Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy héten csak egy testrészt...

Egy héten csak egy testrészt lehet edzeni ?

Figyelt kérdés

Nem vagyok járatos benne és nem merek edző terembe menni mert szorongók tőle, nem tudom meg magyarázni miért ne kérdezzétek.

Az utóbbi egy évben kicsit meg híztam és újra formába szeretném magam hozni, eddig sose kellet edzenem meg volt a lapos has és minden ami számomra fontos volt.

Mára maradt a pocak, vastag kar, és nagy comb 😱😱😱

Olyan kérdésem lenne hogy-hogy érdemes edzeni, egy nap hány edzés kellenne illetve egy nap csak mondjuk pl: a popsival foglalkozzak ? Másnap a hassal vagy ki mit tanácsol előre is köszönöm a hasznos válaszokat😊



2023. febr. 10. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

https://www.youtube.com/@annadubi/videos

Szerintem nézz körül ezen a csatornán, mielőtt megveszed a kondibérletet.

2023. febr. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Az utóbbi egy évben kicsit meg híztam és újra formába szeretném magam hozni, eddig sose kellet edzenem meg volt a lapos has és minden ami számomra fontos volt."

Először is, ezek alapján neked fogynod kell, szóval az edzés mellett elengedhetetlen lesz a kalóriadeficit.


"egy nap hány edzés kellenne illetve egy nap csak mondjuk pl: a popsival foglalkozzak ?"

1 nap hány edzés kellene? Mármint, hogy értve? Leszeretnél menni reggel és este is edzeni? Ilyet élsportolók sem csinálnak.


Az edzéseket fel lehet osztani különböző izomcsoportokra. Izomépítést tekintve érdemes heti 2x megedzeni minimum egy izomcsoportot.

Hasat edzeni pedig remélem nem amiatt szeretnél, mert azt gondolod, hogy attól lesz kockás és lapos a hasad, mert el kell szomorítsalak, ez nem így működik.


Heti 3 edzés jelen esetedben tökéletes lenne, hétfő alsótest, szerda felsőtest, péntek alsótest.


De, ahogy látom a tudásod nincs a helyzet magaslatán, amivel abszolút nincs semmi probléma, viszont nem itt gyakori kérdéseken fogsz tudni megtanulni edzeni és táplálkozni. DietGainz, Dubi Anna, Három harmad, az ő videójukat nézegesd, sok hasznos információt mondanak.

2023. febr. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen😊 a fogyásról annyit hogy inkább formálnám eddig 48 kg voltam most 52 kg lettem azért észre lehet venni a különbséget, főleg azok értik akik világ életükbe vékonyak voltak eddig 49 fölé sose mentem, jobban utána nézek igen

52 most meg tartanám de e fölé nem szeretnek menni

Még egy utolsó kérdés a 2 kommenthez,

Ha heti 3 napot edzek ahogy írtad pl

Hétfőn alsó

Szerdán felső

Pénteken megint alsó ez nem lesz kevés ? Képes lesz minimális izom kialakulni ?

Nem szeretném túlzásba vinni csak nőiesre alakítani a testalkatom

Más is válaszát is várom ha esetleg jártas benne


Ui:. Ha van helyesírási hiba bocsika

2023. febr. 10. 15:41
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem a felosztáson múlik az edzésed hatékonysága, hanem hogy beviszed-e a fejlődéshez elegendő intenzitást és volument, továbbá hogy megvan-e a progresszív túlterhelés.
2023. febr. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem a felosztás a lényeg.

Amit írtam,

hétfő - alsótest

szerda - felsőtest

péntek - alsótest

csak egy iránymutatás.


Heti 3 edzéssel is tudsz olyan edzésmunkát végezni, mint heti 6 edzéssel.

Heti 3 edzés pedig maximálisan elegendő ahhoz, hogy fejlődni tudj.


Étrendet tekintve akkor fogsz fejlődni, ha beviszed a megfelelő tápanyagbevitelt. Ehhez pedig nem árt, ha tudod miből mennyit eszel, azaz el kell kezdened kalóriát számolni, ha tényleg szeretnél eredményeket elérni.


Edzést tekintve pedig, (mint ahogyan a 4#-es is írja) edzhetsz heti 6x, sőt, minden napodat a teremben töltheted, de, ha nem kapják meg az izmaid a fejlődéshez szükséges stimulust és nincs meg a progresszív túlterhelés, akkor feleslegesen edzel.


1, kalória + makrotápanyag (fehérje, szénhidrát, zsír)

2, megfelelő edzésmunka (heti 3 edzés, vagy heti 6, teljesen mindegy, de heti 3-mal is tökéletesen tudsz fejlődni, mert nem az edzések száma határozza ezt meg, hanem az elvégzett munka)

3, regeneráció (napi 7 óra alvás minimum)

2023. febr. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 😊🤗
2023. febr. 10. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!