Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzés vs nem evés?

Edzés vs nem evés?

Figyelt kérdés
Ez csak egy elméleti kérdés, előre leszögezném, hogy nem kell leoltani, nem akarok nem enni. Szóval ugye az edzéssel kalóriát égetsz el. Az evéssel meg kalóriát viszel be. A kalória számod ugyanaz, hogy ha megeszel a napi étkezésed mellé még 100g kekszet, vagy leedzel 450 kalóriát. Akkor mi az érdembeli különbség közte? A tápanyag? Vagy a vitaminok? Pontosan mi az az 450 kalória amit leedzel? Valószínűleg hülye kérdés, de egyébként eszek rendesen és edzek is, szóval nem akarom nem evéssel pótólni az edzésemet, csak elgondolkoztam rajta, és a nagyobb és tapasztaltabb edzősök biztos fogják tudni rá a választ.

2022. júl. 27. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Ez attól függ mit akarsz
2022. júl. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jelenleg még fogyni, aztán izmosodni, de fogynom kell még valamennyit.
2022. júl. 27. 14:17
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor én az edzést mondom
2022. júl. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen azt gondoltam, ráadásul nem enni nem egészséges. Csak érted, kalóriában meg ugyanott vagy, akkor mi a különbség? A tápanyag?
2022. júl. 27. 14:25
 5/8 anonim ***** válasza:
37%
Szia, igen. Ha eszel , azt az energiát felhasználja a szervezet az edzéshez.
2022. júl. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#1, 3, 5 (YVOR) - te érted egyáltalán mi a kérdés? Ezzel nyilvánvalóan a kérdező is tisztában van...


Szálkásítás / fogyás során az edzés célja a következő:


Kezdőként: Kezdőként még fogyás mellett is építhetsz izmot, így az edzés célja ilyenkor a plusz kalóriák elégetése (többet ehetsz) mellett az izomépítés is.

Haladóként: Az edzés célja szálkásítás közben az izomtömeg és erőszint megtartása, illetve természetesen az, hogy így többet ehetsz, több kalóriát égetsz el.


Az, hogy több kalóriát égetsz el nem annyira mérvadó úgy 1600 kalória felett, az alatt viszont sokak folyamatosan éhesek fogyás közben (általában a rossz étrend miatt), ezért ha edzenek, több kalóriát vihetnek be és ezáltal nem lesznek annyira éhesek, annak ellenére, hogy azt a plusz kalóriát is elégetik.

2022. júl. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6- Nyilván ő kezdő ezért nagyapó mesefája nem kell. Az később derült ki mit akar, ezért kérdeztem.
2022. júl. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#6 aaaaha, köszi szépen, akkor értem már!😊
2022. aug. 5. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!