Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kettlebell edzés után nagyon...

Kettlebell edzés után nagyon fáj a derekam és a térdem, mitől lehet ez? Még bicózok is mellette ha az idő engedi! Egyébként ülő munkát végzek, sokan ezt okolják a derék és hátfájdalmak miatt! Mit kellene tennem, hogy ne fájjon?

Figyelt kérdés
2010. szept. 19. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:
menj el csontkovácshoz
2010. szept. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%

Gyengék az alsó hát izmaid.

[link]

De orvostól kérhetsz beutalót gyógytornára,ott tökéletesen megtanulod rendesen edzeni a hasat és az alsó hátat.

2010. szept. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok távolbalátó, de szinte biztos, hogy alapvetően rosszul végzed a gyakorlatokat. esetleg túl nagy súllyal is.


RKC-nél edzel?

2010. szept. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem az RKC-nél, mert sajnos itt a környékünkön nem igen van ilyen edzés. De azok a gyakorlatok alapján végzem. Magamhoz mérten nem nagy súlyal 12 kg-al csinálom. Én meg 30/F és 180cm és 79 kg vagyok viszonylag szálkásan.
2010. szept. 19. 21:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor így szinte biztos vagyok benne, hogy a helytelen kivitelezés a ludas. a fájó térdek és derék arra utal, hogy alapvető technikai hiányosságaid vannak, ezek nem pótolhatóak könyvekből, vagy youtube-videókról. Az is aggodalomra ad okot, hogy a testömegedhez képest relatív kis súly is fájdalmat okoz, ez arra utalhat, hogy már elég sokat ártottál magadnak. A kettlebell hatékony orvosság a hátfájásra. De mint minden hatékony gyógyszer, rosszul alkalmazva nagyon veszélyes.


Én azt javaslom, hogy hagyd abba a bellezést addig, amíg nem tanulod meg a megfelelő kivitelezési formát. Két oka van ennek a tanácsnak: az egyik, hogy ne okozz további sérüléseket magadnak, a 2. pedig az, hogy ne rögzítsd be a helytelen kivitelezési formát, mert a késöbbiekben borzasztó nehéz lesz javítani.Szánj pénzt, energiát, időt arra, hogy megfelelő forrástól (RKC instruktor) sajátítsd el az alapvető gyakorlatokat (swing clean snatch TGU MP). Hidd el megtérül.


RKC instruktor szinte minden nagyobb vidéki városban van, biztos vállalnak személyi edzést, fordulj hozzájuk bizalommal.

2010. szept. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2010. szept. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Amúgy van valakinek infója, hogy általában mennyibe kerül egy-egy edzés?
2010. nov. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
még egy kérdés lemaradt: Valaki Keszthely, Hévíz vonzáskörzetéből jár edzésre?
2010. nov. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!