Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a gondotok azokkal, akiknek...

Mi a gondotok azokkal, akiknek nem életformájuk a sport, hanem az egészségükért csinálják csak, bizony küszködnek a motivációval, nem a tökéletességre törekednek és a tudásuk foghíjas?

Figyelt kérdés
2022. jún. 26. 21:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
64%

A kérdés elcsúszik. Aki az egészségéért csinálja, annak pont, hogy az életformája kell legyen a sport. Azzal semmit nem teszel az egészségedért, ha hetente egyszer vagy kétszer csinálsz valami edzésnek csúfolt bohóckodást. Tudom, persze, több, mint a semmi, de valójában az még ugyanúgy semmi.

A tökéletességet nyilván egy hobbista nem várhatja el magától, a motiváció és a tudás foghíjasságával sincsem semmi probléma, de van egy olyan érzésem, hogy csak meg akarod magad számára ideologizálni a lustaságodat, és hogy valójában nem szeretsz keményen és komolyan dolgozni (sportolási értelemben).

2022. jún. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Félmaratonra készülve elég komolyan dolgozom sportolási értelemben. :D :D

Viszont én is évekig úgy voltam, ahogy a kérdésben leírtam. Nem hobbim volt a sport, de tudtam, hogy kell, és amennyire időm engedte, csináltam.


Mi a baj ezzel?

2022. jún. 26. 21:20
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Tehát te egy kötelező feladatként gondoltál a sportolásra, amit egyszerűen muszáj, amit egyszerűen meg kell csinálni? Ezzel semmi gond nincs szerintem, ez is egy érthető hozzáállás.
2022. jún. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Pontosan.
2022. jún. 26. 21:30
 5/23 anonim ***** válasza:
82%
Engem nem érdekel, kit mi motivál, meg hogyan edz. Sok kis hullócsillagot láttam már.
2022. jún. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Hullócsillagot? Ez alatt mit értesz?


Ebben a kategóriában azt látom, hogy nagyon komolyan le van szólva, aki nem mindentudó sportimádó profi. Ennek a miértjét keresem.

2022. jún. 26. 21:36
 7/23 anonim ***** válasza:
71%
Leszarom, hogy más mit csinál. Túl rövid az élet ahhoz, hogy mással foglalkozzak.
2022. jún. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
39%

Annyira bírom, amikor valaki annyira frusztrált lesz a szaros gyakorikerdesek.hu kommentjei miatt, és emiatt ilyen passzívagresszív hadjáratba kezd, és erre ennyi időt és energiát fecsérel. 😂

Nézd, ez a Sport kategória. Itt azért zömében olyan sportolók, olyan atléták vannak, akik ha nem is versenyeznek, akkor is annyira mélyen érdekeltek a mozgásban, hogy regisztráljanak az oldalra és kommenteljenek. Rajtuk számonkérni azt, hogy miért nem tisztelik azokat az embereket, akik kötelező rosszként tekintenek a sportolásra úgy, hogy a kérdések legnagyobb részét vagy tudás nélküli reatardáltak, vagy szerepjátékozó trollok írják ki, az elég komikus. Ráadásul egy kalap alá veszel minden kommentelőt. Én a magam részéről egyáltalán nem tartom problémásnak, ha valaki tudáshiányos az adott sportágban, a "mindenttudó sportimádatot" pedig abszolút nem várom el senkitől, de amikor valaki tényleg azon a szinten van, hogy "nyár van, melegem van, kedvem sincs edzeni, elég a heti egy 1 edzés heti 2 helyett?", arra igazi sportolóként tényleg csak úgy tudok reagálni, hogy "haver, neked tök mindegy heti hányszor edzel, úgyse következik belőle semmi."

2022. jún. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
56%

#6


Hullócsillag: lehetett volna belőle valami, ha nem csupán egy-két évig jár le edzeni (nemcsak súlyzós edzésnél tipikus jelenség).

2022. jún. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Amúgy pont az a kérdés volt az utolsó csepp a pohárban, hogy kiírjam ezt.

Ha te bírod a meleget, annak örülj, mások nem bírják.


"úgy, hogy a kérdések legnagyobb részét vagy tudás nélküli reatardáltak, vagy szerepjátékozó trollok írják ki, az elég komikus"


Te jól vagy, amikor ezt írod?

Pár hete nézegetem a kategóriát és teljesen normális kérdések vannak...



"ajtuk számonkérni azt, hogy miért nem tisztelik azokat az embereket, akik kötelező rosszként tekintenek a sportolásra"


Tényleg kötelező rossz.

Viszont emberként tisztelhetnéd azt, aki nem úgy gondolkozik, ahogy te.


Te szeretsz főzni, szeretsz sütni, szereted a növényeket, a kutyákat, értesz a kutyákhoz, hány regényt olvasol havonta, szeretsz rajzolni? Mit szólnál, ha lehordanának ezek miatt?

2022. jún. 26. 21:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!