem tudok fekvőzni. Ha épp jobb formában vagyok, akkor is csak 1, vagy 2-t.
2022. jan. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Csináld öklön és fekvőzz minden nap.
2022. jan. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2022. jan. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

Ha nem birja a cusklód akkor ne erőltesd. Wmúgy nem hiszem hogy aki 30at csinalt az szabalyos volt. Vagy ha az volt akkor tuti nem csak egesz nap punnyad. Hazudik.


Amugy amiket irtal sportok, foleg labra mennek. A fekvoben nem kis mell es tricepsz kell. Bicepsz is egy keves. Ezekre tudnal erositeni es 4-5 honap alatt latvanyos eredmenyt elerni


Es amit a sport temaban meg kell tanulnod hogy soha de soha ne hasonlitgasd magad masokhoz csak sajat magadhoz (es ez ellentmond magamnak de a mi oszgalyunkban regen osszesen ketten tudtunk fekvozni. Egy nagyon sportos csajszi 12t és én, akkor még 90 kiló felett 3mat)

Az egész felmeres marhasag es pont nem az edzettseget vagy egeszseget meri

2022. jan. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
47%
Esetleg próbáld meg fekvőtámaszkerettel, az kíméli a csuklót.
2022. jan. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

1-esnek: én is egy csomó mindent meg tudok csinálni de a fekvő az nekem sem. Én csak nem értem hogy eddig miért tudtam többet hiszen gyengébb voltam mint most.


Egyépként az a csaj tényleg bennt punnyad ezt ő is mondta meg ismerem is. Mert az állóképessége is pocsék és másban sem valami jó.

Pont ezért nem értem ez hogyan sikerült neki.

Nagyon köszönöm mindenkinek a választ!

2022. jan. 9. 18:05
 7/7 A kérdező kommentje:

De megcsinált annyit mert én is ott voltam akkor és gondolom ha nem lett volna szabályos kiállítja a tanár.

Ezen a felmérésen meg nem lehet ököllel csinálni de amúgy szerintem is szar aztán mindenki néz közben hogy milyen gyenge vagy mert egyet sem tudsz. Tudom nem kéne törődnöm másokkal de akkor is elég zavaró tud lenni.

2022. jan. 9. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!