Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne növelni az...

Krómgyűrű kérdése:

Hogyan lehetne növelni az állóképességet?

Figyelt kérdés

Honnan tudom, hogy milyen szinten van az állóképességem.


Milyen eszközökkel lehet azt növelni?


Hébe-hóba járok futni, általában olyan 2-3 km-t, ami egyáltalán nem sok, de úgy érzem, hogy bírnék még többet is. Apropó, 3-4 alkalmmal már futottam 6-8 km-t, mondjuk az már megterhelő volt.



2022. márc. 24. 07:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

Hát 2-3 kilométer futás az konkrétan semmi egy átlagosan egészséges ember számára, úgyhogy te még elég egyszerűen tudod fejleszteni az állóképességedet: szimplán fuss többet, nagyobb távokat. Az is egy jó hozzáállás, ha az aerob futóedzések mellé betolsz néha egy kis intervall alapú HIIT tréningeket is, így minden pulzustartományban fejlődni fogsz. Vagy esetleg néha a futást biciklire, görkorcsolyára, ugrókötélre cseréled a mozgásformák változatosságának kedvéért.

De mondom, a te szimpla kocogásodat még a csillagos égig lehet fejleszteni. Én 3 kilométert konkrétan hetente többször lesétálok munkámból kifolyólag kevesebb, mint fél óra alatt. Alig van olyan napom, amikor ne lenne meg a 15 ezer lépés, úgyhogy a 2-3 kilométer az nulla. Még bőven tudsz fejlődni nagyon sokáig.

2022. márc. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, gondoltam rá, hogy kevés. Egyik kollégám fut 8-10 km-t, de egyáltalán nem látni meg rajta.


Mondjuk nekem nincs kivetni valóm, 63 kg és 171 centi magas vagyok, jó testalkattal.


Munkába én is sétálok 4-5 km oda és szintén vissza. De úgy tudom a séta az nem ad az állóképességre. De javíts ki ha tévedek.

2022. márc. 24. 08:10
 3/11 anonim ***** válasza:

De nyilván ad. Minden "kardió" jellegű mozgás fejleszti az állóképességed. Gondolom jársz kirándulni, jársz gyalogtúrákon, ilyesmiken. Azért ha semmi állóképességed nincs, akkor az ilyenek simán kifognak rajtad. Ezekhez is kell kardió. Nyilván pulzusszámot és kalóriaszámot tekintve nagyon máshol van a sétához képest a futás, de például túlsúlyosoknak előszeretettel ajánlom a gyaloglást, mint izületkímélő aerob mozgásforma. Jó az, ha jól van menedzselve, jól van kezelve.


"Egyik kollégám fut 8-10 km-t, de egyáltalán nem látni meg rajta."

Ezt viszont hogy érted? Mi az, hogy nem látszik rajta? Min akarod ezt látni? Az izomzatán? Mert azon nyilván nem fog fejleszteni a futás? A testzsírján? Mert az a táplálkozásától és a kalóriáktól függ? Hogy érted ezt, hogy nem látszik rajta?

2022. márc. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Akkor rosszul tudtam. Nem igazán járok kirándulni, gyalogtúrákra egyáltalán nem.

Odahaza inkább fizikai - kerti munkák vannak, amit nekem kell megoldanom. Van, hogy egésznap a kertben vagyok, esetleg kint a határban.


Úgy értem a kollégámat, hogy pocakos és amikor találkoztunk és mesélte, hogy mennyit szokott futni, hát nem kicsit elképedtem és meglepődtem.

2022. márc. 24. 08:32
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez azért van, mert bármilyen mozgásformát is csinálsz (súlyzózás, futás, biciklizés, úszás), nem fogsz tőle fogyni, ha a táplálkozásod által kalóriatöbbletben vagy. Ha étellel-itallal annyi kalóriát viszel be, amennyit a napközbeni aktivitásoddal nem égetsz el, ezáltal többletben vagy, akkor futhatsz te maratonokat is, ugyanúgy pocakos maradsz.

A fogyás tehát a kalóriákon múlik, az állóképesség fejlesztése pedig a pulzusszámon. Előbbi az étrendtől, utóbbi az edzéstől függ. Ezt kell megérteni, és ezt nem szabad összekeverni.

2022. márc. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm szépen a válszod!

Tehát érdemesebb növelni a távot, valamint jó lenne különböző edzéseket is belerakni.

2022. márc. 24. 09:05
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen. Úgy is mondhatnánk, hogy jó lenne tervszerűen, programozva, okosan felépíteni az edzésedet.
2022. márc. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!


Futásnál célszerűbb egy, folyamatos tempóban futni vagy érdemes váltogatni a lassabb/gyorsabb tempónál?


Én régebben úgy futottam, hogy egy tempóban, majd az utolsó 10-20 métert meg lesprinteltem.

2022. márc. 24. 09:13
 9/11 anonim ***** válasza:
Célszerű mindkét sémát alkalmazni okosan, tervszerűen.
2022. márc. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Üdv újra!

Hallottam olyat, hogy sok futástól úgymond "leég", lemegy az izom is. Ez igaz?

2022. ápr. 5. 08:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!