Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hízni szeretnék étrend +...

Hízni szeretnék étrend + kondi vagy úszás?

Figyelt kérdés

Elkezdtem rendszeresen étkezni heti 3 szor uszok valamint heti 3 szor otthon súlyokkal gyúrok 2 órát. Ha hízni akarok meiknek veszem nagyobb hasznát?

Étrend:

Reggeli:tojás+banánturmix

Suliba 2 szendvics gyümölcs

Ebéd Edzés elött,Vacsora: otthoni étek (tésták,fözelékek,húsok)


Szeretnék folyamatosan gyorsan hizni


És azt halottam hogy a B-komplex nevű vitamintol lehet hizni elég gyorsan ez igaz?


2010. szept. 13. 16:30
 1/8 anonim válasza:
a kondizásra kell több időt fektetned! az étkezésről meg annyit hogy banánturmixhoz nyomj zabpelyhet + minden edzés után egyél bőségesen ahogy csak tudsz de arra is figyelj hogy mit!
2010. szept. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 clint ***** válasza:

hízni a kajálástól tudsz.

Lehet az úszással még ledolgozod amit felszedtél:D

2010. szept. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
és abbol nem izom lessz?
2010. szept. 13. 20:42
 4/8 anonim válasza:
nem feltétlen azt a szót kell használni hogy hízás ami=elzsírosodás úgy kéne mondani ezt hogy tömegnövelés nagyobb szeretnél lenni izmosabb meg felcsúszhatna egy kis plusz kiló
2010. szept. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 clint ***** válasza:

ha zabálsz zsírt szedsz fel.

Ha sportolsz pl úszás rendszeresen akkor ezt leadod, nem értem mit nem lehet érteni.

Én pl izmos vagyok, betartom a testépítő étrendet, ha eljárnék úszni lehet nem tudtam volna annyi izmot felszedni az évek során.

Az általad említett kaják egyike sem jó az izmoknak, hízni viszont remek. A hízás és izomnövelés nem ugyanaz. Egy izmos emberre nem hinném, hogy azt mondod hízott.

NEm a b-komplextől hízol, hanem esetleg étvágyat fokozza.

2010. szept. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hizni tényleg csak a tápláléktól tudsz. Gondolom izomtömeget szeretnél növelni és ezt nevezed hizásnak. Erre a konditerem inkább alkalmasabb, mint az úszás. Heti 3 edzés teremben, helyes táplálkozás és megfelelő pihenőidő csodákra képes. Ha sikerül betartanod ezeket, súlygyarapodást fogsz észlelni, már szinte pár hét alatt.


Étrendhez egy kis segitség:

Reggelire egyél zabpelyhet. Kiváló szénhidrát és rostbevitelt biztosit. Mellé egyél rántottát, a tojásfehérje biztositja a fehérjét, fontos aminosavakat.


Iskolába vigyél magaddal a szendvicsek mellé egy csomag pufirizst, egy két banánt.


Ebédre, mivel edzés előtt helyezkedik el, próbálj meg olyan ételt enni, amiben van fehérje és szénhidrát egyaránt, a kellő mennyiségben. (kb. 20g prot. 1g/tskg ch)


Edzés után közvetlenül jó lenne meginni egy tejsavóturmixot, egy kis szőlőcukorral. (Nem drága, ha nagyobb kiszerelésben veszed a fehérjét, kijössz 150-200ft-ból egy turmixra)


Edzés után szintén egy jó adag táplálék szükséges, hogy feltöltsd az edzés alatt lemerült "raktáraid". Az ebédhez hasonló kaja kell.


Vacsorára ne egyél szénhidrátot, vagy ha eszel, ne sokat, mert azt mér nem tudod felhasználni, igy zsirként raktározódik majd el. Egyél meg inkább egy doboz zsirszegény túrót, cottage cheeset, egy kis zöldséggel.


Tojást, csirkét, halat, túrót, kis mennyiségben tejet - ezeket próbáld beépiteni az étrendedbe, és fejlődni fogsz.


A B-komplexhez annyit szólnék hozzá, hogy nyugodtan használhatod, csak hasznod válhat belőle. Ajánlanék még neked egy multivitamint, meg egy kis C vitamint, esetleg halolajat a mindennapokhoz, mert a testépitésben nagyon fontos a megfelelő vitamin és ásványi anyag bevitel. Szinte alap dolog.


Sok sikert az edzéshez, étkezéshez!

Egyébként szivesen segitek, ha lenne esetleg még kérdésed.


u.i Clint-nek:

Az úszással sok mindent nem fog ledolgozni. Nem jó zsirégetésre.

2010. szept. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 clint ***** válasza:
tudom, hogy nem jó zsírégetésre, de az izmot biza nehéz növelni ha állandóan úszol.
2010. szept. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat föleg RdneyD nek a tejsavót beteszem.
2010. szept. 14. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!