Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire hülyeség edzés előtt...

Mennyire hülyeség edzés előtt 20 perc aerob? Nagyon muszáj inkább utána?

Figyelt kérdés
2022. aug. 3. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem fáraszt le és utána maximális erőbedobással tudod csinálni az erősítést, akkor nem gáz.


Ha nem cél az izomépítés maximalizálása, tehát csak azért jársz edzeni, mert jól esik és nem azért, hogy mielőbb minél nagyobb izmot építs, akkor egyáltalán nincs jelentősége, hogy mikor kardiózol.

2022. aug. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

ok köszi.


Reggel edzek, azt viszont kaja után rögtön nem lehet, de a kardió/aerob baromi jól esik.


40-50 perc is lehet ezek szerint, vagy az már sok lenne?

2022. aug. 3. 17:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, mi a célod. Mi a cél?
2022. aug. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

20 perc edzés előtti aerob beleférhet, de nem tudom, hogy mi értelme van. Bemelegítésnek nem bemelegítés, kalóriaégetés szempontjából 20 perc alatt nem lehet megváltani a világot, kardiónak szintén kevés a 20 perc összességében (hacsak nem HIIT, de az már nem aerob, ráadásul az pláne nem optimális súlyzós edzés előtt), szóval miért csinálnád? 40-50 perc aerob után pedig én fixen nem tudnék produktív súlyzós edzést végezni. Erőemelő vagyok, szóval kizárt, hogy 50 perc futás után még teljes erőbedobással tudjak guggolni vagy felhúzni.

Én a kardiónak külön napot szoktam szentelni pont azért, hogy ne zavarjon be a súlyzós edzésembe, de tényleg attól függ, hogy mi a cél. Ha neked ez csak ilyen napi mozgás, és lenyomsz 20 perc aerobot, meg még 30 perc súlyzózgatást, akkor tök mindegy, mikor melyiket csinálod.

2022. aug. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az izomépítés is cél, de profi nem vagyok és nem is leszek asszem
2022. aug. 3. 17:46
 6/8 anonim ***** válasza:

Hat ha neked erre van időd.Nekem nincs hogy 20 percet cardiozzak meg még másfél órát edzzek meg oda-vissza 1 órat utazgassak.Inkabb jobban megvalogatom a bevitt mennyiséget.

Időszakosan 1,2hónap szoktam.De azt lerendezem otthon a lepcsőzőgépemen mikor pihenőnapom van

2022. aug. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elotte se, utana se javaslom. Ha a szemelyi ezdom ilyet meglatna tolem, le is tilt. Boven eleg faraszto egy 50 perces erosito sulyzos edzes, elotte a szervezet keszuljon fel, utana meg regeneralodjon
2022. aug. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
kb. 1 órás az edzés utána
2022. aug. 3. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!