Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tömegnövelés és has szálkásítá...

Tömegnövelés és has szálkásítása - lehetséges egyszerre? Mire kell figyelnem?

Figyelt kérdés

Izmos vagyok, de nincs kockahasam.. arra van szükségem, h 1) testtömeget növeljek, és 2) szálkásabb legyen a hasam. Meg lehet ezt oldani, vagy egyszerre csak az egyiket tudom fejleszteni?


Tudom h ez főleg étrend kérdése, a mozgással nincs baj, mozgok rendesen.


A tömegnöveléshez Real Gainst szedek (maltodextrin alapú), amiben ugye viszonylag sok a szénhidrát, persze nagyon minimális cukorral.


A válaszokat köszönöm!


2010. szept. 30. 22:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Speciális esetben lehetséges egyszerre a kettő de nálad ilyen biztosan nincs.Egyszerre 1 dolgot csinálj
2010. szept. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Sajnos hasonló a problémám nekem is. Hát fullos kocka hasra ne számíts, de kemény kitartó munkával kirajzolódik. Ha aktívan tömegetnövelsz nagyon nehéz dogod lesz mert általában a hasra rakódik a zsírfelesleg ami ugye megnehezíti a dolgot. Hiába izmos a hasad ha nem látszik a zsírfelesleg miatt. Kitartást hozzá és menni fog! :)
2010. szept. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt kéne megjegyezni hogy a tömegnveléshez extrém magas ch bevitel kell a szálkásításhoz meg extrém alacsony
2010. szept. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor milyen sorrend a javasolt, először növeljek tömeget, aztán szálkásítsak?
2010. okt. 1. 02:20
 5/8 A kérdező kommentje:
Még valami: a tömegnövelés (sok ch) feltétlenül azzal jár, hogy extra zsírréteg rakódik a hasamra, vagy ezt azért el lehet kerülni? Az oké hogy kevesebb nem lesz, de legalább több ne legyen...
2010. okt. 1. 02:24
 6/8 clint ***** válasza:
nem mert ahhoz tudni kéne, pontosan mennyi az a ch mennyiség ami növeli az izomzatot, de nem zsírosít. De mível ezt senki sem tudja belőni, inkább extrém sokat visz be, hogy ne legyen az, hogy kevés. Ezért nem lehet megoldani a kettőt.
2010. okt. 1. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez csak kezdőknél működik egyszerre. Az első 1-2 hónapban az addig nem használt izmok betöltődnek, szénhidrátot, vizet raktároznak, ami energiaigényes és némi zsírvesztéssel járhat. Ez egy alapozó fázis, ami után el kell döntened, merre tovább.

Könnyebb dolgod lesz, ha először izomtömeget növelsz és mondjuk tavasszal elkezded lepucolni. 3-4 hónap alatt egy amúgy izmos ember gond nélkül lediétázza azt a kis zsírt.

2010. okt. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehetséges. Nem a hagyományos tömegelés-szálkásítás metódust kell követni, amit az élversenyzők használnak, hanem lassú formajavulást kell csinálnod. Lassabban nősz és szálkásodsz, mintha a versenyzős módszert használod, de hosszútávon egy hobbi gyúrósnak ez a megfelelőbb, szerintem. Sok aerob edzés, normális kaja, tápkieg és súlyzós edzés ugyanúgy. A kaját kell belőni optimálisra.
2010. okt. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!