Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nem engedik a szüleim a...

Miért nem engedik a szüleim a lovaglást?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok ilyen kérdés van Gyakorin, de egyik sem szól az én problémámról.

Nagyon szeretnék lovagolni de a szüleim nem engedik. Mikor megkérdeztem miért akkor azt mondták mert türelmetlen vagyok. Majd mikor megkérdeztem meddig várjak azt mondták vagy amíg 18 leszek vagy életem végéig. Félteni nem féltenek, mert anyukám kolléganőjének van egy lova ahova ki szoktunk menni. Szerintetek az anyagiak miatt nem engedik? Normális válaszokat kérlek!



2022. okt. 13. 07:12
 1/10 A kérdező kommentje:
Normális válaszokat kérlek!
2022. okt. 13. 07:12
 2/10 anonim válasza:
88%
Nézz körbe, hogy mennyibe kerül a lovaglóruha, aztán, hogy a lófelszerelés. Aztán nézz magadba, hogy volt e már hobbid, amit nagyon hamar meguntál. És számold össze, hogy amúgy havi szinten mennyi extra kiadásod van. (pl. Fölösleges 42.-k nadrág, póló, felső amit úgy is kinőlsz, kozmetikai szerek, stb) Na, ha az utóbbi két dolog száma 0. Akkor igen, valószínűleg nem akarnak több 10-100ezret kidobni mert te lovagolni akarsz.
2022. okt. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
5 éve lovagolok, és a türelmetlenség lovaglásnál eleve egy hatalmas hátrány és gond. Óriási türelem kell hozzá, olyan csak a mesében van, hogy a ló mindenre azonnal engedelmeskedik, bármikor megmakacsolhatja magát, pláne egy kezdő lovas alatt mellesleg több év, mire az ember ezt rendesen kitanulja, a felszerelések pedig megérnek egy kisebb vagyont. A legolcsóbb márkát használom, és ígyis több tízesbe fájt, mint azt az ember gondolná, pláne az órák sem a legolcsóbb mulatságok. Nekem se engedték sokáig, ám miután elkezdtem, tökéletesen megértettem, hogy az az anyagiak nagyon beleszólnak ebbe a sportba. 17/L
2022. okt. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
67%
Már hogy ne lenne sport? Az ember egész testét megmozgatja, izmosítja, ámbár az ilyen kommenteket azok írják, akik még életükbe nem ültek lovon..
2022. okt. 13. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Én olyan szülő szeretnék majd lenni, aki leül a gyerekével és megbeszéli vele. Ha tényleg nem engedem, elmagyarázom, hogy miért, ha van esély a probléma megoldására, megbeszéljük azt.

Ha az ár akadály, diákmunkázhatsz nyáron. Tényleg, szerintem ezt vesd fel nekik!

2022. okt. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Azért elmondhatnák neked normálisan hogy miért nem engedik.


Az igaz hogy ehhez elég sok pénz kell hogy az alapvető felszereléseket megtudd vásárolni hozzá, és még kitudja mikor mennyi kellhet később. Aztán kegyetlen sok türelem kell és rengeteg időt bele kell ebbe fektetni hogy látványos eredménye legyen.


A szüleid valószínű ezértmondták hogy türelmetlen vagy mert lehet már korábban voltak olyan hobbijaid amit valószínű azért untál meg mert nem volt hozzá türelmed, meg elég kitartásod. Meg ha belegondolsz lehet most is ezért nem akarják mert megvesztek hozzá mindent ami nem olcsó, főleg ilyen árak mellett, meg gondolom ennek az egésznek is van egy díja az is kitudja mennyi, aztán ha fél év után meguntad akkor mind hiába volt.

2022. okt. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
46%

Jaj Istenem, még hányszor írod ki ugyanezt a kérdést?

Tudod te, milyen mocskos drága a lovaglás? Ha nem vagytok milliomosok, persze hogy nem engedik. Fel lehet anélkül is nőni, hidd el. Én is szerettem volna, nekem sem engedték, és már gyerekként is felfogtam, hogy miért, hiszen láttam, mennyit kell fizetni még egy egy órás lovaglásért is, és abban még se ruha, se semmi nincs is benne. Pedig tehetős családban nőttem fel, mégsem voltam követelőző. Mondjuk a szüleid elmondhatnák ezt neked is, bár abból, hogy ennyiszer kiírtad már ezt a kérdést, gyanítom, hogy úgysem fognád fel.

2022. okt. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

7es. Mindenkinek arra van pénze és ideje, amire szán.

Ennyit tudok mondani. Mi sem voltunk soha sem milliomosok, volt hogy a szüleim hétről hétre éltek, de dolgos emberek voltak, és én is segítettem nekik mindig itthon a munkában.

Valakiknek elmegy a egy csomó pénzük a dohányzásra, új, bolti ruhákra. Mi nem dohányzunk, nem iszunk, turkálóból öltözködünk. Igen, nem vagyunk valami nemesi, gazdag család, de arra mindig volt pénze a szüleinknek, hogy a gyerekek álmait támogassák. Ha csak havi 4x tudtam lovagolni járni, akkor havi négyszer jártam, cserébe dolgoztam a lovardában, terápiás foglalkozásoknál segítettem sétáltatni a gyerekek alatt a lovat, 4 ilyen alkalom után kaptam egy ingyen lovaglást. Segítettem etetni, almozni amikor vártam a szüleimet, hogy értemjöjjenek, volt hogy biciklivel jöttek értem.

Valakinek nem adatik meg, hogy ilyen odaadó, lelkiismeretes szülei legyenek. Ma már megélek a szakmából, és rendszeresen kisegítem a szüleimet. Nem csak lovagolok, lónyírásokat vállalok, lóképzésben veszek részt, sorolhatnám.

Nem csak a pénz lehet az akadálya vagy a veszélyei. Nem olyan csillámpóni foglalkozás ez, ha komolyan csinálja az ember. Számtalanszor elbizonytalanodtam, hogy ezt biztos így folytassam-e tovább, mint bármilyen nehéz szakmánál. Nem úri hobbi, ha hivatásszerűen csinálod, ha pedig nem akarod jól csinálni, akkor meg minek csinálnád?

Hagyjuk ezt a csak milliomosok tarthatnak lovat dumát. Minden azon múlik, hogy miért mit akarsz feláldozni az életedben. Ha neked a kényelem, az objektíve magas életszínvonal (jobb ruhák, mosogatógép, stbstb, bár lehet ez még mindig nem elég jó példa) többet ér, minthogy ezt feladd valamiért, amivel a gyermek hosszútávon kezdeni akarhat valamit, és élete végéig esetleg örömmel csinálhatna, akkor nem fogsz erre költeni, és kész.

2022. okt. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Várj mindjárt megkérdezem őket
2022. okt. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 NTBS ***** válasza:
100%
Anyagi okok, féltés.
2022. okt. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!