Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Táncosok! (Haladók!) Ti...

Táncosok! (Haladók!) Ti milyen edzésmóddal építettétek fel azt az állóképességet, és erőnlétet, ami ezekhez az intenzív mozgásokhoz szükséges?

Figyelt kérdés
32 éves fejjel úgy vágtam bele ebbe az évbe, hogy márpedig megtanulok táncolni. Konkrétan éjjeliőr vagyok egy színházban, így korlátlan időm és lehetőségem van a gyakorlásra :D Nagy színpadon, tükrök előtt a baletterembe, bárhol. Mindig is érdekelt a tánc, az egésznek az atmoszférája átjár, mióta ott dolgozok, és amíg úgy érzem, fizikálisan jól bírom magam, addig kell ezt kiaknázni. Újév óta minden nap letolok egy 40 perces kis one man show-t, próbálgatom megtalálni a saját stílusomat, és amire ilyen rövid idő alatt rájöttem, hogy ez valami embertelenül nehéz, FÁRASZTÓ művelet. Mindig kell vinnem váltóruhákat, és még így is szanaszét izzadok mindent. Mármint, persze, ha belecsapok a lecsóba. Mert ha csak ímmel-ámmal vonaglok, abból nem lesz semmi építő jellegű. A tükörből igen is látni akarom az intenzív mozdulatokat, és alapjáraton nem vagyok rossz erőben, eljárok futni, kardiózni, de egy 3-4 perces dalt végigtáncolni intenzíven, na az nem semmi, főleg, ha új mozdulatokat is próbálok, és még bőven nem beszélve az igazán extrém mozdulatokról, amiket mondjuk pár hónap múlva fogok csak elkezdeni gyakorolni. De addig is azt kérdezném, már ha itt van komolyabb (és lehetőleg inkább modern) táncos: Hogy készítsem fel a testemet arra, hogy bírja például a "férgezést"? Vagy hogy ugrásból guggolásba, aztán megint ugrás, kézre, aztán vissza, stb? Mikor komoly súlyokat kell mozgósítani, és a porcokra hihetetlen terheléseket rázúdítani? 32 évesen még nem öreg az ember, de nem is tinédzser. Tudom, hogy bírni fogom, de szeretnék kicsit alapozni ezekre. Remélem, jó kategóriát adtam meg, mert ez mégis közelebb áll a sporthoz, mint a művészethez.

2023. jan. 7. 15:05
 1/1 Barbell Deadlift ***** válasza:

Habár nem vagyok táncos, de alap, hogy végezz ún. "aerob" edzést (30-45 perc kocogás, biciklizés, akármi, 120-140 közötti pulzussal), ez nem csak az alap állóképességet növeli, hanem gyorsítja a regenerációt a pihenési szakaszban, két tánc elem gyakorlása között.

Ez mehet heti 1-2 alkalommal. Ezen kívül tudni kéne, hogy milyen típusú táncról van szó. Ha sok statikus helyzet van, akkor a lassú izomrostokat kell megcélozni pl. súlyzós edzéssel, de ha robbanékony, gyors az egész, akkor már más módon kell rákészülni.

2023. febr. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!