Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » El akarok kezdeni edzeni elég...

El akarok kezdeni edzeni elég vékony vagyok 57 kg és akarok egy kis súlyt és izmot. Kérdésem hogy egy ilyen 80 g fehérje elég lenne e naponta?

Figyelt kérdés
Nem olyan sok fehérjét eszek, használnék fehérjeport(napi egyszer kb 20g) amennyiben egézséges(nem vagyok nagyon ott a témában) régen volt tej allergiám vagy ennek semmi köze ahhoz hogy nálam legyen e valami rossz hatása? Előre is köszi a válaszokat.

2023. jún. 11. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
37%

Hasonló kaliberű vagyok, mint te.

Nekem eddig kivétel nélkül minden személyi edző azt mondta, hogy az első 2-3 hónapban teljesen felesleges bármilyen táplálék kiegészítő szedése.

Ami ilyenkor fontos:

1.Szoktasd hozzá a szervezeted a rendszeres mozgáshoz

2.Tanuld meg helyesen elvégezni a gyakorlatokat, alakítsd ki a saját edzeni rutinod

3.Táplálkozz normálisan.


Ilyen testalkatnál már a rendszeres mozgás + étkezés is viszonylag gyorsan, elég látványos eredményt hoz.

2023. jún. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Kérdező! Mind a kezdőknek, mind a haladóknak az ideális fehérjebevitel valahol 1,5 és 2,0 g/tskg között van. Magyarul a te testsúlyoddal valahol 85-90 gramm fölött van az optimális proteinfogyasztás. 80 gramm azért elég karcsú.
2023. jún. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

#2

Dehogy karcsú.

Az, hogy tápkieget szedünk, nem azt jelenti, hogy ezzel kell pótolni a fehérje és egyéb mikrotápanyagok teljes napi bevitelét.

2023. jún. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor úgy lődd be, hogy a 80 gramm legyen a minimum. Annál véletlen sem legyen kevesebb.

Viszont ha te szeretnél izomtömeget felszedni, ahhoz étkezni kell. Ha mondjuk neked kell 2300 kalória és a többlet +300, akkor az napi 2600 kcal (ez csak egy random illusztrációs érték). Ha te ennyi ételből nem tudsz bevinni por nélkül (aminek kilója 10ezer ft) minimum 80-90gramm fehérjét, akkor újra kell szervezni az étkezésed, mert rossz.

2023. jún. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
1,5 nagyon max. 1,6 g/ttkg feletti fehérjebevitel a versenysportolóknak kell, a fehérje beépülés az izmokba pedig nem kínálat, hanem igény kérdése. Persze ehetsz több fehérjét, rosszat nem teszel vele, de nem fogsz jobban fejlődni naturálban.
2023. jún. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

a 2-es válaszon felnevettem :D

80g elég karcsú, de 85g már jó.

nyilván azon az 5g fehérjén fog múlni minden :DDD

2023. jún. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 NTBS ***** válasza:
49%
Eleinte csak táplálkozás rendesen, és az edzés rutint alakítsd ki.
2023. jún. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Elég lesz a 80g naponta, próbálj meg minél fehérjedúsabb ételeket fogyasztani és fehérje port csak akkor ha nincs meg a napi szükséglet, szóval ne arra alapozz.


Illetve ha tej allergiád van/volt, akkor vannak tejmentes fehérjék is pl. a marha és a növényi vegán fehérjék, utóbbi kettő közül nekem a marha protein jött be, mert kevésbé puffasztóbb, mint a növényi fehérjék.


Ui.: a fehérjének semmi rossz hatása nincsen, ha csak nem viszed extrán túlzásba :)

2023. jún. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem hasznos lenne tudni, hogy milyen magas vagy
2023. jún. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!