Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nem tudom megszokni a...

Miért nem tudom megszokni a kardiot?

Figyelt kérdés
Nem tudom megszokni a kardiot.Nagyon hamar kifáradok benne, nem azert nert gyenge lennek kondizok.Mar fel eve kardiozok rendszeresen de nem tudok fejlődni benne.Kifulladok egyszerűen.Az alkatom pedig meg van hozzá, alapjáraton vékony vagyok( voltam).A "tüdőm, meg a szivem" nem bírja nem az izomerőm.Nem dohanyzom egeszsegesen etkezem...stb ilyenek mind kizárva.

#izom #edzés #fehérje #sport #kardio #Magas intenzitás
2022. ápr. 12. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
El kéne akkor menni orvoshoz.
2022. ápr. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De nincs semmi bajom.
2022. ápr. 12. 11:52
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idő után fulladsz ki? Milyen mozgásformát választottál kardióra?
2022. ápr. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Nincs ilyen, hogy nincs semmi bajod, amikor fél év után se fejlődtél semmit. Én már 2 hét után jobb kondiban voltam, mint az edzés kezdete előtt. Fél év után már 1000x többet bírtam, mint a kezdetekkor. Te vagy extrém rosszul csinálsz valamit (pedig a kardio nem nagy tudomány, például futsz, amíg be nem szarsz és minden nap messzebb jutsz), vagy pedig valami nem kóser benned. Megéri elmenni orvoshoz és egy terheléses vizsgálatot kérni.


Kívánom a legjobbakat, jó edzést! 💪🙏

2022. ápr. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

Nem lehet, hogy magadhoz képest túl intenzíven csinálod? Esetleg túl intenzíven és nem eléggé hosszan?



Amúgy nem tudom, hogy van a fejlődés dolog...

Én 29 éves vagyok, SOHASEM fejlődtem igazán, pedig sokszor volt időszak, amikor hónapokig sportoltam keményebben. Illetve a COVID kezdete óta is komolyan veszem, az elmúlt 1 évben pláne.

2022. ápr. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyomhatod aerob tartományban (amikor még épphogy simán tudnál beszélgetni a felgyorsult légzéstől), és onnan lassan fokozva eltalálhatsz az optimumodhoz, ami jó eséllyel a kardio tartományban van már, de nem pusztít annyira. Ha kimondottan növelnéd az állóképességedet, akkor pár hónapig maradj inkább aerob tartományban, és mérd az időt, meg a teljesítményt is!
2022. ápr. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!