Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 3.5km 19 perc alatt mennyire...

3.5km 19 perc alatt mennyire számít "jónak"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pihenőnapjaimon (heti 5x súlyzós edzés, 2 pihenőnap) sétálni szoktam, viszont ma kedvet kaptam hozzá, hogy fussak, és rettentően jól esett. Tuti, hogy nem ez volt az utolsó, sőt, szerintem rendszeres is lesz heti 2x.


Csak úgy kíváncsiságból néztem az időt, és 3,5km távot 19 perc alatt sikerült kényelmes tempóban lefutnom. Valójában meglepődtem, mert sokkal tovább is bírtam volna, csak kijelöltem A és B pontot és azt a távot futottam le. Azt hittem, hogy pár száz méter után kifulladok, de ehhez képest ez bőven nem így lett.


Utoljára +35kg felesleggel futottam focizás közben.. Ég és föld az akkori, és mostani állóképességem. Nem is gondoltam volna, hogy ennyit számít -35kg.


Tudom, hogy a kérdés hülyeség, mert a testépítésből már megtanultam, hogy sportban nincs olyan, hogy "jó", mert magadhoz képest kell fejlődnöd. De azért érdekelne, hogy így hirtelen a semmiből ez mennyire számít elfogadhatónak?



2022. okt. 8. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Teljesen mindegy, hogy mennyire számít jónak, a lényeg, hogy neked jólesett.
2022. okt. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Nekem a 3 km megy 15 perc körül, laza tempóval.
2022. okt. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez elsőre annyira jó, hogy én ilyenkor szoktam eszméletlen irigy lenni és nem érteni, hogy lehet ez. :')


Tegnap, idén 700+ km futás után, 4 hónapja edző irányításai alapján, kb 5:50 p/km tempóban futottam a 10 km-es versenyt, de teljesen ki is készültem.


Van valami futómúltad vagy kiskorodból kőkemény sportmúltad?

2022. okt. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Életkortól, nemtől függ, de opyan átlagosnak számít.
2022. okt. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

Hát nem tudom, az utóbbi években nulla kardió után 5 perc/km -es futás a semmiből férfinek SEM átlagos, hanem elmondhatatlanul jó....


Én (mondjuk nő vagyok) ezt még célul sem tűztem ki, még versenyen sem...

2022. okt. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát, igazából kiskorom óta focizok, kb 10 év van mögöttem kisebb-nagyobb kihagyásokkal. (Nem versenyszerűen, de kellőképpen komolyan vettem) Csak jött a túlsúly és az utóbbi 2-3 évben 0 mozgás volt emiatt.


Köszönöm a válaszokat! :)

2022. okt. 9. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!