Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes-e ugyanazon a napon...

Érdemes-e ugyanazon a napon végezni az intervallum (hiit) edzést és a tömegnövelést, ha minél gyorsabban szeretnék zsírt égetni?

Figyelt kérdés

Valójában elég az ha csak lassan növelem az izmokat, de előre is köszönöm az értelmes válaszokat

18F, 171cm, 62-63kg



2019. márc. 15. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:

A tömegelés úgy működik, hogy a napi kalóriabevitel meghaladja a nap során elégetett energiát.

Egy (viszonyok) jó tömegelésnél mindenképpen fog rád menni egy kicsi zsír.

Ha mellé kardiózol, akkor vagy azt fogod elérni, hogy nem nő a testsúlyod, ami nem optimális, vagy többet kell enned napi szinten.

Persze ilyenkor is ajánlott kardiózni, én is szoktam, ezzel csak arra próbáltam rávilágítani, hogy a legtöbb esetben nincs egyszerre tömegelés és zsírégetés/zsírcsökkentés.

(NAGYON optimális esetben /ami kb összehozhatatlan/ tömegelésnél csak izom jön rád és zsír nem)

2019. márc. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*(viszonylag)
2019. márc. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 SZücsöm ***** válasza:

Én valahol azt olvastam hogy az számít "tiszta" tömegelésnek ha a felvett kilók legalább 90% a izom.


Nem tudom hogy ez mennyire reális adat.

2019. márc. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 erna87 válasza:
Ez - saját tapasztalatom szerint - sok mindentől függ: mennyi a napi kalóriadeficited, mennyi ideje edzel, mekkora az izomtömeg-zsír arányod, mi a célod, stb. A tömegelésnek nem tesz jót a túlzott kardió/hiit edzés, sajnos ezért is lehetetlen szinte egyszerre tömegelni és zsírt leadni/szálkásítani. Ha tényleges eredményt akarsz elérni, akkor az edzettségi szinted függvényében dönts: ha már komolyabb ideje edzel (min. 1 év), akkor szerintem ajánlatos először a tömegelésre összpontosítani (több izom több kalóriát éget) és később kardióval/hiit-vel ledobni a felesleges zsírt. Így optimális eredményt érhetsz el és a látvány se lesz csúnya.
2019. márc. 16. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!