Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy fiatal korban (17-18...

Egy fiatal korban (17-18 évesen) felépített, jó fizikumot, rendszeres mozgás és jó mnőségü étkezés mellett hány éves korig lehet fenntartani?

Figyelt kérdés
Van egy korhatár amit átlépve akár hogyan próbálkozunk, nem tudjuk fenntartani a jó fizkumunkat?

2022. jún. 20. 13:38
 1/5 anonim válasza:
65%

[link]


Azért ő 74 évesen is elég jó formában van!

2022. jún. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha odafigyelsz magadra, legalább heti 2-3 edzést beiktatsz, nem dohányzol és nem / vagy csak ritkán iszol alkoholt, nem csapod szét magad egyéb drogokkal, és egészségesen étkezel, gyakorlatilag bármeddig megőrizheted a formádat.

Nyilván, idővel változni fognak valamennyire a tested, izmaid, csontjaid igényei, talán idővel kicsit másképp kell edzeni, de ha nem jön közbe baleset, betegség, (lustaság :)) akár idős korodban is kiváló formában lehetsz.

Rengeteg példa van: nyugdíjas testépítők, futók, atléták, úszok, táncosok, stb. Egyáltalán nem lehetetlen vagy elképzelhetetlen ez a dolog.

2022. jún. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Hellmano ***** válasza:

Bármeddig, amíg te akarod. Én 43 múltam és nem vettem észre, hogy bármi is csökkent volna a fiatalkori énemhez képest teljesítményben. Amit letudok írni, hogy én mit tettem érte.


- soha nem dohányoztam

- soha nem drogoztam

- alkoholt csak fiatalkoromban ittan nagyon ritkán , több, mint 10 éve egy kortyot sem

- egészségesen táplálkozom/táplálkoztam

- egyfolytában edzésben vagyok gyerekkorom óta


Persze ezeket megronthatja egy sérülés vagy egy nem várt betegség stb., de ha ezek elkerülnek és végig egy betartott életmódot élsz, akkor elég sokáig fenntartható az állapot. Én kosárlabdázom és ha megnézel sok sportolót azt csodának tartják, ha 35 évesen zsákol stb. én 43 évesen sem vesztettem az ugrásomból és a gyorsaságomból sem, sőt állóképességemre sok esetbem még azt is merem mondani, hogy jobb, mint régen...

2022. jún. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3: És vajon hány olyan ember van, mint te?
2022. nov. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3as kamuzik. Ismerem, mindig nevetünk rajta, hogy ő hiszi csak, hogy gyors. Már a palánkot se látja.
2022. nov. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!