Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyire izmosít a futás?...

Mennyire izmosít a futás? Tudok fogyás nélkül izmosodni tőle?

Figyelt kérdés

Cukorbeteg vagyok, így egy egészen egészséges, zöldségekben és húsokban gazdag étrendet követek. Hízni szeretnék, de nem zsírban, hanem izomban, erre megfelelő sport a futás? Heti 3-4 alkalommal, 6 km-t futok(egyelőre kb 31-32 perc alatt), a pulzusom általában 140-150 körül alakul közben(ezt azért írom le, mert tudom, hogy szerepet játszik a válaszban)

Ha esetleg más módszer lenne megfelelő, fussak gyorsabban kevesebbet, esetleg lassabban többet?

20/F, 57/177

Előre is köszönöm szépen a segítséget!



2022. márc. 9. 19:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Kb. annyira tudsz izmos lenni tőle mint egy hosszútávfutó, nézz rájuk. A láb (comb) egy elég rakoncátlan izom, még kalóriadús étrenddel és klasszikus, nagy súlyos guggolással is nehéz rábírni, hogy rendesen nőjön.
2022. márc. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 NTBS ***** válasza:
39%
Igen, de főleg a lábad.
2022. márc. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

"Hízni szeretnék, de nem zsírban, hanem izomban, erre megfelelő sport a futás?" A hízás a kalóriákon, ezáltal a táplálkozáson múlik, nem a sporton. És hát ja, nyilván mindenki izomban szeretne súlyt gyarapítani, nem zsírban, de ennél azért egy kicsit bonyolultabb a biológia.

És nem, nem fogsz izmosodni abban az értelemben a futástól, ahogy te gondolod. A futás egy remek kardió mozgásforma, tehát nagyon jó aerob/anaerob edzés szempontjából, semmi köze az izomfejlesztéshez. Nyilván a futás során meg fognak erősödni a mozgásmintához szükséges izmok, inak, szalagok, mert a tested adaptálódik, de ennyi. Nem lesznek nagy vádlijaid és nagy combjaid a futástól. Nem erre való a futás, ilyen egyszerű. A felsőtested meg aztán végképp nem lesz izmos a futástól. Nem is tudom, hogy ezt hogy gondoltad. A futás szerinted mennyire edzi meg a felső tested izomcsoportjait?

Az izomépítéshez progresszív edzés és célnak megfelelő diéta (enyhe kalóriatöbblet, emelt fehérjebevitel, stb.) kell. Attól nem leszel izmos, és a tömeged sem fog nőni, hogy eljársz futni, és ott neked 140 a pulzusod. Nem is nagyon tudom érthetően megfogalmazni a válaszom, mert akkora kavarodás van a kérdésleírásod kapcsán. Tudásban nem igazán vagy jó helyen. Informálódj jó forrásokból, képezd magad!

2022. márc. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, annyit hozzátennék, hogy sehol sem írtam, hogy a felsőtestemet szeretném izmosítani, szóval nem tudom, hol láttad ezt. Másrészt, megválaszoltad a kérdésem, a futás nem megfelelő arra nekem, amire én szeretném. Köszi.
2022. márc. 10. 07:07
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

"sehol sem írtam, hogy a felsőtestemet szeretném izmosítani, szóval nem tudom, hol láttad ezt."

Hát miután csak annyit írtál, hogy "izmosítás" (mintha valami óvodás fogalmazta volna meg), ezért abből arra következtettem, hogy mint minden normális ember, úgy te is úgy érted ezt, hogy komplexen, a tested minden izmát szeretnéd fejleszteni. De ezek szerint te nem, neked valami más elképzeléseid vannak. Semmi gondnak, vannak különböző rétegek az emberiségen belül.

Jó futást! Jó edzést! Remélem megtalálod a neked megfelelő mozgásformát! Hajrá!

2022. márc. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azért, mert nem vagyok otthon ebben a témakörben, még nem vagyok hülye, de ezt nem fogom bizonygatni, lényeg, hogy nyilván nem azt vártam, hogy kockás legyen a hasam, és nagyobb karjaim legyenek a futástól. És azt sem írtam, hogy izmosítás, csak, hogy izmosabb legyek. Nem fogalmazok úgy mint egy óvodás. Gondoltam magától értetődő, hogy a lábizmokra gondolok. Az, hogy ettől nem fognak fejlődni, legalábbis méretben, nekem nem volt az, mert nem értek hozzá, ennyi. Akkor, ha mondjuk a 3 futás mellé 2*30 perc egyéb plank, felülés, fekvőtámaszt végeznék egy héten, lenne látható változás hónapok után? Köszi.
2022. márc. 10. 10:00
 7/12 A kérdező kommentje:
Jó, a válaszomban írtam, de csak azért, mert külön kiemelted, hogy hülyeséget írok. Sajnálom, hogy nem ez a szakterületem, és nem vagyok minden szakszóval tisztában, ha érdekel, a gazdaságban otthon vagyok. Ezt azért írom, hogy nem kell úgy válaszolnod, mintha hülye lennék, csak nem vagyok tisztában ezzel a területtel nagyon, ezért gondoltam, az a legegyszerűbb, ha ide írok, hogy már holnaptól olyan testmozgást végezzek, ami megfelel a céljaimnak. Nyilván, idővel ebben a témában is otthonosabban fogok majd mozogni, de egyelőre célravezetőbbnek gondoltam csak ide kiírni egy kérdést.
2022. márc. 10. 10:02
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

Itt mindegyik kérdező hisztis kislány? 🤣

A "Mennyire izmosít a futás?" kérdés alapján teljesen jogosan gondoltam arra, amire gondoltam. Te most számon kéred rajtam, hogy nem vagyok gondolatolvasó vagy mentalista?


"Gondoltam magától értetődő, hogy a lábizmokra gondolok. Az, hogy ettől nem fognak fejlődni, legalábbis méretben, nekem nem volt az, mert nem értek hozzá, ennyi. Akkor, ha mondjuk a 3 futás mellé 2*30 perc egyéb plank, felülés, fekvőtámaszt végeznék egy héten, lenne látható változás hónapok után?"

Hát pedig nem értesz hozzá. Nem így működik a fejlődés. És ez a "látható változás" teljesen szakmaiatlan, teljesen értelmezhetetlen fogalom, úgyhogy erre nem lehet válaszolni. De olyan nagy csodákat te ne várj ilyen bohóckodásoktól. A valóban "látható változásokhoz", amik érnek is valamit, azokhoz progresszív edzés és célnak megfelelő diéta kell. Szép lenne a világ, ha hosszútávon bármi kézzel fogható eredményt fel lehetne mutatni ilyen szarakodásokkal.

Hajrá, kedves gazdasági szakértő, informálódj, tájékozódj, lehetőleg tanulmányokból, ne netes hírportálok cikkeiből. Jó futást! Jó edzést!

2022. márc. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Inkabb guggolj sullyal, kitoresezz, csinalj felhuzasokat. A futas inkabb kardio
2022. márc. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem, csak elvártam volna, hogy olyan módon beszélj velem, tiszteletet megadva, ahogy azt én teszem mindenkivel, barátokkal, családdal, és idegenekkel, akiknek a nevét sem tudom, és nem kioktatóan, ennyi. Azért köszi a segítséget. 9-es, köszönöm!
2022. márc. 10. 18:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!