Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Korábban testedzéssel foglalko...

Korábban testedzéssel foglalkoztam hobbi szinten. (Kb 1 évet) Most fél év kihagyás után szeretném újra kezdeni. Sajnos az étrendet hellyel közzel tudom betartani csak. A többi lent. Valaszoltok, segitetek nekem?

Figyelt kérdés

1 éves időszakon alatt tömegnövelőt használtam. Most inkább fehérjét + szöllőcukrot vennék.

Plussz gondolkodom némi kreatinon még.

Vegyes az időbeosztásom. Heti 2x tudok kondiba menni. Otthonra bevásároltam kézi súlyzot valamint falra fúrható húzódzkodó rúdat.

Főként saját test súllyal edzem, de mindig viszek bele súlyzós gyakorlatokat. Pl: fekvenyomás, felhúzás.

A célom elérni a 80kg-t minimális túlsúlya.

Hogy kezdjek neki?

Az 1 év alatt össze vissza csináltam a gyakorlatokat és nem is voltam büszke/elégedett magammal ahhoz képest, hogy jött fel némi izom.

Szóval kérdéseim:

Fehérje + szöllőcukor + kreatin kombo megfelelő lenne egy jelenleg 19 éves 171cm/64kg-s embernek?

Ha igen milyen fehérje lenne alkalmas valamint milyen kreatin?

Heti 2 nap súlyzós edzés és 2 nap saját súlyos edzés külön vagy csináljam vegyesen?

Elnézést, hogy egy regényt írtam.



2016. dec. 9. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Megfelelő étrend nélkül a fehérje meg a cukor csak egy pofon a szarnak...

A kreatin meg csak az izmok segít több vizet megkötni az izomzatban, semmi szükséged nincs rá...

2016. dec. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Csak hobbi szinten végezném, nem verseny szerűen.

Tippek tanácsok?

2016. dec. 9. 11:45
 3/6 Kenzo Tenma ***** válasza:

Nem kell semmi kreatin meg szőlőcukor, maximum fehérjepor, ha szilárd ételből nem tudom bevinni a szükséges fehérje mennyiséget. Ami 1,5-2 gramm testsúlykilogrammonként. Szénhidrát 3-4 gramm, zsír 1 gramm testsúlykilogrammonként. E szerint rakd össze az étrended, napi 4-5 kajálás elég, de ha belédfér több egyszerre akkor 3 evés is elég, hogy bevidd a napi adagot. Multivitamint viszont mindenképp vegyél, mondjuk mega daily one + c vitamin, ami egy gazdaságos megoldás, de ha van havi 5-6 ezred akkor multi pro.


Edzésterved úgy legyen, hogy heti 3 teljes test. Tehát minden izomra csinálj egy gyakorlatot. Egyébként olvass utána, van csomó ilyen edzésterv a neten.

2016. dec. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A multivitamin fontos?
2016. dec. 9. 12:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, fontos a multivitamin, de filléres költség. Nem kell überszuperatompakk, egy mega daily one plus-ban van 120 kapszulta, 3500-4000 ft, egy elég belőle, nem kell kettő.
2016. dec. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kenzo Tenma ***** válasza:

Perzse, hogy fontos.


Azért két kapszula kell mega daily one-ból egy napra. Úgy is elég 2 hónapig mivel 120 darabos, és 4 ezer forint érte igazából semmi, 2000 Ft/hó + még c vitamin de abból is van baromi olcsó. Más elkölt cigire 30 ezret vagy többet egy hónapra.

2016. dec. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!