Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nem tudok izmosodni?

Miért nem tudok izmosodni?

Figyelt kérdés
Kb 4 hónapja edzek és eszek is elég rendesen (annyit amennyi csak belém fér) mégsem hízok és az sem látszik hogy edzek. 178 centi vagyok és 63 kg. Hátrány lehet hogy ektomorf testalkatom van Heti hatszor edzek. Kezd elég demotiváló lenni hogy hiába csinálom minden nap kitartóan még egy picikét sem látszik. Mit tegyek?

2022. aug. 25. 15:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%

Mennyi a napi kalóriakereted? Hány gramm a napi fehérjebeviteled? Hány RPE sorozatokkal dolgozol a teremben? Hány órákat alszol éjszakánként? Ezek a fő kérdések.

4 hónap alatt amúgy sem tudom, hogy mit vársz tudatlan naturál hobbigyúrós kezdőként, de ezzel a "mindent bezabálok, heti hatszor gyurmázok, de ektomorf vagyok" baromsággal pláne nem lehet mit kezdeni. A súlyzós edzés egy kicsit máshogy működik, mint ahogy azt te gondolod. Milyen forrásokból tájékozódsz?

2022. aug. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mit is eszel pontosan?
2022. aug. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

2-es


Tulajdonképpen mindent, nyilván nem mekit mekivel, nagyon ritkán eszek gyorskaját. Úgy értettem, hogy nincs szigorú étrend, eszek zsíros kajákat is (tudom hogy a zsírból nem lesz izom) meg mindenfélét, nem csak csirkét rizzsel. Tömegnövelés inkább a fő cél.

2022. aug. 25. 15:49
 4/14 anonim ***** válasza:

#2 vagyok.


Értem. Nos az izmoknak legfőképpen fehérjére van szükségük, pontosan beállított makrokkal.


Ha mindent össze eszel azzal nem leszel előrébb.

2022. aug. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Kalóriákat nem számolod, igaz?
2022. aug. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
0%
Nincs inzulin rezisztenciád? Az ir gyakran nem jár együtt elhízással, de az izomépítést nagyban gátolja.
2022. aug. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy van inzulin rezisztenciája. A kérdezőnek fogalma nincs a kalóriaszámolásról, a makrotápanyagokról, az energiabevitelről, meg úgy amblokk a táplálkozás alapszabályairől. Mitől izmosodna? Pláne 4 hónapocska alatt?
2022. aug. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szar az edzésterved
2022. aug. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Kaja

Progresszió

Regeneráció


Három közül minimum 1-ben hiba van (kérdés alapján nagyjából mind a háromban)

2022. aug. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A 9#-es mindent elmondott.

Rossz a kaja (kevés kalória)

Nincs progresszió

Rossz a regeneráció


Ezek közül tényleg bármelyik lehet a gond, de az első mondatodból: "Kb 4 hónapja edzek és eszek is elég rendesen (annyit amennyi csak belém fér) mégsem hízok" azt a következtetést lehet levonni, hogy kevés a kalória, amit beviszel.

2022. aug. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!