Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kezdő futóként a 4-5 km-es...

Kezdő futóként a 4-5 km-es táv megtétele 45-50 perc alatt gyenge teljesítménynek számít?

Figyelt kérdés

Két hónapja futok, heti két alkalmat tudok beiktatni egyelőre, de idővel cél a 3.


Átlagos testalkatú nő vagyok. ( 170 cm, 61 kg jelenleg, de 57 kg-mal jobban érzem magam).


33 leszek hamarosan és másfél éve szültem a 2. gyermekem. Előtte nem sportoltam, viszont mindig szerettem nagyokat sétálni. Gyerekként ritmikus gimnasztikáztam pár évig.



2023. jún. 2. 14:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gyenge teljesítmény km/10 perc, főleg ha két hónapja futsz, DE!! sose máshoz mérd magad.

Innen fejlődj tovább és tovább folyamatosan

2023. jún. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
23%
Mit szépítsük, gyenge. Edzőt ajánlanék. A Plandurance-nek van egy programja, ami a fél óra folyamatos futásig ingyenes.
2023. jún. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat.
2023. jún. 2. 16:04
 4/16 anonim válasza:
81%

Konkrétan sétálva is meg lehet tenni ekkora távot 1 óra alatt...

Szerintem ne erőltesd ezt, nem mindenkinek való a futás.

Én sem szeretem, inkább próbálj ki mást ami hozzád közelebb áll.

2023. jún. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%
Én azt tudnám ajánlani ami nekem is bevált a teljesítményem növeléséhez: 2km-mel kezdtem, ezt lefutottam minden nap 2 héten át, aztán napi 100 méterrel növeltem.
2023. jún. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
C25k app vált be nekem, azzal hoztam fel a nulláról az 5kmemet 32 percre. Az első 5km nekem is 10min/km volt,gyakorolni kell, máshogy nem megy.
2023. jún. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es válaszoló!


Én szeretek futni, és mivel még nemrég kezdtem el, mindenképp fogok fejlődni benne. Nem világbajnoki rang megszerzése a cél, hanem maga a mozgás és az állóképesség növelése. Úszni szeretnék még eljárni, csak azt kicsit nehezebb megvalósítani..

2023. jún. 2. 19:22
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Kezdőnek pedig nem rossz!!! Hova rohanunk (a sírba)??


3 év rendszeres sport és 15 hónap futás után nekem is még 7 p/km felett vagyok csendes légzéssel, könnyű tempóban.


Esetleg annyi, hogy ne a futással kezdd a rendszeres sportot.

Intenzív, magas pulzusos sport.


Nekem akaratlanul is sikerült felépítenem ezt a 3 évet úgy, hogy stepper és laza, kevés bicaj; elliptikus tréner és futópadon emelkedőn gyaloglás; futás. Így már tök jól indult a futás, 2 hónap után 6:20-as átlaggal hoztam a 7 km-es Vivicittát tavaly. Jó, nyilván nagyon magas pulzussal, de hoztam.


A Plandurance sok szakember, sok-sok edző szerint rossz irányba ment el a túl görcsös pulzusalapú edzéseivel, az intenzív edzések kvázi teljes hiányával; azzal, hogy a bemelegítés és a nyújtás ellen vannak. Nekem is több rossz tapasztalatom volt velük, olyannyira, hogy hűségidőben, kötbérrel hagytam ott az ottani edzőmet. Pl. túlterheltnek tűnt, alapvető kérdésekre nem volt ideje válaszolni. Havonta volt telefonos konzultáció, de sablonos volt, kb semmit se tudtam kérdezni tőle.


Nagyon! Nem javaslom.


Bár a pulzusalapú edzésnek megvan az az előnye, hogy megtanulja az ember, MI az a könnyű futás.


Én azt hittem, tudok könnyen futni. Aha. Az tempófutás volt... (Azóta tényleg tudok.)

2023. jún. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó, de mivel korábban nem sportoltál, nulláról kezdted, ezért normális, ha nem hagyod abba, innen rengeteget fejlődhetsz.
2023. jún. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Mai eredményem: 5,37 km 35 perc alatt. 🙂
2023. jún. 4. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!