Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hosszabb kihagyás utáni...

Hosszabb kihagyás utáni futásnál térdfájás. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Mostanában (az elmúlt fél/egy évben) bevallom, elég keveset sportoltam, mozogtam bármilyen formában. A napokban újra elmentem futni, közben semmilyen fájdalmat, kellemetlenséget nem éreztem, de a futás után 2-3 órával elég erős térdfájdalmam alakult ki, mindkét térdemben nagyjából egyforma módon.

Kicsit aggódom, régebben ugyanis, amikor futottam, nem jelentkezett hasonló probléma. Nem szeretnék lemondani erről a mozgásformáról, úgyhogy remélem, valami kézenfekvő módon ki lehet ezt küszöbölni, és nem kell tartózkodnom a futástól.

6 km-t tettem meg, nem túl gyorsan, azért ilyen “sokat” elsőre, mert nem éreztem magam közben fáradtnak, úgy éreztem, bírom. Azt hozzátenném, hogy ekkora távot ritkán futottam akkor is, amikor rendszeresebben csináltam, leginkább az időhiány miatt fogtam rövidebbre az edzéseket.

Komolyabb izomlázam sem lett másnapra, csak ez a térd-probléma maradt fenn.

Csökkentenem kéne a távot? Próbáljam más módszerekkel erősíteni a térdeimet (már ha léteznek ilyenek)? Ha volt nálatok is hasonló gond, hogyan szabadultatok meg tőle?

Egyébként a mindennapi életben soha nincs, nem volt gondom a térdeimmel.

Köszönöm előre is a segítséget!

21/l



2023. márc. 7. 00:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha hosszabb időt hagytál akkor fokozatosan kell visszarázódni. Pl a profi sportolók sérülés után hiába vannak remeke edzettségi állapotban ők is csökkentett munkával kezdik a visszatérést. Te esetedben is azt javaslom,hogy kezd kisebb távval és nézd meg hogy utána is fáj-e a térded. Viszont a térdfájás nem játék, hiszen ízület. Érdemes felkeresni 1 szakembert. Mert ha van valami rejtett sérülés, az később nagyon kellemetlen lesz ha előjön úgy,hogy a mindennapi életedben is jelen lesz és nem csak futás közben.
2023. márc. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A legelső dolog, amire gondolunk, mindig a túlsúly.

Ha nem szedtél fel közben sok kilót, akkor a következő dolog amire azonnal gondolunk térd vagy sípcsont fájdalma esetén, az a futócipő öregedése. A cipő egyrészt elhasználódik (a mai alsó kategória sajnos már inkább 1000, mint 1500 kilométert bír), másrészt magától is öregszik a talpa az idő múlásával. Tehát vidd be a legközelebbi szaküzletbe (nem Hervis, nem Decathlon, nem áruház!), ahol igazi eladók vannak, és mutasd meg nekik. Ha elöregedett, megvan a problémád oka.

2023. márc. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Túlsúlyom nincs, legalábbis 158 cm-es magassághoz 53 kg nem hiszem, hogy az lenne. A cipőm pedig elég keveset volt használva, de régebben vettem, szóval mindenképp megnézetem majd, hogy az lehet-e a baj vele, amit írtál, második. Köszönöm szépen a segítséget!
2023. márc. 7. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!