Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Belekezdtem 44 évesen egy...

Belekezdtem 44 évesen egy alacsony pulzus futás projektbe. Másnak is kb. 10 perces kilométereket kellett kocognia kezdetben?

Figyelt kérdés
Low HR running. Elvileg kb. 20 hét alatt jó kis állóképességet lehet vele megalapozni.

2023. máj. 25. 00:49
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

19


Ha fogysz is maradnak.

20-21-es BMI-vel vannak alapbetegségeim és köszönik, a több sport és jobb étkezés óta is tökéletesen megvannak. 😁


20


Se nem kórház, se nem állami volt két hete. De még nem voltam állami kardiológusnál (sem).

2023. máj. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

21

Úgy tűnik, hogy nem maradnak. A covid-oltásig tünetmentes voltam már 8 éven keresztül. (Akkoriban is nekem magamnak tettem le a gyógyszert folyamatos pulzus és vérnyomás mérésekkel. A kórházunkat akkoriban kezdték tönkre tenni és a havi kontrollom eredményére 2 hónapot kellett volna várnom - szóval előléptem doktornak...) Az alulműködés előjött és felszaladtak a kilók. Ez ment a májamra is. Az már rendbe kerül lassan. A koleszterinem is helyrekerült. A vérnyomásom is helyrekerült. - A helyes életmód és a fogyás nálam szerencsémre helyre teszi a dolgokat. Biztos bejátszik némi genetika is. Mindenki más.

2023. máj. 30. 07:58
 23/26 anonim ***** válasza:

Biztos az életmódtól?



Nekem asztmám van, Ventolin kell szellőzetlen vagy párás helyeken, magas a koleszterinszintem, az egyik orvos már írna gyógyszert, a másik nem ír. Refluxos vagyok. Gyanús a pajzsmirigyem is. Persze ezer, ezeknél kisebb gond is.


Mára kb minden nap van valami kardió mozgásforma, heti pár erősítés is, heti szinten 6-8 óra sport. Változatosan étkezem, hús heti 2-3-szor, hal sok, mindenféle gabonák, zöldségek. Barna cukros, tönkölyös stb desszertek.

20-21-es BMI, a testzsírom is rendeződni látszik.


Szóval jó neked, ha segít az életmód, nekem eddig konkrétan SEMENNYIT.

2023. máj. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
23 Ezt nem tudhatod.... Lehet, hogy a szintentartáshoz is szükséged van rá sajnos. Jobbulást!
2023. máj. 30. 08:45
 25/26 anonim ***** válasza:
Hát pl 3-4 éve sokkal rosszabb életmóddal is ugyanezen a szinten voltak, sőt, valamelyik talán enyhébb is volt.
2023. máj. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Sajnálom. Én már nem is érzem, hogy gödörben vagyok. Az a furcsa, amikor kialszom magam.

Jobbulást kívánok!

2023. máj. 30. 11:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!