Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit kellene változtatni az...

Mit kellene változtatni az étkezésemen, hogy hízzak?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, lány, 165 cm, 46kg.

Szeretnék felhízni 50-55 kg-ra izomból és zsírból is. 3 hónapja edzek egy héten 3x edzőteremben.

Valaki tudna segíteni nekem étkezés terén? Fogalmam sincs, hogy mit egyek így, hogy elérjem a kitűzött célt.

Nem eszek valami sokat, pl ma ezt ettem:

Reggeli: csokis gabonapehely tejjel, szalámis sajtos szendvics egy fél kifliből

Ebéd: a kifli másik fele, tojásleves, paprikás krumpli kolbásszal

Vacsorázni még nem vacsoráztam ma, de rántottát fogok enni 2 tojásból virsli karikákkal vagy 2db grillezett virslit majonézzel.

Nasi: egy waffelini, pár kakaós keksz

Inni pedig 1,5-2 liter vizet iszok minden nap

Mit kellene ezen változtatni?



2022. febr. 18. 19:06
 1/4 Humor Herold ***** válasza:
43%

Igazából ha csak hízni szeretnél akkor csak több kalóriát kell enned :) Ha precízebben akarod csinálni,akkor nézz egy ilyen fitt appot.Ahol kalkulál a céljaidnak megfelelő tápanyagbevitelt.Nem kell mérget venni rá, de iránymutatásnak tökéletes.És így tudni fogod hány g fehérjét, szénhidrátot és zsírt kell bevinni minden nap a szervezetedbe.Na meg persze a kalória mennyiségét is.Ezáltal megtudod tervezni az étkezéseidet.Ha precízen akarod csinálni akkor számolod a kalóriát,és többet viszel be mint a szükségleted.Ha minden mindegy akkor ehetsz akármit,hízni fogsz.Ha jól szeretnéd csinálni, akkor magas fehérjebevitel mellett magas szénhidrátbevitel,lehetőleg lassan felszívódó formátumban ,a zsírba pedig közepesen visszafogottan :) Vagy inkább telítetlen zsírokra koncentrálva.Az egészség megőrzése érdekében.

Szerintem a tömegnövelés helyes formában sokkal nehezebb mint a diéta.Sokszor az ember nem tud annyit enni amennyi elő lenne írva :)

2022. febr. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Röviden: nézz utána a KALÓRIATÖBBLET szónak. Ha ez megvan, akkor választ is kaptál a kérdésedre és tudod mit kell tenned.
2022. febr. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én már vagy 2-3 hete hízókúrát folytatok. Így a saját tapasztalatom irom le itt. 71.8-ról 75,7-re sikerült eddig felmennem a 191 centis magasságommal.

Először is elkezdtem többet enni, annyit eszek amennyi belém fér és akkor is ha nem vagyok nagyon éhes. De ez csak napi 10 deka plusszt eredményezett. Ami igazán hatásos, az az ha lefekvés előtt 2 órával sütit, desszertet (nagy cukor tartalmú kaját) eszek. Ettől nekem plussz fél kiló, vagy több felmegy másnap reggelre. De csak a cukor csinálja ezt, és csak ha lefekvés előtti órákban eszem. Arra figyelj hogy mindig közvetlenül felkelés után mérd a test súlyod, mert napközben sokat ingadozik.

2022. febr. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Több kalória.

Próbáld ki a mogyorókrém+répa kombót.

Hosszú távon meglátszik

2022. dec. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!