Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lefogyás zsírból úgy a leghaté...

Lefogyás zsírból úgy a leghatékonyabb, ha zsírégető vagy aerob zónában égetek minél több kalóriát?

Figyelt kérdés
A kalória deficites evés részt értem. Na de edzésként ha én otthon youtubeon követek ilyen kardió vagy HIIT edzést és a karórám azt mutatja, hogy elégetek 1000 kalóriát, azzal vagyok a leghatékonyabb? És melyik pulzus zónában kéne? Hallottam h súlyemelésekkel is lehet fogyni, na de akkor elvileg nem égetek ennyi kalóriát. Sőt próbáltam crossfit edzést ahol 500 kalóriát égettem egy edzésen. Vagy talán nem is a kalóriát kéne nézzem a karórán? (Bocsánat ha esetleg totál hülyeséget írtam😄)

2023. jan. 18. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Sajnos, vagy nem sajnos, de az ilyen okos eszközök és digitális dolgok nagyon túlbecsülik a mozgás által elégetett kalóriák számát, szóval nagyon óvatosan hagyatkozz ezekre.


Én maximum a felével számolnék, mint, amit kiír. De a legjobb, ha figyelembe se veszed.


Ne azért mozogj, hogy lefogyj. A mozgás nagyon jó és hasznos, de elsősorban ne az lebegjen a szemed előtt, hogy "Minél többet mozgok és gyorsabban fogok fogyni."


Tegyük fel, hogy 500 kalóriás deficitet szeretnél. Elmész futni, vagy bármi. Kiírja az órád, hogy elégettél ezzel 1000 kalóriát és úgy vagy vele, hogy így akkor 500 kalóriát simán vissza tudsz enni.


Logikailag ez teljesen rendben van, de az az 1000 kalória körülbelül 300nak felel meg. (Ezt nem tudom én sem, ezt nem tudja senki megmondani, mert nem lehetséges pontosan megállapítani.) Ez által visszaeszed az 500at, és csodálkozol, hogy miért nem indul be a fogyás.

Remélem érthetően elmagyaráztam.



Elsősorban a kaján változtass, ott legyen meg körülbelül 300 kalóriás deficit, a többi pedig majd mozgás, de semmiképp sem azért mozogj, hogy gyorsabban fogyj.


500-1000 kalóriás deficit az egyénenként függ, ki mennyire tudja tartani. 1000 kalorias deficithez nagyon nagy akaraterő kell.

2023. jan. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Illetve, teljesen mindegy, hogy milyen zónában égetsz.


Csak a kalóriadeficit számít fogyásnál. Mindenki zsírból szeretne fogyni, ezt annyival tudod elősegíteni, ha minél kisebb a deficit + megfelelő mennyiségű fehérjebevitel (1.6g/testsúlykg) mellett súlyzós edzés.

2023. jan. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs zsírégetés. Ha csinálsz egy guggolást, akkor a combizom ég. Ha hasprést, akkor a törzsizom ég. A zsír az csak ott van, neki köze nincs a mozgáshoz. Majd a mozgás UTÁN amikor újra fel kell pumpálni az izmokat energiával, majd akkor használod el a zsírt. A túlsúly, a felesleged csak tartalék, ezért nem használsz belőle az edzés során.
2023. jan. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Tuti nem használsz fel egy HIIT edzésen 1000 kalóriát...

A legtöbb fogyás projekt pont így bukik el.

Ne foglalkozz azzal, hogy milyen "zónában" vagy, hanem sportolj, mozogj rendszeresen, heti 5-6 alkalommal legalább egy órát, olyan mozgásformát, amit szeretsz, és megfelel az egészségi állapotodnak.

Ne foglalkozz azzal, hogy hány kalóriát "égettél el" a különféle elektronikus eszközök szerint, hanem egyél úgy, hogy a mozgás nélkül is meglegyen a napi 5-600 kalóriás mínusz a bevitelhez képest. Így fog működni a dolog.

2023. jan. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!