Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha valaki nőként 30 évesen...

Ha valaki nőként 30 évesen kezd komolyabban valami sportba, számíthat még igazi fejlődésre? (Terhességek, szülések stb.)

Figyelt kérdés

Egy gyerekvállalás 1,5 év kihagyás és a nulláról kezdés. Plusz ha mázlista és tud is edzeni gyerek mellett, már soha többé nem annyit, mint előtte.

A test meg már öregszik.


Várható így is normális fejlődés, pl 5 percesben lefutni egy versenyt nem meghalva, vagy esélytelen már?


2022. nov. 25. 09:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Lehet fejlődni persze. A kötényhasat meg lógó csöcsöket persze nem fogja helyre hozni
2022. nov. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az csak egy dolog.

Ezekkel nekem most is van problémám.


De ha a 6:30-as tempónál sohasem leszek jobb két szülés miatt... Nos ez a realitás?

2022. nov. 25. 10:03
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Nagyon sokan kezdenek el +30 évesen futni, és közülük meglepően sokaknak válik életvitel-szerűvé a futás.

Persze nem mindenkinél, sokan feladják, de vannak, akik hobbi szinten csinálják évek óta, és azok száma sem kevés, akik évente lefutnak néhány fél-maraton, vagy maratoni versenyt, ahol nem az a cél, hogy azt megnyerjék, de bebizonyítsák maguknak, hogy meg tudják csinálni.

Az állóképességre van hatással, és természetesen van alakformáló hatása a kalória égetésnek, de az öregedéssel járó folyamatokat nem fordítja vissza a sportolás sem.

A verseny egy kezdőnek lehet hosszabb távú cél, de ahhoz azért kitartóan kell dolgozni, edzeni, és túl a harmadik X-en már nem sprint számokban kell gondolkozni. Nem csak az eredmények miatt, az ízületeknek sem jó már abban a korban a hirtelen erős terhelés

2022. nov. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem akarlak megbántani, de absuolút nem a kérdésre válaszolsz.



Más egy 30+ -os férfi, aki nem lesz 9 hónapig terhes, nem lesz szétnyílt hasizma, császármetszés stb majd 1 év múlva újra és más egy nő.


Továbbá egy szóval nem kérdeztem, hogy elérhető-e egy félmaraton, hanem hogy lehet-e fejlődni, pl futás 5 perces idővel.

2022. nov. 25. 10:45
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy szóval sem írtam olyat, hogy az említett személyek kizárólag férfiak lennének, ne én legyek már a hibás azért, ha nem tudsz a sorok között olvasni, és szájba rágósan le kell írni, hogy igen, lehet fejlődni, ha megvan hozzá a kellő kitartás, és egyébként nincsen szervileg kizáró ok, pl elkopott ízületek.

Nem az a lényeg, hogy milyen szintet lehet elérni, az már az egyénen múlik, de ha van rá sok példa, hogy másoknak sikerült, akkor nyilván az a válasz, hogy igen, lehetséges.

Az, hogy neked sikerülhet-e, azt nem tudhatom sem , és sem másik válaszoló, az rajtad múlik.

A sport nem is kell feltétlenül, hogy a futást jelentse, de mivel arra kérdeztél rá, arra említettem példát.

Egy ilyen döntést egyébként az orvossal kellene először megbeszélni, ha úgy gondolod, hogy valami miatt kétséges, szabad-e sportolnod.

Én azt látom, hogy +40 éves nők is kijárnak futni, kocogni, vagy csak kilométereket sétálni kint a természetben.vannak, akik kerékpárral túráznak, mások jógáznak, stb.

2022. nov. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Jó, csak nem mindegy, hogy a 40+-os nő 6:30-asra képes max vagy 5-ösre, de hányszor írjam még le???
2022. nov. 25. 11:16
 7/11 anonim ***** válasza:
44%
vegyél inkább egy járókeretet akkor
2022. nov. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 szvicsi ***** válasza:
Természetesen lehetséges, csak kicsi kitartásra van szükség. Javaslom, hogy szerezz egy futó partnert, aki tud neked segíteni a tempósabb futásban. Ha erre nincs lehetőséged, akkor próbálj nem hosszú távon mindig egy picit javítani az eredményeden, hidd el ha rendszeresen heti 2-3 napot tudsz ezzel foglalkozni, akár 1 órát is javulásba fogsz kezdeni. 30 évesen még előtted a világ :) ne add fel az álmaidat lesz az a futás simán 5 perc alatti is. Kitartást és szép napot.
2022. nov. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Picit" többet futok és jobb szeretek egyedül.

Csak 1 év alatt nem igazán gyorsultam, 1-3 éven belül szülés, szülések után elölről kezdés.

2022. nov. 25. 11:34
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
60 + nö vagyok három terhesség, két császát után, 40 fölött kezdtem sportolni és igen jelentös eredményeket értem el. Futni ugyan nem futok, de egyébként jobb vagyok, mint a legtöbb átlagos 40-50-es férfi
2022. nov. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!