Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kondizás elött nagy mennyiségű...

Kondizás elött nagy mennyiségű rizs (szénhidrát) kondizás után tejsavó (fehérje) tömegnövelés várható tőle?

Figyelt kérdés
2010. szept. 14. 17:30
1 2
 1/19 Böse ***** válasza:
A rizsnek nagy a glikémiás indexe, ezért közvetlen kaja után fölnyomja a vércukrodat, de mire neki állnál edzeni (2-3 óra múlva) leesik a cukrod amitől álmos leszel és fáradt. Erre nem persze nem az a megoldás, hogy közvetlen edzés előtt eszel, mert akkor meg tele lesz a hasad és összehánysz mindent, hanem az hogy zsírosabb kaját eszel, kevés szénhidráttal, 2-3-4 órával edzés előtt, tapasztald ki hogy neked hogy jön be.
2010. szept. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
de sok szénhidrát kell a tömegnöveléshez akkor legyen helyette kenyér?
2010. szept. 14. 18:22
 3/19 clint ***** válasza:

én a főtt krumplit szeretem edzés előtt egy órával. A sima fehér rizset hamar emészted, ugyhogy ha azt eszel akkor inkább edzés után egy órával.

Edzés után meg csak fehérjét fogyasztani pont, hogy szálkásításkor szokás. Maltodextrint vagy szőlőcukrot is kéne fogyasztani nem?

2010. szept. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
ezt nem tudtam köszönöm szoval szölöcukor is kell a tejsavóba
2010. szept. 14. 19:02
 5/19 anonim ***** válasza:
edzés után mindenképpen
2010. szept. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Böse ***** válasza:

A táplálkozástudomány az egy elég érdekes terület, jelenleg az az általánosan elfogadott hogy egy sportolónak rengeteg szénhidrátot kell zabálni, főleg gabonából. Mások szerint(paleolit diéta) a gabona kvázi mérgező ( [link] és fölösleges napi 50-100g-nál több szénhidrátot bevinni, azt is gyümölcsből és zöldségből kell elfogyasztani. Aztán ott vannak a ketogén diétán élők akik egy gramm szénhidrátot sem esznek és köszönik jól vannak.

Én három évig követtem a testépítő étrendet, napi 300-500 gramm szénhidráttal, szinte nulla zsírral, és szerintem haszontalan, egyenes út a dagadtsághoz. Egyelőre nincs "legjobb" étrend, olvass utána a témának (pl tesztoszteron webmagazinban) és dönts ahogy jónak látod.

2010. szept. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 clint ***** válasza:

a gyümölcs konkrétan haszontalan szénhidrátnak minősül egy testépítő számára:)

A gabonából bevitt táplálék KIZÁRT hogy mérgező.

Bizonyított tény, hogy a vegák élettartama csaknem 20 évvel nagyobb mint a húsevőké.

A túlzásba vitt szénhidrát amiatt van mert nem lehet belőni mennyi a PONT elég ami az izomépítéshez kell.

Emiatt inkább többet eszünk, mint kevesebbet.

2010. szept. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 clint ***** válasza:

ha már szölőcukor én KIZÁROLAG edzés után ajánlanám.

Vagy max reggel. A napközbeni mindennapos dextrózfogyasztás rohadtul nem tesz jót. Pihenőnapon pl kretinkúra közben sem enném.

2010. szept. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Semmi baj nincs a rízs GI-jével!

Mivel nem önmagában eszi, ideális edzés előtt egy kis hússal, zöldséggel.

Edzés után mehet a dextróz az inzulincsúcs miatt és a sok-sok protein. (tömegnöveléskor 90-100 gramm proteint tolok ilyenkor) 1 órával edzés után szilárd, összetett étkezés sok proteinnel, sok szénhidráttal.

2010. szept. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 clint ***** válasza:
azért 90-100 gramm proteint felesleges tolni edzés után.
2010. szept. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!