Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Napi 10-15 perc intenziv...

Napi 10-15 perc intenziv edzestol formalodhat a fenekem? Sportolo vagyok, mindennap edzek, futok, biciklizek vagy lovagolok. Valemlyiket mindig. 15 percnel nem birja tovabb a far izmom. Mutathat feljodest azert?

Figyelt kérdés
Ugyanitt: szeretnek szalkasitani, testzsirt vesziteni, emlitettem ugye hogy valamit mindennap sportolok. Szeretnék tippeket kerni ez ugyben is, nem felgyorsított folyamatot szeretnek de jo lenne ha nem tartana olyan sokaig a fogyas

2023. febr. 10. 19:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
70%

Sportoló vagyok...


muhahahahaha

2023. febr. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
78%
Ha sportoló lennél és tényleg ennyit sportolnál egy nap, akkor ez a kérdés fel sem merült volna benned. Attól hogy mozogsz, még nem leszel sportoló, kicsilány.
2023. febr. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Kezdhetnem magyarazni, de igen sportolo vagyok. Mit tudhattok ti :) csak par egyszeru kerdest tettem fel, félve, mert tudtam hogy rogton nekem ugranak majd, köszönöm legalabb mar ezt is tudom hogy ne.
2023. febr. 10. 20:01
 4/24 A kérdező kommentje:
Lehet kicsit félre érthető amit irtam. Lovagolok mindennap sokat, intenziven csinalom. E mellett, az esti kis edzes mindig van, de vagy biciklizni megyek el vagy futni a 2 dolog kozott.
2023. febr. 10. 20:06
 5/24 anonim ***** válasza:
87%
De nem érted, hogy ettől még nem vagy sportoló?
2023. febr. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Miert ne lennek sportolo? Jo erzes kotozkodni vagy tenyleg nincs jobb dolgotok? Miert nem lehet csak a kerdesre valaszolni?
2023. febr. 10. 20:17
 7/24 anonim ***** válasza:
82%

Ha szalkasitani szeretnel azt a konyhaban kell elkezdened. Legyel kaloriadeficitben ugy hogy sok feherjet, rostot viszel be, szenhidratokbol pedig csak jominosegut. Az etkezeseket oszd szet minel tobb fele egy nap. Egy 4-5 mar nagyon jo tud lenni!

Nyilvan van egy rakat gyakorlat a farizmok erositesere ami jo lehet, guggolas, kitores, hid stb. De ha csak a lovaglashoz es futashoz szeretnel funkcionalis izomzatot, es az ott levo mozgasformadban valo faradekonysagodat szeretned kitolni, akkor magat a mozgasformat kell tobbszor csinalni. Viszont jellemzoen a test az ilyen tipusu terheleshez hamar hozzaszokik, ergo par het utan mar nem szabadna 15 perc utan elfaradnod, mar ha tenyleg minden nap csinalod. Youtubeon rengeteg videot talalsz ami segit elindulni a core izmok megerositeseben, de egy ido utan erdemes legalabb kiegeszites szintjen sulyzos edzest vegezned.

Ha van edzod, akkor elsosorban hozza fordulj kerdesekkel, mert o ismer+ valoszinuleg jobban ert a lovaglashoz szukseges funkcionalis izomzat epitesehez, mint en vagy itt barki.



Fogyni pedig kaloriadeficittel tudsz mint irtam. Lehetoleg ne legyen nagy. Minel kevesebb annal jobb. Es minosegi tapanyagokat vigyel be, erdemes napi 2 feherje shaket fogyasztani amig deficitben vagy, (meg amugy is ha sportolsz).


Egy jo tanacs: sportolonak ne nevezd magad. Ha profi/elsportolo leszel akkor ertelemszeruen nem gaz, vagy ha csak hobbikent uzod de regota es nagyon magas szinten akkor sem. De ha a fogyassal vannak gondjaid, illetve ehhez itt kersz segitseget es nem az edzodtol addig nem erdemes igy hivnod magad, mert meg fogod mosolyogtatni vele az igazi sportolokat!

2023. febr. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Eloszor is koszonom az ertelmes valaszt, hat ha megmosolygtattam az igazi sportolokat, (mar ha en nem vagyok az) akkor egeszsegukre. Versenyzo vagyok, ha meg igyis ezt mondjak nem tudok mit csinalni ezzel :) az hogy itt kerek tippet es segitseget, remelem nem nagy problema. Kivancsi voltam hogy itt ki mit tudna hozzafuzni ennyi az egesz.
2023. febr. 10. 21:43
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt bennem semmi rosszindulat.


Sok sikert a versenyekhez, es az edzeshez is!

2023. febr. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 versenyszinten lovaglo bnom is volt. Pont hogy a fenekuk es a combjuk volt a legkomolyabb. Nem ertem miert kene pluszba edzeni ra lovaglas mellett. Bar ok minden nap lovagoltak sok even at. Ha csak neha meg hobbi szinten vagy nemreg kezdted az mas. Azt se ertem h mit bir csak 10 percig? Guggolast, csipoemelest, felhuzast? (Ezeket sorozatokba vegezzuk ugye pihenokkel.) vagy a kardiot? Annak meg sok koze nincs a fenek izomhoz. Meg most izmot akarsz epiteni hogy formas legyel, az eronletedet javitani vagy fogyni? Vagy mindent egyszerre es gyorsan? 😅😀
2023. febr. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!