Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tömegnövelés vagy zsírégetés?...

Tömegnövelés vagy zsírégetés? Melyik irányba indulnál el?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 40 éves férfi vagyok, 189 cm magas és 91 kiló, a testzsírszázalékom valahol 20-25 között lehet. Teljesen átlagos testalkat, némi izommal, mégtöbb zsírral, de a kövértől messze vagyok. Van pár évnyi edzésmúltam, de most szeretnék egy kicsit jobban ráfókuszálni. A cél egy egészségesebb, fittebb forma, ezzel a 90 kilóval, csak nyilván más állaggal.

Ti melyik irányba mozdulnátok el? Pucoljam le magamról ezt a 10+ kg felesleget, majd álljak be kalóratöbbletre és jöhet az építkezés, vagy kezdjek el tömegelni, és majd 1-2 év múlva, ha megvan a kívánt izomtömeg kezdjek neki a zsírégetésnek lassú fogyással?

Olyan 3 év alatt szeretném elérni a célt és beállni a szintentartásra.

Köszi.



2023. jún. 29. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben minimalis kaloriacsokkentessel es magasabb feherjebevitellel sulyzos edzeseknek allnek neki.szep lassu lesz az izmosodas es a fogyas is de aranyos
2023. jún. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Hát én 40 évesen már nem kínlódnék ezzel...
2023. jún. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%

Én is azt javaslom mint az első..

Amúgy nagyon overhyped már ez a tomegeles és szalkasitas téma..

Ezt sokan összekeverik azzal hogy a tomegeles egyenlő azzal hogy akkor eszünk amit akarunk, neki pizza és társai.

Igazából mindig törekedni kellene megfelelő minőségű ch-ra, magas fehérje bevitelre

És szintén jó minőségű zsírbevitelre.

Annyi hogy valtoztatsz 300-500kaloriat vagy +ba vagy -ba

Ja és én ezt biztos hogy nem a kajával változtatnám..

Annyi hogy néha többet kell mozogni, néha meg nem

Szalkasitas esetén néha bevezetek kardió edzést.

2023. jún. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kövezzetek meg, de szerintem erre is el lehet kezdeni "tömegelni".


Attól függ, mi a célod. Ha egy szálkás fizikumot szeretnél (mondjuk 10% testzsír), akkor érdemes először leszálkásítanod, majd onnan építkezni. Vagy, erre a 91kgra elkezdesz izmot építeni majd onnan leszálkásítani.


Ha pedig egy élhetőbb, egészségesebb életformát szeretnél, akkor, ha most nincs rajtad sok zsír, erre is simán elkezdheted a lassú izomépítést. Tömegelésen az emberek nagy része azt érti, hogy: "Ezaz, burger king, pizza, hamburger", aztán egy 1000 kalóriás többlet mellett felszednek 20kg zsírt 2kg izomért cserébe. :D


Valójában pedig, ha jól csinálod, akkor, ha tisztán építesz izmot akkor gyakorlatilag a testzsírszázalékod is csökken.


Minden attól függ, hogy jelenleg hogy nézel ki és mennyi zsír is van rajtad. Ha tipikus skinny fat vagy, akkor érdemes először leszálkásítanod pár kgot. Van olyan 180cm 80kgos ember, akin alig van izom, és van olyan, akin pedig van.. Ezért sem lehet erre normálisan válaszolni, mert nem látjuk, hogy nézel ki.

2023. jún. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy agresszív cut segítségével lepucolnám a zsírt, majd egy slow bulkingot alkalmaznék PPL edzés mellett
2023. jún. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szedd le a zsírt, mert azt nyáron úgyis könnyebb, másrészt tömegelésnél úgyis fog feljönni és akkor már elég zsírosl ennél, plusz elég sok gyakorlatban - guggolás, húzódzkodás, futás stb - csak akadályoz a túlsúly és az ízületeidet is terheli.
2023. jún. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!